bildirgec.org

angelofmercy

11 yıl önce üye olmuş, 83 yazı yazmış. 1 yorum yazmış.

İhtiyacınız olduğunu bilmediğiniz 100 harika web aracı – Bölüm 9 Eğlence

angelofmercy | 14 May 2009 19:31

accrediteddldegrees.com ihtiyacımız olduğunu bilmediğimiz ancak işimizi oldukça kolaylaştıran araçları bu makale bir araya toplamış.

9. Eğlence

Sürekli iş, planlama, eğitim olmaz internet üzerinden eğlenmemiz için toplanmış bazı siteleri sıralayacağız.

1. MyPunchBowl

Parti düzenlemesini ve davetini kolay hale getiren bir web uygulaması.

2. MyFilmz

Bu akşam hangi filmi izleyeceğinizi seçebileceğiniz bir site. Bir film adı yazın ve benzeri filmleri listelesin.

İhtiyacınız olduğunu bilmediğiniz 100 harika web aracı – Bölüm 8 Seyahat

angelofmercy | 24 October 2008 14:08

accrediteddldegrees.com ihtiyacımız olduğunu bilmediğimiz ancak işimizi oldukça kolaylaştıran araçları bu makale bir araya toplamış.

8. Seyahat

Taile çıktığınız zamanlarda, iş gezilerinde, turlarda işinize yarayacak araçlar bu bölümde toplanmıştır. Bunun için ilk kural webkolik olmak.

1. TripIt.
Bu seyahat aracı ile tatilinizi düzenleyebilir ve kendinize bir rota oluşturabilirsiniz. Üstelik bunu cep telefonunuzda da yapabilirsiniz.

60+ ücretsiz doku, sxc.hu sitesinden

angelofmercy | 29 September 2008 18:09

Design Magazine blogunun Steven Snell imzalı yeni makalesinde 68 adet ücretsiz stockexchange kaynaklı kaliteli texture(doku) verilmiş.

Makalede sxc.hu sitesinden indirilebilir 68 adet doku var dokular değişik kategorilerde sunulmuş.
Bu kategoriler: tahta, çim, kum, kağıt, kanvas, deri, metal, ipek, duvar ve diğerleri şeklinde.
Hemen hemen bir çok tasarım çalışmasında kullanılabilecek türden kaliteli çalışmalar.

Her kategoriden birer örnek çalışma:

tahta
tahta
çim
çim
kum
kum

İhtiyacınız olduğunu bilmediğiniz 100 harika web aracı – Bölüm 7 Aile için

angelofmercy | 28 September 2008 09:38

accrediteddldegrees.com ihtiyacımız olduğunu bilmediğimiz ancak işimizi oldukça kolaylaştıran araçları bu makale bir araya toplamış.

Konu 9 başlıkta incelenmiştir.

1. Üretkenlik (productivity)
2. Hayatı Kolaylaştırmak ( Making Life Easier)
3. Taşınabilir, mobil (Mobile)
4. Bilgisayarı Kolaylaştırmak (Making Computer Easier)
5. Google Araçları ( google tools)
6. Finans (Finances)
7. Aile için ( For the Family)
8. Seyahat (Travel)
9. Eğlence (Entertainment)

7. Aile için
Bu araçlar ile daha kuvvetli bir aile organizasyonu hedeflenmektedir. Hediye alınabilecek dönemlerde istek listesi, ev işleri gibi sıkıcı işler için aile organizasyonları, dışarıda yemek yeneceği günlerde yemek organizasyonlar ve dahası.

1. Handipoints.Bu araçla çocuklarıza görevler verin ve iş bölümü grafikleri oluşturun. Çocuklarınız işleri yaptıkça internetten güncellesin ve ebeveyn olarak sürekli denetimde olun. Çocuklarınız görevlerini yapınca puan kazanacak ve bu puanlar ile siteden oyunlar oynayabilecek ve ödüllendirilmiş hissedecek. Çocuklar için eğlenceli, ebeveynler için denetleyici bir sistem. Çok başarılı.

Firefox duvar kağıtları

angelofmercy | 23 September 2008 01:55

Sayfada firefox için yapılmış hepsi birbirinden güzel duvar kağıtları bulunuyor.
Sayfa resimleri kendi bünyesinde değil değişik sanatçıların sayfalarından linklemiş.
Birkaç örnek:

İhtiyacınız olduğunu bilmediğiniz 100 harika web aracı – Bölüm 6 Finans

angelofmercy | 21 September 2008 15:42

accrediteddldegrees.com ihtiyacımız olduğunu bilmediğimiz ancak işimizi oldukça kolaylaştıran araçları bu makale bir araya toplamış.

Konu 9 başlıkta incelenmiştir.

  1. Üretkenlik (productivity)
  2. Hayatı Kolaylaştırmak ( Making Life Easier)
  3. Taşınabilir, mobil (Mobile)
  4. Bilgisayarı Kolaylaştırmak (Making Computer Easier)
  5. Google Araçları ( google tools)
  6. Finans (Finances)
  7. Aile için ( For the Family)
  8. Seyahat (Travel)
  9. Eğlence (Entertainment)

6. Finans
Paranızı yönetmekten fatura ödemeye kadar sizi iş ve para konusunda yükseklere taşıyacak araçlar.

İnternette en sık kullanılan parolalar

angelofmercy | 14 September 2008 12:15

Modern lifeblogunun makalesinde en sık kullanılan 10 parolaya değinilmiş.

