bildirgec.org

remake hakkında tüm yazılar

Dredd de mi eskimiş?

emsvizyon | 15 June 2012 13:26

eskimiş olacak ki yenisini çekiyorlarmış ve bu sene de gösterime girecekmiş.

yönetmenliğini Pete Travis’in yaptığı filmde Dredd rolünde ise Karl Urban var, Olivia Thirlby ve Lena Headey ise yardımcı rollerdeki oyuncular.

elemana kostümü bi boy büyük almışlar ki seneye de giyer 😉

net’teki kimi görsellerden bu yeni filmin ilk uyarlamadan daha az özenli gözüktüğü söylenebilir. kült bilim kurgulara karşı girişilen bu kıyım modasının nedenini şu film çok güzel anlatıyor sanıyorum…

yeniden: TOTAL RECALL

emsvizyon | 03 April 2012 15:15

80’lerin henüz etkisindeyken ve 90’larda bizi nelerin beklediğini bilemediğimiz yıllarda izlemiştik arnold abimizin başrolünü oynadığı total recall‘i. çoğumuz TV’de izlemiş olmalıyız bu muhtemelen her bilim-kurgu severin damağında o ortak tadı bırakan filmi. amerikalı yazar Philip K. Dick‘in We Can Remember It for You Wholesale isimli hikayesinden kurgulanarak yaratılmış olan ve 1990’da vizyona giren TOTAL RECALL‘i Paul Verhoeven yönetmişti. bende etki yaratan bilim kurgu filmler in listesini yapmaya çalıştığım yazılarımın içinde de yerini almıştı, bkz bilim kurguları 2

armut gibi, emanet durmuş
armut gibi, emanet durmuş

gel gelelim, yıllar geçti ve biz eskidik vesselam. daha ilk versiyonu ( ne acıdır ki ilk versiyon diyoruz artık bu filme de )nun zihinlerimize attığı imzanın hükmü sürerken bu ( bence ) harika filmin yeniden yapımıiçinde bulunduğumuz sene vizyona girecek. Len Wiseman yönetiminde çekilen filmin arnold abimizin yerindeki ismi Colin Farell ( peeeh ) umuyorum ilk filmin birebir aynısını yapmaya çalışmayıp, hikayeden uyarlanmış çok başka bir anlatım ile bize gelirler zira üzülürüm valla :/ merak edenler için iki de fıragman pırtlatmışlar, buyrun

Dirty Dancing yeniden çekiliyor!

queennothing | 10 August 2011 11:16

80’lerin efsane müzikallerinden “Dirty Dancing“i bilirsiniz. Jennifer Grey ile erken yaşta kaybettiğimiz aktör Patrick Swayze‘nin birlikte rol aldıkları ’87 çıkışlı film, En İyi Şarkı dalında Oscar Ödülü kazanmıştı. 1993 senesinde kaybettiğimiz yönetmen Emile Ardolino‘nun elinden çıkan bu duygusal dans filmi, Lionsgate firması tarafından yeniden çekiliyor. Oyuncu kadrosu henüz belli olmayan filmin kimin yöneteceği açıklandı.High School Musical Serisi ve Michael Jackson’un This Is It’iyle tanınan Kenny Ortega‘nın yönetmen koltuğunda oturacağı yapım için Garner, ‘çok umutlu olduğunu’ söyledi.

“Robocop” yeniden çekiliyor!

queennothing | 03 March 2011 12:39

Polis robotumuz Robocop ile ilk olarak 1987 senesinde tanışmıştık. 1990 senesinde “Robocop 2” ile ilerleyen, 1993’te “Robocop 3” ile devam etti. 2001’de tek sezonluk dizisi çekilen Robocop yeniden çekiliyor, ancak bir süre önce duyurulduğu gibi Darren Aronofsky tarafından değil. Yeni film, ilk uzun metraj denemesi “Tropa de Elite” ile büyük çıkış yakalayan Brezilyalı yönetmen Jose Padilha tarafından çekilecek.

Turist / The Tourist (2010)

| 09 August 2010 12:13

The Tourist, bilindiği üzere Johnny Depp ve Angelina Jolie‘nin başrollerinde yer aldığı bir romantik – aksiyon karışımı bir film. Johnny Depp filmde Frank Taylor adlı kalbi kırık bir Amerikalı’yı canlandırıyor. Angelina Jolie ise Elise adında esrarengiz bir kadını canlandırıyor.

