bildirgec.org

jarusalem

6 yıl önce üye olmuş, 31 yazı yazmış. 2 yorum yazmış.

online .htaccess editor.

jarusalem | 21 Kasım 2007 11:37

.htaccess editor
.htaccess editor

.htaccess: apache server’da tek bir dosya ile web klasörünüzün ya da sitenizin bir çok ayarına doğrudan müdahale edebileceğinizi, şifreleme yapabileceğinizi, 404,500 vb. sayfaları isteğe göre düzenleyebileceğinizi, istenen dosyaları gösterime sunup istenmeyenleri gözardı edebileceğinizi bilenler bilir.
şimdi bu dosyayı online olarak ve tüm özellikleriyle oluşturmak için güzel bir site hazırlanmış.

logoturka.com

jarusalem | 06 Haziran 2006 19:19

logoturka.com
logoturka.com

her ne kadar cola turka ile başlayan markaya (esperanto‘dan abartma) “turka” ekleme furyasından nefret etsemde güzel bir site olduğu için duyurmak icab etti.
logolar pdf formatinda sadece türkiyeden değil yurtdışından ve 6 dilde binlerce logo. ayrıca logolar oylanabiliyor. son olarak bu logoların serbest kullanıma açık olmadığını, telif haklarına bağlı kullanımlara açık olduğu belirtiyorum. bu gibi siteler, daha çok bir tasarım yaptırırken maalesef kendi logosunun vektörel haline sahip olamayan binlerce türk firmasına iş yapmak zorunda kalan biz tasarımcıları ilgilendiriyor. ayrıca bu sitede çoğu arkadaşın bildiği gibi yurtdışı muadili: brands of the world

kaynak: elmaaltshift

pirelli film – the call

jarusalem | 11 Mayıs 2006 15:54

bmw‘ nin kısa filmler serisi olan bmw-films i hatırlamayan yoktur. pirelli ise buna benzer “the call” adını verdiği kısa filmi gösterime sunmuş. Tears of the Sun, Training Day gibi filmlerin yönetmeni Antoine Fuqua ‘un yönettiği, john malkovich ile naomi campbell in oynadığı film 23 mart dan beri izlenebiliyor. konusu ilginç. ve bildik pirelli sloganı üzerine kurulu. kontrolsüz güç güç değildir. (power is nothing without control). ben yeni gördüm bildirgeç ile paylaşayım dedim. 🙂

nintendo wii (revolution)

jarusalem | 11 Mayıs 2006 12:16

nintendo wii - oyun kumandası
nintendo wii – oyun kontrol kumandası
nintendo wii
nintendo wii

nintendo eski adi revolution, yeni adı wii olan oyun konsolunu piyasaya çıkarıyor hem de ilk adına yakışır bir biçimde devrim gibi bir oyun kontrol tarzıyla.

bildiğimiz uzaktan kumandaya benzer oyun kontrolünün ekrana uzaklığı, açısı ve hızı gibi bir takım verileri konsol algılıyor.

ve tasarımı açıkcası xbox 360 ve ps3 ‘den çok daha güzel.

türkiye ve internet üzerinden yasal müzik satışı

jarusalem | 09 Mayıs 2006 18:09

yurt dışında (itunes) insanlar günde 3 milyon şarkı satın alırken, tv dizilerini bile makul paralarla ödeyip izlerken biz ne yapıyoruz bakalım.

bu işi ilk yapan turkiyede powerclub.com.tr ve hitindir.com . açıkcası hitindir.com kişisel blog sayfası tasarımını geçemeyen, ciddi yazım yanlışları ve uzunca bir sayfanın en altında kırmızı giriş butonuyla baştan kaybeden bir oluşum. tek artısı şarkılar mp3 formatında ve ayrıca bazı şarkıları klipleri ile birlikte satın alabiliyorsunuz.