bildirgec.org

template hakkında tüm yazılar

Ücretsiz 40 PSD Web Template

ANDER | 15 February 2011 14:24

İyi bir photoshop kullanıcısı değilseniz ve web arayüz tasarımı yapmak istiyorsanız, kaliteli psd temalara her zaman ihtiyaçınız vardır. Tabii sadece orta dereceli photoshop kullanıcıları için geçerli bir durum değil bu. Can sıkıntısından kodlamaya dökmek istediğiniz tema arıyorsanız bu temalara her zaman sizinde ihtiyaçınız var.
Hongkiat bu ihtiyaca karşılık olarak 40 adet kaliteli psd web tasarım temalarını ücretsiz olarak derledi.
Bazı psd temalar ;

30 Koyu Renk İlgi Çekici Web Site Tasarımı

ANDER | 15 January 2011 18:02

Web site tasarımlarında koyu renk gün geçtikce ilgi çekmeye başladı.Özellikle retro tarzı tasarımlarda görmeye sıkça başladığımız koyu renk sevdası hayli ilgi çekici bir hal almaya başladı.
Aşağıda, müzik,fotoğraf,tasarım vb. tasarım temalı koyu renk web siteleri sizleri bekliyor.İlham almak için birebir kaftan.

Efingo

Efingo
Efingo

versions

Verions
Verions

Django ile ORM ve uygulama geliştirmek

admin | 25 November 2010 14:10

Bir önceki yazımda django kurulumundan bahsetmiştim. Şimdi django ile basit bir application geliştirelim.

Öncelikle komut satırında projemizin bulunacağı dizine gelelim. (Örneğin c:projects)
Burada “python c:python27Scriptsdjango-admin.py startproject sinema” komutunu girelim. Sinema adında bir proje oluşturacaktır. django-admin.py scriptini istediğiniz dizine taşıyabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi sinema adında bir klasör oluşturdu. Klasörün içine girdiğimizde 4 adet dosya görmekteyiz.

  • manage.py : projenin genel yönetimini yapacağımız script
  • settings.py : projenin ayarları
  • urls.py : urlleri belirttiğimiz script
  • __init__.py

Projemizi oluşturduk, gelelim yapılandırmaya. Sinema klasörünün içinde settings.py dosyasını düzenleyelim. İlk önce DATABASES dict objesinden veritabanını ayarlayacağız.

Django nedir, nasıl kurulur

admin | 22 November 2010 16:01

Django python üzerinde geliştirilmiş bir web framework’üdür. Django web programlama işini çok daha keyifli hale getiren bileşenler, yardımcılar barındırmaktadır. Türkiye’de çok fazla kullanılmasa da ileride çok daha yaygın olacağı kesindir. Ayrıca python tabanlı olması, uygulama geliştirme işlemini çok daha basitleştirmektedir. Django ile web uygulaması geliştirirken diğer python kütüphanelerini kullanabilmekteyiz. Örneğin bir sinema sitesi yapacağımızı düşünelim, ve bu sinema sitesine imdb.com gibi sitelerden otomatik veri çektireceğimizi düşünelim. Bunu her dilde olduğu gibi python’da da yazabiliriz. Ama önce bir python’un kütüphanelerine göz atıyoruz. Ve bir de bakıyoruz ki IMDbPy adında bir kütüphanesi var 🙂 Bunun gibi bir çok kolaylık daha…

İlham Verici Renki Web Tasarımları

angelsdemos | 26 October 2010 09:32

Minimal ve sade web tasarımlarının dışında tutulan renkli web tasarımları da oldukça popüler. Bazen web sitenize kattığınız birkaç renk tüm tasarımı değiştirerek daha farklı gözükmesini sağlayabilir. Aşağıdaki sizin için derlenen web tasarımlarını inceleyerek birçok farklı tasarımcı ile tanışmış ve farklı tarzlara göz atmış olacaksınız. Tadını çıkarın.

Puma Running

Walt

Pixelslave

Ticaret Siteleri için 10 Profesyonel WordPress Teması

bayraak | 10 October 2010 14:55

Wordpress’in ne kadar yaygın olduğuna dair bir şey söylememize gerek yok. Neredeyse her alanda kullanabiliyoruz. Bugün sizlerle ticari amaçlı kullanabileceğiniz 10 wordpress temasını paylaşacağım. İnternette birçok wordpress teması bulmak kolay. Fakat ticari amaçlı kullanmanız için bulabileceğiniz çok sayıda kullanışlı wordpress teması olduğunu sanmıyorum. Neyse sabırsız olduğunuzu bildiğim için konuya geçelim..

1. Quantum

Quantum
Quantum


2. Leverage

Leverage
Leverage