bildirgec.org

revolution hakkında tüm yazılar

Revolution

emsvizyon | 24 May 2012 02:03

bir gün elektrikler gider ve bir daha gelmezse ne olur? hatta daha kötüsü; elektrikli hiç birşey bir daha çalışmaz ve bir daha asla çalışamaz hale gelirse? J.J. Abrams gölgeli yeni dizimiz Revolution işte bu soruların cevabını bize göstermeyi vaad ediyor.

elektrikler gider bir daha gelmez, aradan 15 yıl geçer, hükümetler düşmüş, insanlar kabileler oluşturmuş. toprak ağaları, reisler türemiş, vs vs. açıkçası yeni bri terra nova vakası olduğundan ürktüğüm, ilk bölümüyle iyiymiş lan dedirtip, daha hemen ikinci bölümden teen age – aile dramasına dönüşmesinden korktuğum bu diziyi beklemekteyiz efem 😉
videosu, cast ve diğer bilgiler için tıklayın.

Yılların eskitemediği mafya ”Al Pacino”

gorcun | 29 June 2009 17:05

Al Pacino
Al Pacino

Hollywood’un aynı zamanda dünyanın en başarılı oyuncularından biri olarak anılan Alfred James Pacino, 25 Nisan 1940 yılında New York eyaletinin Bronx bölgesinde doğmuştur. Kısaca Al Pacino olarak bilinen oyuncunun ailesi o daha çocuk yaştayken boşanmıştır. Güzel Sanatlar Okulu’na devam ederken 17 yaşında okulu bırakıp evden ayrılan Pacino, çeşitli işlerde çalışırken oyunculuk dersleri almıştır. Çeşitli tiyatrolarda boy gösteren oyuncu “Does the Tiger Wear a Necktie ?” oyunuyla Broadway’de sahne almıştır. Sinemaya geçişi ise 1969 yılında Me, Natalie (Ben, Natalie) filmiyle olur ve uzun filmografisinin ilk filmi olarak kayda geçer. 1972 yılında Francis Ford Coppola’nın başyapıtı The Godfather (Baba) filminde Michael Corleone rolünde oynayarak sinema tarihindeki unutulmaz filmdeki yerini alacaktır.
Bu rolüyle en iyi yardımcı erkek oyuncu Oscar’ına aday olan oyuncu daha sonra Scarecrow (Korkuluk) ve polis rolünde Serpico filmlerinde oynar. 1974’te The Godfather filminin ikincisinde aynı rolde oynayan aktör bir yıl sonra Dog Day Afternoon (Köpeklerin Günü) filminde eşcinsel hırsız gibi aykırı bir rolde oynamıştır. 1983 yılında gelene kadar çok fazla etki bırakmayan dört filmde (Bobby Deerfield, …And Justice For All (Herkes İçin Adalet), Cruising, Author! Author!) oynayan oyuncu o sene Brian De Palma tarafından çekilen efsanevi Scarface (Yaralıyüz) filminde Tony Montana rolünü canlandırır.

Tony Montana
Tony Montana

revolution theme açık kaynak ailesinde

windowsnt | 30 October 2008 16:18

Revolution Theme
Revolution Theme

Brian Gardner, ünlü blogları bünyesinde barındıran Splashpress Media‘nın tasarımcısı. Ama daha çok WordPress için yazdığı temalarla tanınıyor. Bugün, tema yazmaya yeni başlamış bir çok yazarda onun tasarımlarının izlerini görmek mümkün.
Revolution Tema Seti ile yazdığı temaların bir kısmından hatırı sayılı gelir elde eden Brian Gardner, 1 Ekim günü Revolution temalarını serbest bırakacağını duyurdu. Revolution temaları 1 Kasım tarihinden itibaren Brian Gardner ve Jason Schuller öncülüğünde GPL lisansı altında geliştirilecek ve dağıtılacak. Halihazırda ücretli olan temalardan sadece Revolution Pro Plus temaları ücretli olarak yoluna devam edecek.

Civilization Revolution Çıktı

fistikfistik | 11 August 2008 14:08

Nükleer Bomba
Nükleer Bomba

Civilization Revoluiton çıktı ve çıkmakla kalmadı 2008’in en iyi ödülünü aldı bile.
Çoğumuzun bildiği ve 90’lı yılların ortalarından beri oynanan oldukça mantıksal ilerleyişi olan oyunun en son versiyonunda en belirleyici özellik artık konsollarda da oynanacak olması.
Oyunun internet sitesine buradan, ön incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

Keyifli oynamalar.

