bildirgec.org

bahard17

10 yıl önce üye olmuş, 56 yazı yazmış. 189 yorum yazmış.

Paris Hilton kimi kıskanıyor, kimi aptal sarışın diyor

bahard17 | 08 September 2008 16:59

Paris Hilton, bazılarının aptal sarışın dediği bazılarınınsa aptal gibi görünen zeki bir afet tabir ettiği olayların tek sorumlu güzeli. 17 Şubat 1981 doğumlu olan Paris, ünlü bir anne babanın yanı sıra Elizabeth Taylorunda aralarında bulunduğu birçok ünlünün akrabası olarak çıkıyor karşımıza. Babasının emlak kralı Richard Hİlton,büyük büyük babasının da Hilton oteller zincirinin sahibi Conrad Hiltonolmasıda Paris’i şanslı doğanlar listesinin ilk sıralarına taşımak için yeterli sanırım.Son senesinde liseyi bırakmasından sonra GED sınavına girmesi ve kazanmasına rağmen yine de kolej yada üniversite eğitimi almadı. Paris, daha sonra tv reklamlarında, ve filmlerde görünmeye başladı aynı zaman da fotomodellik yapıyordu. .

DENİZ FENERİ NİN DOLANDIRICI IŞIĞI

bahard17 | 02 September 2008 13:40

Euro 7 Genel Müdürü Mehmet Gürhan (45), Deniz Feneri Derneği Başkanı Mehmet Taşkan (43) ve muhasebe sorumlusu Firdevsi Ermiş’in (44) elleri kelepçeli halde mahkemeye getirildiği davaya Türk ve Alman basını yoğun ilgi gösterdi.
Euro 7 Genel Müdürü Mehmet Gürhan (45), Deniz Feneri Derneği Başkanı Mehmet Taşkan (43) ve muhasebe sorumlusu Firdevsi Ermiş’in (44) elleri kelepçeli halde mahkemeye getirildiği davaya Türk ve Alman basını yoğun ilgi gösterdi.

Deniz Fenerine yardım yapan yardımsever arkadaşlar. biz yardımlarımız muhtaçlara ulaşıyor derken Deniz Fenerinin başındakiler bu paralarla alem yapıyormuş haberimiz yok. Birçok ülkeye yardım yapıldığını söyleyerek gerek reklam gerek afiş her türlü basın yayın organını kullanarak yardım parası toplayanlar şimdi tutuklanıp mahkemeye çıkarılıyor. Maalesef bizlerde Deniz Feneri ismini böyle kötü bir manşette görüyoruz.Soruyorum hepinize BİZ KİME GÜVENECEĞİZ.

Osman Yağmurdereli’ye ajitasyon yapıyor diyenler vardı

bahard17 | 02 August 2008 14:08

Osman Yağmurdereli vefat etti. Ne oldu şimdi herkes gerçekten hasta olduğuna inandı mı? onun sapasağlam olduğunu sırf milletvekili seçilmek için insanlardan oy alabilmek için hasta olduğunu söyleyip duygu sömürüsü yapıyor diyenler şimdi ne hissediyor merak ediyorum. o kadar çok üzdüler ki o insanı. gözyaşlarını tutamayıp ekranda kırdıkları için ağladığını kanser hastalarının moralleri bozulmasın diye ölürsem kalp krizi geçirdi öldü denmesini istediğini. duygu yüklü kocaman yüreği olan bir insanı daha kaybettik bu gün. ona insanları sömürüyor diyenlere bu ders olsun . eminimki şimdi kimsenin özelliklede osman yağmurderelinin eşinin yüzüne bakacak yüzleri yoktur.

BİR BÖCEKTEN 30.000 DOLAR KAZANMAK İSTER MİSİN

bahard17 | 14 July 2008 14:00

Geyik Böceği
Geyik Böceği

Arkadaşlar size yeni bir para kaynağı da ha benden bedava. Daha önce Safran çiçeğinden elde edilen tozun ne kadar pahalı olduğunu ve ne kadar karlı bir iş olduğunu yazmıştım
Şimdi daha başka bir şey ve otla alakasız birşeyin ne kadar pahalıya satıldığını belki inanmayacaksınız ama kara borsasının bile olduğunu söylemeliyim.
Bulmasına belki bulursunuz ama onu tutmak herkesin harcı olmayabilir.Çünkü bu bahsettiğim bir böcek. üstelik pekte sevimli olmayan bir böcek. Bahsettiğim geyik böceğinden başkası değil. Özellikle japonlar için bu böcek vazgeçilmez birşey. Çünkü Ülkelerini kasıp kavuran çizgi film sayesinde hemen hemen bütün japonlar bu böceği besliyor. Ayrıca böcek koleksiyonerleri içinde bulunmaz bir tür. Sadece Hatay’da amanos dağında bulunan 6 antenlileri en pahalısı.

