18 Aralık 1963, Oklahoma (Shawnee), Amerika doğumlu William Bradley Pitt, Jane Etta Hillhouse ve William Bill Pitt’in oğulları, Douglas ve Julie Neal’in kardeşleridir. Çocukluüunu Springfield’da geçiren Brad, Springfield’da ikamet eden Kickapoo High School‘da eğitim gördü. 1982 senesinde University Of Missouri, gazetecilik bölümüne yazılan Brad, mezun olmadan okulu bıraktı. İlk sinema deneyimini 1987 senesinde Kevin Costner ve Gene Hackman’ın başrollerini paylaştığı “No Way Out” adlı yapımla kazanan Brad, aynı sene “No Man’s Land“, “Less Than Zero” adlı yapımlarda da yer alırken, “Dallas” ve “Another World” adlı TV dizilerine de konuk oldu. 1988’se Brad, “21 Jump Street” ve “Head Of The Class” adlı dizilere konuk oyunculuk yaptı. Yine 88’de “A Stoning In Fulham County” adlı yapımda kısa bir rol alan Brad, “Freddy’s Nightmares” ve “Growing Pains” adlı TV dizilerine konuk oyuncu olarak katıldı.1989 senesinde “thirtysomething” adlı TV dizisine konuk olurken, “Happy Together” (‘Brian‘ karakteriyle) ve başrolünde yer aldığı “Cutting Class“da (‘Dwight Ingalls‘ karakteriyle) rol aldı.1990 senesinde ‘Steve Black‘ karakteriyle “The Image” adlı TV filminde rol alan Brad, “Too Young To Die?” (‘Bill Canton‘ karakteriyle) adlı yapımda Juliette Lewis ile birlikte rol aldı. Juliette ile ilişki yaşamaya başlayan Brad, “Glory Days” (‘Walker Lovejoy‘ karakteriyle) adlı TV dizisinin 6 bölümünde rol aldı.1991 senesinde Sandy Tung‘un yazıp, yönettiği “Across The Tracks” (‘Joe Maloney‘ karakteriyle), Oscar Ödüllü “Thelma & Louise” (‘J.D‘ karakteriyle) ve “Johnny Suede” (‘Johnny Suede‘ karakteriyle) yapımlarında rol alan Brad, 1992’de “Contact” (‘Cox‘ karakteriyle), “Two-Fisted Tales” (‘Billy‘ karakteriyle), “Cool World” (‘Dedektif Frank Harris‘ karakteriyle), Oscar Ödüllü “A River Runs Through It” (‘Paul Maclean‘ karakteriyle) adlı yapımlarda rol alırken, “Tales From The Crypt” adlı TV dizisinin bir bölümüne konuk oyuncu olarak katıldı.

1993 seesinde kızarkadaşı Juliette Lewis ile birlikte “Kalifornia” (‘Early Grayce‘ karakteriyle) adlı yapımda yer alan Brad, aynı yıl Tony Scott‘un yönetmenliğini yaptığı “True Romance” (‘Floyd‘ karakteriyle) adlı yapımda rol aldı.1994 senesinde Juliette ile yollarını ayıran Brad, “The Favor” (‘Elliott Fowler‘ karakteriyle), “Interview With The Vampire: The Vampire Chronicles” ve Oscar Ödüllü yapım “Legends Of The Fall“da (‘Tristan Ludlow‘ karakteriyle) rol aldı.1995 senesinde “Se7en” (‘Dedektif David Mills‘ karakteriyle) ve ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ dalında Oscar adayı olduğu “Twelve Monkeys” (‘Jeffrey Goines‘ karakteriyle) adlı yapımda rol aldı.1996 senesinde aktris Gwyneth Paltrow ile ilişki yaşamaya başlayan Brad, aynı sene Kevin Bacon ve Robert De Niro‘nun rol aldığı “Sleepers” (‘Michael Sullivan‘ karakteriyle) adlı yapımda yer aldı.1997 senesinde “The Devil’s Own” (‘Rory Devaney‘ karakteriyle), “Seven Years In Tibet” (‘Heinrich Harrer‘ karakteriyle) , “The Dark Side Of The Sun” (‘Rick‘ karakteriyle) ve “Meet Joe Black” (‘Joe Black‘ karakteriyle) adlı yapımlarda yer aldı.1997 sonuna doğru nişanlısı Gwyneth ile yollarını ayıran Brad, 1999 senesinde David Fincher‘in yönetmenliğini yaptığı Edward Norton ve Helena Bonham Carter ile birlikte “Fight Club” adlı yapımda (‘Tyler Durden‘ karakteriyle) rol aldı.

29 Temmuz 2000 tarihinde aktris Jennifer Aniston ile dünyaevine giren Brad, Guy Ritchie‘nin “Snatch.” (‘Mickey O’Neil‘ karakteriyle) adlı yapımında rol aldı. 2001’de Julia Roberts ile “The Mexican” (‘Jerry Welbach‘ karakteriyle), “Spy Game” (‘Tom Bishop‘ karakteriyle) ve “Ocean’s Eleven” (‘Rusty Ryan‘ karakteriyle) adlı yapımlarda yer alan Brad, 2002 senesinde George Clooney‘in yönetmenliğini yaptığı “Confessions Of A Dangerous Mind” ve “Full Frontal” yapımlarında da rol aldı.2003 senesinde “Freedom: A History Of Us” adlı yapımın 5 bölümünde ‘Albigence Waldo‘ karakteriyle yer alan Brad, aynı sene “Sinbad: Legend Of the Seven Seas” adlı animasyon komedisinde ‘Sinbad‘ı seslendirdi.”King Of The Hill” adlı animasyon dizisinin bir bölümünde seslendirme yapan Brad, 2004 senesinde “Troy” (‘Archilles‘ karakteriyle) ve “Ocean’s Twelve” (‘Rusty Ryan‘ karakteriyle) yapımlarında yer aldı. Aynı sene aktris Angelina Jolie ile ilişki yaşamaya başlayan Brad, 2005 senesinde “Mr. and Mrs. Smith” (‘John Smith‘ karakteriyle) adlı yapımda rol aldı.2005 sonuna doğru Aniston ile boşanan Brad, 2006’da Cate Blanchett ile “Babel” (‘Richard Jones‘ karakteriyle) adlı drama filminde yer aldı. 2007’de “Ocean’s Thirteen” adlı yapımda rol alan Brad, aynı sene içerisinde “The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford” adlı yapımda ‘Jesse James‘ karakterine can verdi.2008’de Ethan ve Joel Coen kardeşlerin “Burn After Reading” (‘Chad Feldheimer‘) adlı komedi yapımında rol aldı. Aynı sene ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında Oscar adayı olduğu “The Curious Case Of Benjamin Button” adlı yapımda ‘Benjamin Button‘ karakterini canlandıran Brad, 2009 senesinde Quentin Tarantino‘nun yazıp, yönettiği “Inglourious Basterds” (‘Aldo Raine‘ karakteriyle) adlı yapımda rol aldı. Aynı yıl, “Beyond All Boundaries” adlı kısa yapımda rol alan Brad, Jolie ile Pax, Zahara ve Maddox adında üç evlatlık çocuğu ve Shiloh Nouvel, Vivienne Macheline, Knox Leon adında üç biyolojik çocuğa sahip.