bildirgec.org

Binus

11 yıl önce üye olmuş, 24 yazı yazmış. 211 yorum yazmış.

Sıkıştırdığınızı mı sanıyorsunuz ?

Binus | 02 May 2006 21:11

Bilgisayar ile tanışıpta sıkıştırmanın ne olduğunu öğrenmeyen kalmamıştır. Daha doğrusu “ziplemek” yada “rarlamak” ın ne olduğumu deseydim?
sıkıştırmak deyince bircok kişinin aklına bu 2 terim gelir. Gerci “rar” formatı sonradan kendini kabul ettirmiş başarılı bir yazılımdır. Akıllardaki “zip” olgusunu silmeyi başarabilmiştir.

Sıkıştırmanın sadece bu 2 program olmadığını uharc formatını keşfettiğim zaman anladım. 100MB boyutunda bir dosyayı actığım da 1 GB olduğunu gördüğümde bilgisayar dunyasında bir cığır açıldığını düşünmüştüm. Ama programın sıkıştırma süresi, acma süresi uzunluğu ve Grafik arayüzüne sahip olmaması, büyük bir sorundu. Zamanla bunlardan Grafik problemi filecompress ve Winuha programları ile çözüldüyse de programın pratik ve kullanılabilir yapmaya yetmemiştirler.

gorilla

Binus | 10 December 2003 23:42

Yıllar oncesinde kafada patlatmak icin kafa patlattığımız oyun, oyunsever arkadaşlarca yeniden ele alınıp .şöyle güzel bir versiyonu yayınlanmış.

Powerquest artık symantec’in

Binus | 10 December 2003 23:13

5 aralık 2003 tarihinde yapılan bir acıklama ile powerquest firması artık symantec firmasının.

powerquest’i biz; partition magic, Drive imagine gibi alanında iyi programları ile tanımıştık.
anasayfada yapılan duyurudan, bu programlardaki teknolojinin güvenlik amacı ile kullanılacağı anlaşılıyor.

Kazaa Lite Kapandı !

Binus | 10 December 2003 00:16

Kendisini detaylı olarak ilk defa bu sitede tanıdıgım ve kullandıkca sevdiğim, daha cok yararlanabilmek icin herkese tavsiye ettiğim bilgisayar dostu Kazaa litebirkac gün önce Sharman networkun buyuk baskıları sonucunda kapandıgını acıklamış durumdadır.

Konu ile ilgili yazılar.
Link 1
link 2