Doğurunca Herşeye hakkı mı var yani

bahard17 | 06 June 2008 11:02

Neden bir insan sırf o doğurdu diye herşeyin kaymağını yemek durumda. neden hep haklı durumda. hiç birşeyini bilmediği,sıkıntısını çekmediği yada hastalandığında başında beklemediği halde nasıl göğsünü kabarta kabarta çocuğunun özel günlerine gelir. onunla yaşayan derdini paylaşan,onunla ağlayıp gülen kişi hep bi kenara itilir. sırf anne olmadığı için. nasıl herkes bunları görmeden annesi onun hakkı deyip karşısında emek harcayanı hiçe sayar. nasıl sen otur biz gidip gelelim deyip kapıyı çekip hiç sıkılmadan çekip gider. nasıl bir insan o çocuğun başarılarında en ufak katkısı olmamasına rağmen eee kimin kızı diye böbürlenir. nasıl yapar bunu. anlamıyorum. ve sanırım anlayamayacağım çünkü bana göre ters. hiçbirşey yapmıyorken nasıl kendini dahil eder bu insanlar olaylara. ama hep güzel olaylara yani sıkıntı varken yada hastalık hiç etrafta yokturda işte çok yoğun çalışıyordur gelemez parası yoktur ama güzel şeylerde hep gelir yanında olur. çünkü annnesi değil mi. değil işte kabul etmiyorum. hiç hakkı yokken kendine pay çıkarmasına benim kızımm demesine sinir oluyorum.daha giyim zevkini bile bilmezken benim kızım başarır yapar der. neler çekilmiş o duruma getirene kadar o çocuğu,nelerden vazgeçilmiş,nelere katlanılmış bilmezken nasıl.öfff sinir oldum bak yine

Döndüm Kimin Umrunda

bahard17 | 30 May 2008 10:23

Geri döndüm. Büyük olasılıkla hiçbiriniz yokluğumu farketmediniz. Zaten farketmenizde gerekmiyordu. Bi anda birşeyler oldu ve ben yazmaktan vazgeçtim. belki de bu aralar kafamın devamlı başka yerlerde olmasından, bir sürü şeyi düşünmem gerktiğinden bilemiyorum. Bi anda bitti yazı yazma hevesim. Şimdi neden döndün derseniz ki çoğunuz hiç farketmedik banane diyecek. Uyku tutmadı diyelim. Neyse aranıza dönmek güzel. Yine birbirinden güzel ve ilginç konular döktürmüşsünüz sayfalara. Eeee sonra derseniz. Hİçbir şey sadece paylaşmak istedim sizlerle

ÇIĞLIĞIN KARANLIKTA

bahard17 | 08 April 2008 01:03

Karala ismimin üzerini gönül defterinde
sil kokumu evin duvarlarından
çıkar at ruhumu yatağından
ne yaparsan yap
istersen bu evi defalarca yak. yinede atamassın hayalimi,hiç bir zaman yakamassın senin için tatlı bir esinti olan saçımın bir telini.
üzülür ağlarsın belki .
belki de terkedersin bu şehri.
ne yaparsan yap silemezsin benim sendeki izlerimi.

TÜRBAN ANKETİ KATILIN

bahard17 | 01 February 2008 13:56

Bu günlerde başımızı nereye çevirsek duyduğumuz ve gördüğümüz türban konusu gittikçe kızışıyor. Ve ileride daha büyük karışıklıklara sebep olacağıda kesin. Bunlar düşünülerek bir anket başlatılmış, üniversitede türban serbest olsun mu diye. Bu ankete katılmanızı önemle rica ederim çünkü girdiğinizde göreceksiniz herkes kendi fikrine göre oyunu vermiş. Sizde duyarsız kalmayın diyorum ve hem oylamanızı hemde yorumlarınızı bekliyorum.

KPSS-2008/1 Yerleştirme Sonuçları

bahard17 | 29 January 2008 14:03

ÖSYM KPSS-2008/1 Yerleştirme Sonuçları açıklandı. umarım sınava giren herkes yüksek puan almıştır. Çünkü biliyorum ki en yüksek puanı alanlar iş için seçiliyor. kolay görünse de sonuçta sınav psikolojisi heyecanı oluyor insanda. Şu an üniversite sınavı yaklaşırken çocuklarımızın sıkıntısını ve heyecanını düşünüyorum da yine de bu sınav hafif kalıyor onların endişesisinin yanında . umarım hepimizin çocukları istediği yeri tutturur ve eğitimini alırlar.

Beyniniz Şu an ne yapıyor?

bahard17 | 23 January 2008 00:29

Şimdi beynimizin içine ufak bir yolculuk yapacağız
birlikte. Siz bu yazıyı okurken beyninizin hangi kısmı çalışıyor hiç merakettiniz mi? Peki ya konuşurken yada hareket ederken nasıl davrandığını ve hangi bölümlerinin anlama ve kavrama bölgesi olduğunu. İşte buradan beynimizle ilgili bilinmeyenleri öğrenebilir ve davranışlarınızla ilgili beyninizin hangi kısmı görebilirsiniz.