bildirgec.org

sunum hakkında tüm yazılar

Genius Yüzükleri Piyasada!

Beacool | 16 May 2011 16:16

Genius Yüzükleri Piyasada!

Genius Ring Mouse
Genius Ring Mouse

Bugüne kadar teknoloji herşeyi değiştirdi. Kasklardan giyim kuşama moda dan enstrümanlara teknoloji herşeyi ile standart günlük alet edevatlarımızın içine işledi. Elektronikleri ve araçları saymıyorum bile onlar çoktan teknoloji ile şekillendiler.

Bukadar değişimin içinde bir tek yüzüklere dokunulmadı diyordum ki daha cümlemi kafamda bitirmeden bu habere rastladım. Genius firması giriş birimlerinin şeklini değiştirmeye ve radikal bir yaklaşım denemeye karar vermiş…

adım adım google docs

silver530 | 05 March 2011 11:06

google’un bir başka online hizmeti olan google docs‘un amacı; doc, xls, odt, ods, rtf, csv, ppt gibi dosya formatlarını bilgisayarınızda bu formatları açan programlar yüklü olmasa bile internet üzerinden açıp düzenlemenizi sağlamaktır.

google dokümanlar
google dokümanlar

bu servis ile yeni dosyalar da oluşturabilirsiniz. kısaca bu servisi bir ofis uygulaması olarak görebiliriz. oluşturduğunuz bir dosyanın izin yetkilerinden dilerseniz başka kullanıcılara da erişim hakkı vererek görüntülemesni hatta düzenlemesini sağlayabilirsiniz. böyle bir durumda diğer kullanıcıların yaptıkları değişiklikleri adım adım takip edebilirsiniz.

Şık Sunumlar İçin jQuery Eklentisi: jCoverflip

algoz | 17 April 2010 14:10

Genellikle alışveriş sitelerinde görmeye alışık olduğumuz, şık ve zarif bir içerik/ürün/materyal sunum türünü Flash kullanmadan yapabilmemizi sağlayan jCoverflip, etkiletici bir jQuery eklentisi görünümünde.

jQuery 1.3+ ve jQuery UI 1.7.2 gereksinimleri ile çalışabilen jCoverflip, içeriğindeki öğeleri; herbir öğe üzerine tıklamak veya jQuery UI slider ile hazrılanmış olan kaydırma çubuğu yardımı ile, sunmakta.

Görsellerinizi 3 Boyutlu Sunmanız İçin: Piecemaker!

algoz | 11 April 2010 13:18

Resim veya fotoğraflarınızı 3 boyutlu (3D) bir ortamda sunabilmeniz için geliştirilmiş açık kaynak kodlu ve Flash ile hazırlanmış bir görsel sunum eklentisi/galerisi olan Piecemaker, kendi alanı için iyi bir alternatif görünümünde.

Ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz Piecemaker eklentisinin en önemli özelliği ise; herhangi bir Flash bilgisine gerek duymadan, XML dosyası üzerinde yapacağinız değişiklikler ile, gösterim için kullandığı 3 boyunlu animasyonu düzenlebilmeniz ve görsellerinizi ekleyebilmeniz.

FlingPC ile Pc’miz Wii oldu!

Beacool | 20 February 2010 18:12

FlingPC ile Pc miz Wii oldu!

Sonunda
Sonunda

Oyun dünyasında bir şeyler değişiyor, bu gerçek. 80 li yıllarda mouse 90 ların sonunda mouse klavye kombinasyonu 2000 li yıllarda ise Nintendonun çeşitli alanlarda yaptığı radikal değişimler oyun piyasasında değişim dalgalarını tetikledi. Her ne kadar şimdi Natal gibi kökten değişim getirecek yeniliklerden söz edilse de şu an için Wiimote rakip tanımıyor.

Pc oyuncuları ise bu kontrol sistemine ağzı sulanarak bakıyordu. Ta ki bugüne kadar. FlingPC olarak isimlendirilen bu aygıt wiimote’un sağladığı hemen hemen her imkanı pc cilere sağlamakta. Onunla bir tenisi gerçekmiş gibi oynarken oynamayı bırakıp bowling salonlarını evinize taşımanız mümkün. Bunun güzel yanı yazılımların ürünü aldıktan sonra size verilen bir şifreyle (EIP KART deniyor) bedavaya ve TÜRKÇE indirilebilmesi. Sunulan oyunların arasına zaman zaman yenilerinin geldiğini de belirtmeliyim.

Laptop’a gerek kalmadan sunum yapılabilecek

admin | 11 January 2010 18:17

Teknolojik gelişmeler yaşamlarımızı her geçen gün biraz daha kolaylaştırmakla birlikte bizleri de şaşırtmaya devam ediyor.Gelişen teknoloji, küçük ve kullanışlı ürünleriyle ihtiyaçlarımızı zahmetsiz bir şekilde giderebilmemizin önünü açıyor.

Özellikle iş dünyasını yakından ilgilendiren yeni bir teknolojik gelişme, BlackBerry akıllı telefon üreticisi Research In Motion (RIM) firmasının ürettiği BlackBerry® Presenter aksesuvarı sunum yapmak için laptop taşımaya gerek kalmadan sunum yapılabilemesine olanak sağlıyor.
Akıllı cep telefonlarına monte edilerek kullanılışı mümkün olan bu alet henüz piyasaya sürülmese de yakın da satışa çıkartılacak.Fiyatının 199 dolar olarak açıkladığı bu aksesuvar PowerPoint sunumu yapanların işlerini oldukça kolaylaştıracağa benziyor.

Müstakbel Sosyal Medya Uzmanları İçin Türkçe Sunumlar!

algoz | 03 December 2009 11:51

Sosyal Medya’da farklı amaçlar için faaliyet yürütmek isteyen; kurumların, kişilerin veya Sosyal Medya konusunda uzmanlaşmak isteyenlerin “başucu sunuları” olabilecek değerde ve türkçe olarak hazırlanmış sunumları, bu listede bulabilirsiniz.

Tümü, sunum ve doküman paylaşım sitesi SlideShare’de * paylaşılmış olan bu sunumlar yardımı ile, özellikle; Sosyal Medya nedir? ve Sosyal Medya’da pazarlama nasıl yapılabilir? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

sanyo lp-xf1000

schizophrenia13 | 25 October 2009 10:14

sanyo lp-xf1000
sanyo lp-xf1000

sanyo’nun çift ampul teknolojisiyle 12000 lümen aydınlatma gücüne sahip projeksiyon cihazı lp-xf1000, quaddrive teknolojisiyle 4000:1 karşıtlık oranı sunabiliyor. otomatik filtre değişim sistemi ise sürekli olarak en iyi görüntünün sağlanmasına yardımcı olmakta. aylık 150 adet olarak üretilecek.

teknik özellikleri:

GMail’de Google Dokümanlarını Önizleyin!

algoz | 19 October 2009 23:45

Hazırladığı özelliklerle GMail’in, kullanıcıları için; bir açılış sayfası veya bir işbirliği platformu olmasını sağlayan GMail Labs son olarak; gönderilen herhangi bir e-postaya link olarak eklenmiş, Google Docs ile oluşturulmuş olan belgelerin (documents), e-tabloların (spreadsheets) ve sunumların (presentations) önizlemesinin GMail’de yapılabilmesini sağlayacak olan Posta Google Dokümanlar önizleme görünümleri özelliği duyurdu.

GMail Labs benzer özellikleri Youtube, Picasa, Yelp ve Flickr içeriklerinin önizlemelerinin, GMail’den çıkmadan yapılabilmesi için de geliştirmişti.