bildirgec.org

taraftar hakkında tüm yazılar

Besiktas.li’ların yeni sosyal ağı

il010472 | 29 March 2010 20:19

taraftarlarımızı ortak bir platformda buluşturmayı ve besiktaşlı ruhunu bir paylaşıma dönüştürmeyi amaçlayan www.besiktas.li mart ayının başında yayına girdi.

twitter, friendfeed gibi alışık olduğumuz uygulamalara benzer yapısıyla kısa zamanda beşiktaş taraftarının beğenisini toplayan sitenin üye sayısı bir ayda 4000’i aştı. üyelerin anlık ileti girebildikleri, video, link, fotoğraf ya da dosya paylaşabildikleri, diğer üyelerle mesajlaşabildikleri, birbirlerini takip edebildikleri site, kısa zamanda tüm beşiktaşlıların buluşma noktası olacağa benziyor.

Yeni sosyal medya galatasaray.li

il010472 | 09 February 2010 15:01

Son günlerde o kadar çok duyar olduk ki sosyal site kavramını. Bu kavram bize facebook, twitter ve friendfeed ile birlikte ithal olarak girmekle birlikte ülkemizde bu tarz akılcı çalışmalarda bol bol olmaya başladı. Ve ilginç uygulamalardan biri de tamamen galatasaraylı taraftarların anlık mesajlaşabildiği twitter gibi, aynı şekilde video ve resim ekleyebildikleri friendfeed gibi, ayrıca facebook misali grup kurabildikleri bir site olan http://www.galatasaray.li.

Bu site özellikle spor sitelerinin de mizacını değiştirecek bir uygulamaya giderek web 2.0 den web 3.0’e geçişte nelerin olabileceğini göstermesi açısından da ilginç bir uygulama olmuştur.

Kasımpaşa’da Vuslat Zamanı

juki | 24 August 2009 12:22

Haliç'in dertli delikanlısı zor günleri geride bırakıyor...
Haliç’in dertli delikanlısı zor günleri geride bırakıyor…

43 yıl aradan sonra ilk kez 2007-2008 sezonunda Süper Lig’de oynamaya hak kazanmış Kasımpaşa, 1 sezonun ardından tekrar Süper Lig’de boy göstermeye başladı. Kasımpaşa takımı gerçekten çok zorlu süreçlerden geçti. 2005 senesinde TFF 3.Lig’de oynayan takım kısa zamanda çok yol aldı, ama 3 -5 bin civarında taraftarı dışında kimseye yaranamadı. Türkiye Futbol Federasyonu bir yandan basın diğer yandan, hakemler öyle bu takım kamuoyunda hep Recep Tayyip Spor olarak lanse edildi. Bu durum klübe büyük zarar verdi.TFF, 2007-2008 sezonunda Kasımpaşa’nın maçlarını kendi evinde oyamasına izin vermedi. Sebebi ise zeminin suni çim olmasıydı. Aynı TFF bir yıl sonra Gençlerbirliği,Hacettepe ve Ankaragücü klüplerine Ankara 19 Mayıs Stadı’nda suni çimde oynama izni verdi. Kasımpaşa ise sahanın zeminini doğal çime çevirmek için onca zaman harcadı ama bu işlem ancak 2007-2008 sezonunun son haftalarında gerçekleşti. Takım, o sene maçlarını Olimpiyat Stadı’nda oynadı ve taraftar desteğinden mahrum kaldı. Taraftarlar takımlarını birkaç maça izleyebildi ancak. O sezon küme düşen Kasımpaşa, ertesi sezon Bank Asya 1.Lig play-off şampiyonu olarak lige dönüş yaptı. Bu süreç içinde kamuoyunca hep yaftalandı. Hakemler Kasımpaşa’nın maçlarına hep bir önyargıyla çıktılar. Evet, siyaset söylentileri klübe büyük zarar veriyordu.Bunun en açık örneğini Mayıs 2009’da Ankara-Yenikent’teki play-off maçlarında gördük. İlk maçta Altay ile karşılaşan Kasımpaşa 1-1 giden maçın son dakikasında kornerden gelen topta temiz bir gol bulmuş, fakat bu gol hakem Aytekin Durmaz tarafından faul gerekçesiyle iptal edilmişti ve maç penaltılara gitmişti. Sonunda penaltılardan galip çıkan taraf gene Kasımpaşa oldu, ama iptal edilen gol spor kamuoyunda herkes tarafından yanlış bir karar olarak yorumlandı. Play-off finalinde ise Karşıyaka’yı 2-1 ile geçen Kasımpaşa Turkcell Süper Lig’de yeniden oynamaya hak kazanıyordu. Lakin bunu hazmedemeyen Karşıyakalı 7.000 tarafar 3.000 kişilik Kasımpaşa tribününe saldırmış, sahaya inmiş ve hatta şampiyonluğu kutlayan Kasımpaşalı sporculara saldırı grişiminde bulunmuşlardı.O gece güvenlik güçleri olayları yatıştırmıştı ama ne var ki TFF Karşıyaka klübüne 5 maç ceza verirken Kasımpaşa’ya da 1 maç cezayı araya sıkıştırmıştı. Şimdi soruyoruz, Kasımpaşa’nın suçu neydi? Şampiyon olup Süper Lig’e mi çıkmak? Nitekim Kasımpaşa bu cezasını geçen hafta İ.B.B önünde çekti. Taraftarından yoksun olan Kasımpaşa bu maçı 3-1 kaybetti.Şimdi Kasımpaşa’da vuslat zamanıdır işte… Kasımpaşa, özetle bahsettiğim bu zorlu günlerin ardından taraftarına ve Süper Lig’e kavuştu ve 4.hafta Kasımpaşa’da oynayacağı Gençlerbirliği maçını bekliyor.

