bildirgec.org

cemshid

11 yıl önce üye olmuş, 186 yazı yazmış. 56 yorum yazmış.

IPhone 3G duyuruldu

cemshid | 09 June 2008 22:57

IPhone 3G
IPhone 3G

apple, tahmin edildiği üzere wwdc’de yeni iphone‘u duyurdu. 2-3 gün evvel ortaya çıkan resimlerin aksine, iphone ne yeşil, ne kırmızı.. siyah ve beyaz olarak 2 renkte ve 1. nesile oldukça benzer özelliklerde.

3G
3G

öncelikle belirtmek gerekli ki, en büyük eklenti yeni iphone’un adından da anlaşılacağı üzere 3G network’ünü desteklemesi. Ülkemizde de hazırlıkları yapılan ve yıl sonunda yeniden lisans ihalesi düzenlenmesi beklenen 3G ile hızlı bir şekilde internete bağlanmanız mümkün…

yeni tasarımıyla apple.com

cemshid | 11 June 2007 22:38

99’dan itibaren ufak tefek değişiklikler haricinde, çok tutarlı bir tasarıma sahipti apple.com , OsX’in çıkışıyla birlikte en büyük değişimini yaşamıştı. Son 1.5 sene de ise zaman zaman karalara bürünen giriş sayfası haricinde pek bir değişiklik göze çarpmıyordu ki, steve jobs’un bugünkü keynote konuşmasının akabinde güncellenen site yepyeni bir arayüzle karşımıza çıktı.

apple.com anasayfa, 2007 haziran
apple.com anasayfa, 2007 haziran

anasayfa siyah haliyle eskisine pek benzer dursa da, artık gördüğümüzde “apple butonu” dediğimiz parlak tablardan oluşan menü yok.

Hd-Dvd kodu mevzusunda uç nokta

cemshid | 04 May 2007 10:53

HD-DVD kodu kırılıp, yayınlanınca bloglarda, akabinde de digg‘te sansür durumları ortaya çıkınca, kullanıcılar ayaklanmıştı. Birsürü insan, bir çok aynı içerikli haberi digg’e post edip, işgal etmişlerdi ya, digg yönetimide bir süre için haberleri ve kullanıcıları uçuruyordu.

İşte hafif dangalak ya da bu eylemi gerçekleştirirken sarhoş olduğuna inandığım bir elemanda tutup, hd-dvd kodunu göğsüne dövme yaptırmış.

MediaTemple indirim Kuponu

cemshid | 13 April 2007 15:46

mediatemple, %50 daha ucuz..
mediatemple, %50 daha ucuz..

Gençlerden feyz alıp, “projeler planlamakla bitmiyor, birşeyleri yapalım artık” diye düşünüyorum kaç zamandır, cemshid‘in pek kurumsal olmayan bilinirliliğinden sıyrılmak amacıyla creasoup bünyesine geçtiğimden beri de, bu yeni oluşumu duyuracak birşeyler planlıyorum.

Bütün bu planlamaları, başarılı bir web projesine dönüştürebilmek için, düzgün bir hosting hizmeti almanın da gerekliliği hepimizin kabulü. heroesrevealed için mediatemple kullanıyorum ki, ayda 3-4 digg anasayfa yapan bir site için süper hizmet aldığımı söylemem gerekli. dreamhost ise aynı gün kapatırdı herhalde servisi..

Transformers ve Gümüş Kayakçı

cemshid | 27 March 2007 18:43

Bu yaz sinemalarda çok çılgın vakit geçireceğiz, Örümcek adam 3 ve Pirates of the Caribbean 3 haricinde, pek merakla beklediğim 2 film daha var.

Gümüş kayakçının arzı endam edeceği “Fantastic Four 2” ve 80 sonu 90 başı çocuk olan herkesin, bir kere olsun ağzıyla “vidivuducivivivvv” şeklinde dğeişim seslerini çıkartmaya çalıştığı Transformers. İki filmde ayrıntılı tanıtım yazılarını hakediyorlar, o yazılar pişene kadar, sizleri filmlerin merakla beklenen karakterleri ile tanıştırmak istedim.

“Harry Potter and the Deathly Hallows”

cemshid | 21 December 2006 20:04

Harry Potter serisinin 5. filmini bekleye duralım, önümüzdeki yaz ingilizcesinin çıkacağı söylenen serinin 7. ve son kitabının ismi belli olmuş.

JKRowling.com’daki bilmeceyi çözenlerin ulaştığı ve öğrendiği sonuca göre, 7. kitap “Harry Potter and the Deathly Hallows” adını taşıyor.

New Line, Hobbit ve LOTR Prequel çekecek, ama…

cemshid | 20 November 2006 13:45

Peter Jackson
Peter Jackson

New Line, sonunda Hobbit ve olası bir LOTR Prequel’i için adım atıyor. Peter Jackson’ın çektiği şahane 3 filmden sonra, mutlaka Peter Jackson’la çalışacaklarını duyurmuşlardı. Lakin LOTR – The Fellowship of the ring filminin gelirlerinin dağıtımındaki bir anlaşmazlık yüzünden Peter Jackson’ın şirketiyle mahkemelikler.

Peter Jackson’da mahkeme bitene kadar, davalı olduğumuz bir şirkete bağlanıp, bu kadar emek ve bağlılık isteyen bir projeye giremeyiz birlikte diye görüş bildirmiş.

venom, çıktı ortaya

cemshid | 13 November 2006 16:22

spiderman 3 filminin, teaserini aylar önce, fragmanını ise geçen hafta izlemiştik. fragman’ın ilk hali ise pek tabii ki youtube‘a düştü. henüz cgi modellemeleri tamamlanmamış, ve sahneler sadece kurguyu belirtmek için yerleştirilmiş gibi. bazı sahnelerde efektler bile koyulmamış henüz.

ama bu fragmanı çok özel yapan şey, sonunda venom’u görebiliiyoruz!!!

beyazperde satıldı mı?

cemshid | 28 July 2006 17:13

gece gece farkettim, türkiyenin en eski sinema portallarından olan beyazperde.com el değiştirmiş. young new media‘nın ürünü olan beyazperde, artık mynet a.ş.‘nin hizmeti olarak anılıyormuş..

acaba ne kadara el değiştirdi, çok acaip reklam geliri olduğunu tahmin etmekle birlikte, yeni açtıkları dvd&vcd dükkanına müşteri çekmesi, ve ingilizce hazırladıkları, adwords’ten para kazanalım zihniyetli sitecik içinde büyük bi trafik yaratıyordu beyazperde..