bildirgec.org

tasarım kaynakları hakkında tüm yazılar

Hazır vektörel grafik setleri

siriusbee | 31 March 2010 14:20

Tasarımcılar olarak vektörel tasarımın hayatımızda ayrı bir önemi vardır bilirsiniz. Vektörel tasarım yapmak zahmet ister, detaylı çalışmak ister, zamanımızı alır vs. Bu nedenle de çoğu zaman hazır vektörel grafiklere ihtiyacımız olur. Üstünde istediğimiz değişiklikleri yaparak hem zaman kazanırız hem de işimizi kolaylaşıtırırız.

Siz de tasarımlarınızda hazır vektörel grafiklere ihtiyaç duyanlardansanız bu bildirideki hazır vektörel grafik setleri çok işinize yarayacaktır diye düşünüyorum.

Web Tasarım Kaynakları #3

siriusbee | 10 March 2010 14:00

Her tasarımcının işine yarayabilecek ücretsiz kaynakların olduğu web tasarım kaynakları serisine 3.sü ile devam ediyorum.

Öncekilerde olduğu gibi bu seride de ücretsiz yeni yazı tipleri, photoshop fırçaları, dokular, ikon setleri, photoshop actionları gibi web tasarımcıların elinin altında ya da arşivlerinde mutlaka olması gereken kaynaklar bulunmakta.

Grunge tasarım kaynakları

siriusbee | 01 March 2010 12:56

Fotoğrafçılıkta ve grafik tasarımda grunge etkisibaşlıklı yazımda grunge efektinin günümüzdeki geçerliliğinden ve diğer özelliklerinden söz ederek örnekler vermiştim. Kısacası tasarımda aykırı yaratıcılığınızı konuşturmanın en kolay çözümü grunge efektidir bana kalırsa.

Bu bildiride ise, tasarımlarında (özellikle web tasarım) grunge efektini kullanmak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir kaynak sunuyorum. İlham alınacak grunge tasarım örnekleri, photosho fırçaları, dokular ve arka plan resimleri, ikon setleri, tasarım dersleri, website şablonları ve wordpress temalarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İlham Kaynakları
Öncelikle bu stilde ilk defa tasarım yapacakların çok işine yarayacağını düşündüğüm grunge tasarım örneklerinden başlasak iyi olur.

tasarımcılar için link depoları

bakiyyebemolu | 08 July 2009 20:47

türkçe içerikte daha çok genel konuların gönderildiği, kullanıcıların/ziyaretçilerin puan verdiği içerik toplama siteleri özellikle ingilizce içerikte daha detaylı bir halde bulunmakta. bunlardan tasarımı konu alanlar ise her tasarımcının işine yarayabilecek cinsten. işte link paylaşabileceğiniz ve tasarım üzerine kaynaklara ve yazılara ulaşabileceğiniz 12 site:

Web Tasarımında ilham ve ortaya çıkanlar

OFC | 21 April 2009 08:17

Arkadaşlar tasarım gerçekten çok göreceli bir kavram , Hep ilham almaktan bahsediyoruz fakat ilham almakta o kadar kolay bir iş değil. Kimileri biraz abartıp aynısını yapıyor , Kimileri ise çok küçük değişiklikler yaparak genelde aynısına yakın bir tasarım oluşturuyorlar .

Peki biz ne yapmalıyız ? Doğru ve Estetik bir bakış açısını nasıl yakalayabiliriz bunlardan yüzeysel olarak bahsetmek istiyorum sizlere.

Eğer bir websitesi hoşunuza gitti ise onu kendi renklerinizle düşünün ve asla sabit kalmayın , benzer tasarımlara göz atın ve elementlerini inceleyin ve hayal gücünüzü kullanarak birleştirmeye çalışın , Böylece kendi tasarımınızın genel görüntüsü hakkında fikirler üretebilirsiniz .

Hayalinizde tasarlamak istediğiniz sitenin ana kolonlarını oluşturun ve başlayın sörf ‘e , sadece ilgilendiğiniz elemanları tarayın . ( Örneğin o an footer’ınızı tasarlamak istiyorsanız sadece sitelerin footer’larına odaklanın )