Frank, aşk acısından kurtulmak ve kafasını boşaltmak amacıyla Amerika’dan İtalya’ya gider. Burada çekici ve esrarengiz bir kadın olan Elise ile tanışır ve ona aşık olur. Fakat günler geçtikçe aslında bir komplonun ortasında olduğunu görmeye başlayacaktır.

Robocop yeniden!

vic vega | 01 August 2008 10:03

Kutlu insan Darren Aronofsky, haftalardır fanboy’ların uykusunu kaçıran dedikoduyu mutlu sonla nihayetlendirdi, yeni bir Robocop filmi yöneteceğini doğruladı. Lindsay Lohan’ın çıplak fotoğraflarından beri bir habere bu kadar sevinmemiştim.

İlk filmin 80’lerde geçen bir yeniden çevrimi, ilk filmin gelecekte geçen bir yeniden çevrimi ve ilk bölümden hikayeye devam eden bir film şeklinde üç dedikodu var. Üçü de nefis olabilir.

usta işi yeniden çevrim : the departed

| 26 November 2006 20:49

infernal affairs
the departed

orijinal adı Mou gaan dou(2002) olan , çin’i sallayan ve kendine hatırı sayılır bir seyirci kitlesi edinen infernal affairs‘in yeniden çevrimi (remake) olan the departed‘ın altına imza atan yönetmen, 64’lük italyan delikanlısı martin scorsese‘dan başkası değil.ünlü yönetmenin kendini yeniden bulmaya çalıştığı yapım olarak nitelendirilen filmin oyuncu kadrosu oldukça sağlam.Leonardo DiCaprio, Matt Damon,Mark Wahlberg ve Jack Nicholson gibi isimleri buluşturan yapım 24/11/06 tarihinde yani geçtiğimiz cuma ülkemizde gösterime girdi. suç dünyası ve polis teşkilatı arasındaki köstebek ağlarına dikkatleri çeken yapımı şu sinemalarda izleyebilirsiniz.
büyük ustanın sanatını konuşturduğu the departed (köstebek) belkide bu sefer oscar ödülünü getirir kendisine.
lafı fazla uzatmadan gidin görün derim bu yıldızlar geçidini ve eşsiz sanat eserini.
ama sinemaya gitmeden önce şuradan filmin senaryosuna göz atın,buradan fragmanlarını seyredin ve oradan sinekritiğini okuyun.
herkese iyi seyirler..!

infernal affairs
infernal affairs

not: geri bildirimleri yapmayı unutmayın 😉

Hitchcock’un Kuşları Yeniden

Druid | 23 November 2006 11:05

Platinum Dunes’un yöneticisi Brad Fuller, yapım şirketinin, 1963’te Alfred Hitchcock’un ünlü gerilim-korku filmine esin kaynağı olan ve Daphne du Maurier’in kısa hikayesinden uyarlanan sinema filmi “The Birds” üzerinde çalışmaya başladıklarını açıkladı.

Fuller, açıklamasının devamında; “The Birds’ün yeniden yapımını düşünüyoruz ama bizim yeniden yapımımız Hitchcock’un filmine değil, Daphne du Maurier’ın kısa hikayesine dayanarak çekilecek. Kuşların saldırı konsepti aynı olabilir fakat taslağı ve olayları Hitchcock’un filminden tamamen farklı olacak. Biz halen senaryonun geliştirilmesi sürecindeyiz.” şeklinde konuştu. Filmin senaryosunun Leslie Dixson tarafından yazılacak.

The Thing (remake)

k3skin | 18 November 2006 12:23

1982 tarihli the thing usta yönetmen john carpenterın kült eseri yeniden çevrim yapılan filmler arasına katılıyor. başroldeki kurt russell‘a duyulan saygının büyük bir bölümü burdan kaynaklanır. bilimkurgu-korku karışımın en iyi örneklerinden biri olarak kabul edilen bu filmin umalım ki remake’i yeterli seviyede kaliteli olsun. aytıntılar için buraya da bi bakın.