bildirgec.org

the mexican hakkında tüm yazılar

The Mexican (2001)

queennothing | 05 May 2011 12:12

Karayip Korsanları’nın yönetmenli olarak tanıdığımız 1964 doğumlu Amerikan sinemacı Gore Verbinski‘nin yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “The Mexican“, 2001 senesinde gösterime girdi. İki defa Oscar’a aday gösterilen Amerikan aktör Brad Pitt ile Oscar Ödüllü Amerikan aktris Julia Roberts‘in başrollerini paylaştıkları filmde Altın Küre Ödüllü Amerikan aktör James Gandolfini, Bob Balaban ve J.K. Simmons da rol alıyor. 57 Milyon Dolarlık bütçeyle Amerika ve Meksika’da çekilen film, dilimize ‘Meksikalı’ olarak çevrildi.

Jerry Welbach, yasadışı işler yapan bir çetede yer almaktadır. Çete başının verdiği görevler dahilinde iş gören Jerry’nin kız arkadaşı Samantha, bu durumdan hiç memnun değildir. Samantha’nın baskılarına dayanamayan genç adam, son bir iş yapması gerektiğini ve ondan sonra her şeyin yasal ilerleyeceğini anlatır ve yola çıkar.

Brad Pitt

queennothing | 23 November 2009 09:31

18 Aralık 1963, Oklahoma (Shawnee), Amerika doğumlu William Bradley Pitt, Jane Etta Hillhouse ve William Bill Pitt’in oğulları, Douglas ve Julie Neal’in kardeşleridir. Çocukluüunu Springfield’da geçiren Brad, Springfield’da ikamet eden Kickapoo High School‘da eğitim gördü. 1982 senesinde University Of Missouri, gazetecilik bölümüne yazılan Brad, mezun olmadan okulu bıraktı. İlk sinema deneyimini 1987 senesinde Kevin Costner ve Gene Hackman’ın başrollerini paylaştığı “No Way Out” adlı yapımla kazanan Brad, aynı sene “No Man’s Land“, “Less Than Zero” adlı yapımlarda da yer alırken, “Dallas” ve “Another World” adlı TV dizilerine de konuk oldu. 1988’se Brad, “21 Jump Street” ve “Head Of The Class” adlı dizilere konuk oyunculuk yaptı. Yine 88’de “A Stoning In Fulham County” adlı yapımda kısa bir rol alan Brad, “Freddy’s Nightmares” ve “Growing Pains” adlı TV dizilerine konuk oyuncu olarak katıldı.
1989 senesinde “thirtysomething” adlı TV dizisine konuk olurken, “Happy Together” (‘Brian‘ karakteriyle) ve başrolünde yer aldığı “Cutting Class“da (‘Dwight Ingalls‘ karakteriyle) rol aldı.