bildirgec.org

tower hakkında tüm yazılar

Dell Vostro 230s Slim Tower

majesty s infinity | 15 October 2010 14:36

Dell masaüstü sistemlerinde haklı bir şöhrete sahip. Bunu da kaliteli ve yüksek performanslı modellerine borçlu. Her geçen gün çıkan yeni modellerinden birisi de bu.

Route Finder:Rota Bulucu

Wolfenstein | 20 April 2009 11:06

Rota Bulucu
Online rota bulucu fligt simulator kullananlar için vazgeçilmez bi unsur.

Özelliklede payware diye tabir edilen ücretli ve bi o kadar gerçeğine en yakın simulasyon yazılımı kullananlar için.

PMDG,PSS,Maddog gibi birçok simulasyonda gerçeğinde bulunduğu gibi Boeinglerde FMC (Flight Management Computer) , Airbuslarda MCDU (Manuel Computer Display Unit) dediğimiz uçuş bilgisayarı bulunmaktatır.

Fanatikeri Tarafından Yapılan Dünyanın En Uzun Kuleleri

sharemix | 31 May 2008 14:57

Bu el yapımı kulelerin bu zamana kadar yapılan ilk kuleler değil fakat en uzunlarıdır.

Lego Kulesi

İngiltere de bulunan LEGO kulesi dünyanın en uzun elle yapılan kulesi unvanını aldı. Yapımında 500 bin lego parçası kullanılmıştır, 100 feet uzunluğundadır. Yapımında LEGO LAND parkını ziyaret eden çoçuklarda çalışmıştır.
Ofis Çekmecelerinden Kule

Elektrik enerjisini kendisi üreten bina

chinar | 25 May 2007 22:12

Londrada solar paneller ile yapılan bina tam olarak 10 milyon dolara mal olmuş. Bina paneller sayesinde ihtiyacı olan elektrik enerjisini kendisi üretiyor. Ayrıca kapalı ve rüzgarlı havalarda paneller elektrik ihtiyacına cevap vermez ise bina çatısında tam 24 adet rüzgar elektrik santrali mevcut.
İlginç istatistikler mevcut; Mesela binanın ürettiği elektrik ile 9 milyon fincan çay yapılabiliyormuş. Güneş panelleri ve rüzgar santralleri sayesinde binada karbon salınımında çok yüksek oranda azalma göstermiş. Küresel ısınmanın önüne geçmek için güzel ama pahalı bir proje. Daha fazla bilgi için tükçe site burada. Meraklıları için ingilizce kaynak burada. Ayrıca buradada yine ingilizce olarak solar tower ile ilgili quiz’ler var. bulabilisiniz.

Strateji oyunları

Panicman | 15 May 2007 15:53

Son günlerde oldukça popüler olan tower defence tarzı flash oyunlara bir yenisi daha eklendi. Desktop Tower Defence adlı bu oyuna buradan ulaşabilirsiniz. Zaten bu tarzda bir klasik olan flash element tower defence mutkala denenmelidir.

Desktop Tower Defence
Desktop Tower Defence
Flash Element Tower Defence
Flash Element Tower Defence

bunlar kolay başka bir alternatif arıyorum diyenler içinse böyle bir oyun mevcut.