1976dan 2007ye Apple Devrimi…

atakner | 02 July 2007 16:41

Teknoloji şirketleri arasında herzaman ayrıcalıklı bir yere sahip olan ve -ne yazıkki – ülkemizde fazlaca tanınmayan Apple Computer şirketi cep telefonu ve müzik çalar piyasasını alt üst eden yeni ürünü iPhone‘u piyasaya sürdüğü bu günlerde vizyonunu daha da genişletmek için adını sadece APPLE olarak değiştirdi. Gelin bu teknoloji devi şirketi biraz daha yakından tanıyalım…

1 Nisan 1976 tarihinde Steve Jobs (21)ve Steve Wozniak (26) tarafından Jobs ailesinin garajında kurulmuştur. Şuanki şirket merkezi Cupertino, Kaliforniya, Amerika’dadır. İlk ürünleri olan ve Apple’ı dünyaya tanıtan ürün olan Apple I‘i 666,66$dan satmaya başladılar. Kısa bir süre sonra (1977) ise asıl başarıları olan ve o zamanki ev kullanıcılarına hitap eden Apple II yi piyasaya sürdüler. Beklediklerinden de daha fazla başarı elde eden satışlar sonrası halka açılan şirket oldukça yüksek değerlerle piyasaya girdi. Asıl büyümelerini ise o zamanki PEPSI CEOsu olan John Scull ‘i “Ömrünün sonuna kadar sadece şekerli su mu satmak istiyorsun yoksa dünyayı mı değiştirmek istiyorsun ? diye ayartarak Apple CEOsu konumuna getirdikten sonra ilk GUI’lu bilgisayar olan Macintosh‘un piyasaya çıkması ile yaşamışlardır. Kısa süreli bir ayrılıktan sonra Steve Jobs 2005den beri şirketin genel müdürlüğünü yapmaktadır. iPhone ile mobil teknolojiyide bir adım daha ileriye taşıyan Apple’ın bundan sonraki girişimi teknoloji severler tarafından merakla bekleniyor…

Samsung’tan HDD Devrimi…

atakner | 20 June 2007 11:03

Teknoloji devi Samsung’dan, yine devrim niteliğinde bir ürün. MH80 FlashON Hybrid HardDisk, 256mblık flash tampon belleği ile bilgisayar açılış ve kapanış sürelerini yarı yarıya azaltıyor. Ayrıca uzunca bir süre kullanılmadığında, okuyucularını bekleme konumuna alıp, motorunu kapatarak, laptoplarda oluşabilcek olası veri kayıplarının önüne geçerek, enerji tüketimini önemli ölçüde azaltıyor. Laptop harddisklerinin, genelde 8mb tampon belleği olduğunu varsayarsak, 256Mblık bir flash tampon belleğin performansı, dudak uçuklatacak gibi gözüküyor…

Nintendo Wii geliyor

farkob | 24 June 2006 13:35

Kısa süre önce Nintendo Revolution kod adlı oyun konsolunun adının “Wii” olduğnu duyurdu. E3 oyun fuarında da bir sürü başarıya imza atan Wii’nin en önemli özelliği hareket yakalayıcı kumandası, yalnıza sağa sol değil 3 boyutta da yapılan hareketleri algılayan kumanda oynanışda çığır açacak gibi gözüküyor. Wii’nin E3 videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Wii’nin İngilizce “we” olarak okunan adının özelliği, her yerde doğru telaffuz edilmesini sağlamakmış. Wii 2006’nın son çeyreğinde satışa sunulacak ve pek de pahalı olmayacakmış.

nintendo wii (revolution)

jarusalem | 11 May 2006 12:16

nintendo wii - oyun kumandası
nintendo wii – oyun kontrol kumandası
nintendo wii
nintendo wii

nintendo eski adi revolution, yeni adı wii olan oyun konsolunu piyasaya çıkarıyor hem de ilk adına yakışır bir biçimde devrim gibi bir oyun kontrol tarzıyla.

bildiğimiz uzaktan kumandaya benzer oyun kontrolünün ekrana uzaklığı, açısı ve hızı gibi bir takım verileri konsol algılıyor.

ve tasarımı açıkcası xbox 360 ve ps3 ‘den çok daha güzel.