taraftarlar sanal hayatta.

nazokiraze | 21 February 2009 10:04

Futbol severler için şimdiye kadar pek çok oyun piyasaya çıktı ancak bahsedeceğim milyonlarca kişi tarafından online olarak oynanabilecek bir oyun. HoliganGame.com isimli site 2009 un ocak ayında hizmete girdi, burada takımını seçen taraftarlar tezahürattan sanal para kazanmaya, yeni taraftar profilleri oluşturmaktan ödül almaya kadar pek çok imkan sunuyor.

Yakında i-phone kullanıcılarına mobil hizmet te vermeyi amaçlayan HoliganGame.com,NetMagic tarafından hazırlandı.Site taraftarlarından ilk sıralara yükselenlere iphoneden, tshirte kadar pek çok hediye veriyor. Her oyuncunun küçük bir taraftar grubu ve küçük bir kluple başladığı oyun,zamanla tribünlerin hakimi olmaya kadar yükselmesini sağlıyor. Oyuna katılmak için internet bağlantınızın olması yeterli.

sevdanızı 100 yıl boyunca torunlarınıza miras bırakın

eyaris | 05 December 2008 21:35

galatasaray’a, fenerbahçe’ye ve besiktaş’a gönül veren taraftarlar için oluşturulmuş bir hatıra tablosu! 100 yıl boyunca tabloda yer almanızı sağlayan aparat! bu renklere gönül veren taraftarların çocuklarına, torunlarına, gelecek nesil taraftarlarına miras bırakacakları bir alan!

ailenizin,sevgilinizin, eşinizin, çocuğunuzun ya da hepsinin fotoğraflarını & isimlerini tablonuza yazarak ölümsüzleşin, sevdanızı 100 yıl ayakta tutun!

bir taraftar olarak hatırlanmak için;

Vestel’den Taraftara Özel Dizüstü Bilgisayar

Ddelikan | 23 October 2008 13:43

Vestel Taraftar Dizüstü Bilgisayar
Vestel Taraftar Dizüstü Bilgisayar

Vestel Dizüstü Bilgisayar üretimlerimi yaparken taraftarları da unutmamış.

Fenerbahçe taraftarlarına özel NB VESTEL Taraftar 154SG-T71-ZD5P-FB ve Beşiktaş taraftarlarına özel NB VESTEL Taraftar 154SG-T71-ZD5P-BJK şu anda 1975,50 YTL fiyatla satışa sunulmuş durumda. Ayrıca Taraftar laptoplarından bir adet satın alan herkese CREATIVE ZEN STONE 1 GB MP3 çalar hediye. Dizüstü Bilgisayarların özelliklerine şuradan bakabilirsiniz.

Ertuğrul Sağlam

EfgaN | 06 October 2008 09:38

Ertuğrul Sağlam
Ertuğrul Sağlam

Sustuk ve bekliyoruz. 4 Ekim Salı. Beklediğimiz açıklamayı yapmaması temennisiyle bekliyoruz..
Temennimiz kapanmayacak yaraların açıldığı gün olmasın Salı günü.
Biliyoruz ki bizler, mağlubiyet gecesi hoca arama uğraşlarını iş edinenlerin mi?, Yoksa Pazartesi oynacağı lig mücadelesinde takımın olumsuz etkilenebileceği düşüncesiyle, gerekli açıklamayı maçtan birgün sonra yapacağının söyleyenin mi gerçek Beşiktaş’lı olduğunu..
Ve diyoruz ki bizler, Babanınız paraları Demir de Örse, paranın alamayacağı Beşiktaş’lılık harcatmayacaktır gerçek Beşiktaş’lıyı..
Yapılanlar inkar edilemez, Salon, Stad, her fırsatta dile getirilen, cepten verilen milyon dolarlar.. “Ben cebimden verdim, Beşiktaş’ın bana borcu yoktur” nidaları ile harcanan milyon dolarlar Ertuğrul Sağlam’ı harcama gücünü kimseye vermez. Herkes şapkasını önüne koymalı.. 4 Senedir gelen bir Türkiye kupası başarı mıdır, başarısızlıksa bu sebebi Ertuğrul Sağlam’mıdır?

Yazacak, söylecek çok şey var.. Ertuğrul Sağlam görevinde kalmalıdır. Gitmesi gereken Hoca değildir..