bildirgec.org

savcı hakkında tüm yazılar

Ankara Ticaret Odası (ATO)’nın gazete arşivi çalışması:”Unutulan Manşetler 1919-2007″

biSGen | 01 September 2008 19:17

Ankara Ticaret Odası, 1 Temmuz 2008 sabahı, Ergenekon Soruşturması kapsamında yapılan operasyon ile İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz ve Mehmet Ali Pekgüzel’in talimatıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün Terörle Mücadele Şubesi tarafından gözaltına alınan ve 14 Temmuz 2008’de Sinan Aygün‘ün avukatının tutuklama kararına yaptığı itiraz kabul edilip serbest bırakılan Sinan aygün başkanlığında oda çalışanlarından, özellikle Esra Erten, Yakup Asil, Tarık Çoruk’un yoğun çabalarıyla, nette “Unutulan Manşetler 1919-2007” ismiyle, Cumhuriyet tarihinin kilometre taşları denilecek olayları bir araya getirerek bir nevi arşiv oluşturmuşlar.

ŞOK ŞOK ŞOK Gizli Tanıkları Açıklıyorum

64egesel64 | 29 July 2008 21:35

Görüyoruz ki ; İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı ve Sözde Ergenekon soruşturmasını yürüten 3 savcı dizi filmleri hiç kaçırmıyorlar.

Kurtlar Vadisi Pusu yu hepimiz çok iyi biliriz. Son yılların en çok izlenen ve reyting rekorları kıran dizisi. Yaklaşık 1 senedir kurtlar vadisinde derin devlet ve mafya ilişkileri anlatılmaya çalışılıyor. Kendilerine ihtiyarlar adını veren bir grup devletin gerçek sahipleri olarak kendilerini görüyorlar ve Polat Alemdar’ıda kendilerini korumakla görevlendiriyorlar.

Bu arada Büyük İskender’ide unutmayalım. O’da kendini devletin gerçek sahibi olarak görüyor ve devleti ele geçirmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Devlet içinde kaoslar yaratarak devleti ele geçirmeyi planlıyor. Bunun için Danıştay saldırısını azmettiriyor, Dinci örgütlere suikastler yaptırıyor,PKK ile işbirlirliği yapıyor ve uyuşturucu trafiğini yönetmeye kalkıyor. İş adamlarına baskı yaparak onlarıda himayesi altına alıyor.

İlginç Şeyler Oluyor

pilli pati | 15 April 2008 13:25

Kanaltürk’te yayımlanan ”Yolsuzluk ve Yoksulluk” adlı programda Nurettin Veren konuk edildi. ”Cumhuriyet Savcıları’nın anlatacaklarımı ihbar kabul etmesini istiyorum” diyen konuşmacı, “Bu davanın tanığı da sanığı da olmaya hazırım” sözlerini de söylemekten geri durmadı.

Fethullah Gülen’le birlikte 25 yıl çalıştığını belirten Nurettin Veren, cemaatin içyüzünü anlattı. Nurettin Veren, ”Biz 12 kişi hayır olsun diye bu yola çıktık, ancak örgütlenmenin devleti içten ele geçirme planı olduğunu anlayınca aforoz edildim. Gülen beni öldürtmek istedi” gibi çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hakim-Savcı Yasası Yürürlükte

xvolvox | 05 December 2007 08:16

Üzerinde çok tartışmaların yapıldığı “hakim ve savcıların mülakata tabi tutularak işe alınmasını” öngören yasa Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi.Bu yasaya göre 5 yıl avukatlık yapmış ve 35 yaşını doldurmamış kişiler ÖSYM’nin yazılı sınavına ve Adalet Bakanlığı’nın yapacağı mülakatla hakimlik ve savcılık mesleğine kabul edilebilecekler.
Haberin devamı…