10. ‘thomas’ (0.99‰)
9. ‘arsenal’ (1.11‰)
8. ‘monkey’ (1.33‰)
7. ‘charlie’ (1.39‰)
6. ‘qwerty’ (1.41‰)
5. ‘123456’ (1.63‰)
4. ‘letmein’ (1.76‰)
3. ‘liverpool’ (1.82‰)
2. ‘password’ (3.780‰)
1. ‘123’ (3.784‰)

İhtiyacınız olduğunu bilmediğiniz 100 harika web aracı – Bölüm 5 Google Araçları

angelofmercy | 10 September 2008 17:13

accrediteddldegrees.com ihtiyacımız olduğunu bilmediğimiz ancak işimizi oldukça kolaylaştıran araçları bu makale bir araya toplamış.Konu 9 başlıkta incelenmiştir.# Üretkenlik (productivity)# Hayatı Kolaylaştırmak ( Making Life Easier)# Taşınabilir, mobil (Mobile)# Bilgisayarı Kolaylaştırmak (Making Computer Easier)# Google Araçları ( google tools)# Finans (Finances)# Aile için ( For the Family)# Seyahat (Travel)# Eğlence (Entertainment)5. Google Araçları
Google şirketinin popülaritesi ve işlevselliği ile eminiz bu araçlar hemen herkesin işine yarıyor olacak.1. Google SMS.Yön, adres ve telefon numarası bulmak google sms ile çok kolay. Google’a yani 466453 e kısa mesaj ile aradığınız yer ile ilgili anahtar kelimeler yazıyorsunuz. Google bir dakika içerisinde size geri dönüyor.(Ç.N. malesef ülkemizde henüz kullanılamıyor uzun zamandır sadece amerika’da kullanılabiliyordu son zamanlarda kanada, çin, japonya ve hindistanı da eklemişler.)

2. Google Send to Phone.Bu özelliğin sayfasına girdiğimizde bu özelliğin artık kaldırıldığını ve yerine sayfaların gmail veya blogger ile cep telefonlarına yollandığından bahsediliyor.

3. Google Reader.Eğer blogları ve bildirgec’i (onun yeri farklı :p) sürekli takip ediyorsanız google reader’ı bilgisayarınıza indirin ve bütün blogları tek bir araç ile rss üzerinden takip edin.

4. Google Alerts.ilgilendiğiniz bir konu üzerine google da yeni indexlenen siteler oldukça size uyarı maili gelecek. Örnek vermek gerekirse, siz Cern’deki deneyle ilgili herşeyi takip etmek istiyorsunuz. Google alerts’e bu isteğinizi yazıyorsunuz ve oradan seçeceğiniz kategoride (gruplar, web, haberler, tümü) cern ile ilgili bir yazı olduğunda mail ile size bildiriliyor. Çok kullanışlı bir şey. Buraya kendi adınızı yazarak internette sizinle ilgili ileri geri yazılan bir şey varsa takip edebilirsiniz 🙂

5. Google Maps for Mobile.google haritalarını cep telefonunuza yükleyin ve aradığınız yerleri bulun.

6. Google Notebook.internette sörf yaparken daha sonra ihtiyaç duyacağınıza inandığınız ve ya hoşunuza giden bir yazıyı saklamak istediğinizde google notebook ile o yazıyı kaydedip saklayabilirsiniz.

7. Goog-411.1-800-GOOG-411 numarasını arayın ve ulaşmak istediğiniz dükkana ücretsiz olarak google tarafından bağlanın ve işinizi ücretsiz olarak yapın. Örneğin pizza alacaksınız ve google’ı arıyorsunuz pizzacının adını söylüyorsunuz onlar sizi pizzacıya bağlıyor ve siparişinizi veriyorsunuz. ( malesef sadece amerika ve kanada da)

8.Google Ride Finder.Araç bulucu şehrinizde size taksi buluyor. Türkiyede yok hatta amerikada da 10 eyalette aktif durumda.

9. Google Transit.Toplu taşıma araçları kullanıyorsanız google transit ile nerelerden hangi sıklıkla ve saatlerde geçtiğini öğrenebilirsiniz. Bir ço külkede yavaş yavaş kullanılmaya başlanmış ancak ülkemiz yok henüz.Ülkemizde de buna benzer olarak iett resmi internet sitesinde bu uygulama mevcut.

10. Google Web Accelerator.Bu aracı bilgisayarınıza kurun ve internet sitelerini daha hızlı açın. Yalnızca dsl ve kablo internette kullanılabilir.

11. Google Chrome.hakkında çok bildiri yazıldı tekrar yazmak abes kaçar :)hakkındaki bildiriler:- Google, web tarayıcısı “google chrome”yi duyurdugoogle chrome beta indirmeye hazırChrome IE 8 karşılaştırmasıGoogle Chrome Pazar Payı!!!Chrome’da görmek isteyeceğimiz 10 şey…Google Chrome’un logosu nereden geliyor ki?Serinin diğer yazıları:
# İhtiyacınız olduğunu bilmediğiniz 100 harika web aracı – Bölüm 1 Üretkenlik# İhtiyacınız olduğunu bilmediğiniz 100 harika web aracı – Bölüm 2 Hayatı Kolaylaştırmak# İhtiyacınız olduğunu bilmediğiniz 100 harika web aracı – Bölüm 3 Taşınabilir (Mobil)
# İhtiyacınız olduğunu bilmediğiniz 100 harika web aracı – Bölüm 4 Bilgisayarı Kolaylaştırmak