bildirgec.org

sulama hakkında tüm yazılar

“skyfarming” çok uzak değil !

admin | 03 January 2011 16:00

kırsal kesimde doğup büyüyenler her geçen gün daha fazla doğdukları yerden kopup büyük metropollere yerleşiyorlar. tarım bölgelerindeki nüfus azalması ve şehirlerdeki yoğun yığılma tüketimi dahada fazla arttırıyor ve üretim bunu karşılayamaz hale geliyor.

Ağaçlara Takılan Serum

Chat Noir 1 | 29 November 2009 13:01

Serum sadece insanlar hastalandığında vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminleri sağlamak için kullanılıyor ,insanlara takılıyor zannediyordum.Ancak Çin’in iç Moğolistan özerk bölgesin’de ağaçların serum tekniğiyle sulandığını yeni öğrendim.Tabi ki ağaçlara serum verilmiyor ama kullanılan teknik aynı.Ağacın dallarına asılan küçük su bidonlarından ince hortumlar vasıtasıyla gelen su şırınga ucu benzeri bir aktarıcıyla ağacın gövdesine damlalar halinde gönderiliyor.Hem tasarruflu olan hem iyi sonuç veren bu yöntemin en kısa zamanda ülkemizde de uygulanmasını diliyorum.Ülkemizde de bazı tarlalarda damla sulama sistemi uygulanıyor ancak ağaçlara bu şekilde uygulananını yeni duyuyorum.Haberin detayları burada.

Ağaç üretim teknikleri

kocmar | 02 November 2009 16:19

Tohum , çelik, fidan gibi çeşitli yöntemlerle ağaç üretim ve dikim yöntemleri. Kendi balkonunuzda ağaç üretebilir ve ürettiğiniz ağaçlarla çevreye uzun yıllar hizmet edecek bir katkı yapabilirsiniz
buradan

Bitkileriniz ile irtibatı kaybetmeyin

webking | 29 October 2009 16:15

Bitkileriniz Twitter da.
Bitkileriniz Twitter da.

Arkadaşlarınızla, ailenizle veya işinizle internet üzerinden konuşabilirsiniz. Ama bitkileriniz ya da bahçeniz ile internet üzerinden konuşabilir misiniz? Tüm tanıdıklarınız ve değer verdikleriniz online durumdayken, neden bitkileriniz de olmasın ki? Bitki Twitter Aparatı ile artık bitkileriniz de online. Onları ihmal etme gibi bir şansınız da artık yok. Bitkileriniz artık size suya ihtiyaçları olduğunda mesaj yollayacak ve daha sonrasında ise onları suladıktan sonra teşekkür edecekler. Tek yapmanız gereken bu aparatı bitkinin dibine dikmek o kadar.

Işıklı Hortum Tabancası

erenderen | 27 January 2009 00:53

ışıklı hortum tabancası
ışıklı hortum tabancası

ışıklı hortum tabancası
ışıklı hortum tabancası

Bu zamazingo çimlerini ve çiçeklerini karanlıkta sulamak isteyenler için birebir. Işıklı hortum tabancası, bahçe hortumunun ucuna takılıyor ve hava karardıktan sonra sulamaya etkili biçimde yardımcı oluyor. Özellikle bitkilerin çok sıcak havada sulanmaması gerektiğini göz önüne aldığımızda, bahçe sahiplerinin işini kolaylaştıracağı kesin.Püskürtücü kabzaya sahip olan bu hortum tabancası iki adet AA tip pil ve led lamba kullanarak ışık yayıyor. Ayrıntılı bilgi şurada ve burada.

Çiçekleri sulayan saksı

winmaker | 16 April 2008 15:44

Tatil mevsimi; “kedileri nereye bırakacağım”, “çiçeklerimi kim sulayacak” vs. gibi dertlerle beraber geliyor. Birincisinin türlü türlü çözümü var zaten. Peki ya ikincisinin ise artık bizi ilgilendiren bir çözümü olduğunu söylesem… Adı Saksu yani çiçekleri sulayan saksı. Her 30 dakikada bir topraktaki nemi ölçüp altı kuruysa (bebek bezinin tersi mantıkla çalışıyor yani) hissettiğinde elektrotlarını su deposuna yollayıp su takviyesi yaptırıyor. Tabi arada bir deposunu doldurmaya üşenmemek lazım.

Uzaktan Sulama

Makadakal | 27 March 2008 21:58

Çimen sulamak için vaktinizi harcamaya gerek yok. Uzaktan kumandalı kontrol ile musluğu çevirmeye bile gerek kalmadan çimenlerinizi Remote Rain Water Control ile sulama imkanın var.

Kumanda ile 100 metre uzaklıktan sulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ürünün fiyatı 69.99 dolar