bildirgec.org

soygun hakkında tüm yazılar

ilk gangster

nazokiraze | 15 September 2010 11:46

İstanbul’un ortasında gündüz vakti bir banka garip bir biçimde soyulur , gariplik bunun neresinde diye merak edilirse hemen açıklayayım. Bu soygun Türkiye’de yapılan ilk banka soygunudur, üstelik sıkıyönetimin uygulandığı bir dönemde yapılmıştır ve soygunu gerçekleştiren kişi çok uzun süren mücadelelere rağmen yakalanmamıştır.

Necdet Elmas denen bu Hukuk Fakültesi’ni yarıda bırakmış , kendi ifadesine göre Robin Hood misali fakirlerin hakkını gözeten ve fakirlikten sıyrılmayı amaçlayan Chevrolet meraklısı uzun boylu ,yakışıklı soyguncu Çemberlitaş Buğday Bankası’ndan sonra ikinci soygununa yine bir Chevrolet ile gider. Kazlıçeşme’de bulunan İş Bankası O’nun tarafından soyulduğunda akıllara ”Ben işçinin parasına dokunmam” cümlesi kazınır. (‘Bu bir soygundur’ dedi.)

The Town (2010)

| 04 August 2010 10:06

Yönetmenliğini, daha evvel Gone Baby Gone filmini de yazıp yöneten Ben Affleck‘in üstlendiği bir banka soygunu filmi. Filmin başrollerinde Ben Affleck, Blake Lively, Jeremy Renner, Rebecca Hall, Jon Hamm ve Chris Copper mevcut. Filmin senaryosu Ben Affleck, Peter Craig tarafından kaleme alınmıştı.

Doug, istedikleri ne varsa çalan ve ortalığı silip süpüren bir hırsız çetesinin ismi konmamış lideridir. O güne kadar Doug ve takımı arasında herhangi bir sorun yaşanmamıştır. Ancak yaptıkları son banka soygunu tüm dengeleri değiştirecektir, çünkü aralarında rehine aldıkları banka müdürü Claire vardır.

Hançer gibi batsın ruhuma derin sözlerin”

inniendo | 31 March 2010 14:29

Zaman, babamla annemin aldandıkları gerçeğini ispatlamış; Uyumsuz, asi, saygısız velhasıl sikimtrak bir mahsül ve hüzünlü bir hasatın son meyvesi çıkmış ortaya.
Bunlar süreçler ve vektörlerle alakalı değişimleri takip eden bir yığın kilometre taşları.
Momentlere ve panaromaya gelince; Lise dönemi karma bir mektep ve dilber fidanlarının bacaklarındaki aydınlanma ile geçen yıllar.. Ardından bir başka aydınlanma; Sıra arkadaşımın teşvikiyle Dev-lis’e kaydımı yaptırışım..

Üniversite sınavları, bugünkü gibi kader çanının vurup, hangi yola adım atacağımızın istikametini belirliyen sınavlardı. Sonuçların açıklandığı o gün, her taraf aydınlıktı. Sonuçta çok aydınlıktı.. Tüm eğitim hayatım muzaffer mağlubiyetlerle geçti gitti; Biliyorum ki, mahiyeti itibarı ile değil de, harici davranışlarım yüzünden hiç bir hocamdan iyi not alamadım..

Garanti Bankası Müşteriyi Böyle soyuyor

vurguni | 30 March 2010 16:20

garanti̇ bankasi müşteri̇leri̇ni̇ böyle soyuyor

garanti bankasından bons kart aldım, bu kartı oğlum evlenir iken, düğün masraflarında kullanmak için saklıyordum,

bir şey danışmak için, müşteri hizmetlerini aradım, müşteri hizmetlerindeki yetkili bana ısrarla, kartımı sigorta yapmamı söylemesine rağmen bunu kabul etmedim.

bir hafta sonra çep telefonuma bir mesaj geldi, kartımın güvenliği için kartımın sigortalandığını yazıyordu,
derhal garanti bankası müşteri hizmetlerini aradım, onlara bu yapılan sikortayı iptal etmelerini söyledim, müşteri yetkilisi tamam sizin sigortanızı iptal ediyorum dediği halde,
fatura yolladılar yıllık aidatı ve sigorta masrafı 46,65 tl borçlu gözüküyordum.

türk telekomun yeni kazığı mı geliyor? evet.

ugurkoban | 13 January 2010 12:28

yakın bir gelecekte rekabet kurumunun verdiği bir kararla artık adsl kullanımı için sabit hatta para ödemek zorunluluğu kalkıyor. ama nasıl?

biz böylelikle daha ucuza internet kullanacağımızı sanırken bize daha pahalıya mal oluyor.
öncelikle yalın (çıplak) adsl’i bilmeyenler için tanımlayalım. yalı(a)n adsl telefon hizmeti almadan internet(adsl) hizmeti almak demektir. yani internetle birlikte yanında telefon hattı almama özgürlüğümüzün oluşmasıdır ki buda en doğal hakkımızdır.

türk telekom’un çakallığı ise bu noktada devreye giriyor.

Marketlerde 1 kuruş sorunsalı

MollaFettah | 14 October 2009 13:34

– Hoş geldiniz.
– Merhaba, hoş bulduk.
Dit. Dit… dit… tık,tık,tık,tık,tık,dit. Dit. Dit
– Üçlirayirmikuruş
– Ama orada “üçliraonyedikuruş” yazıyor. Neden yirmi kuruşa yuvarlıyorsunuz.
– …(sessizlik)
Üçliraonbeşkuruş‘a yuvarlayış ve ona göre para üstü veriş.

Bilmiyorum, umursuyor musunuz? Bence umursayın. Kimseyi damlatarak zengin etmek zorunda değiliz.

Ne Yapılır

beyrek | 22 March 2009 15:34

Türk Telekom’a Açık Mektup

kirpit | 25 October 2008 21:46

Hepinizin bildiği (veya ödediği) gibi Türkiye’de ADSL hizmeti alıyorsanız, bu hizmet için önce Türk Telekomdan sabit bir telefon hattı almak zorundasınız.

Eğer zaten kullandığınız bir telefon hattınız varsa problem yok ama eğer bu hattı yalnızca zorunluluk ve dayatmadan dolayı bağlattıysanız hiç konuşmasanız bile aylık 9 YTL sabit ücret ödemek zorundasınız.

Bu durumda hiç kimse aksini savunamaz ki en ucuz tercihli ADSL ücreti 29 YTL değil 38 YTL’dir.

Hürriyet gazetesi kullanıcılardan gelen bu şikayet üzerine “Türk Telekom’a Açık Mektup” diye bir kampanya yapmış.