bildirgec.org

red eye hakkında tüm yazılar

online fotoğraf düzenleme

silver530 | 25 August 2010 14:22

picnik.com
picnik.com

gelişen teknoloji aynı zamanda ucuzlayan teknoloji demek. öyleki dijital fotoğraf makinelerinin gelişmesiyle birilikte fiyatları da aşağılara inmeye devam ediyor. aynı zamanda bu fotoğraf makineleri cep telefonlarınında ayrılmaz bir parçası olmuş durumda. hatta bazı cep telefonlarının yüksek çözünürlüklü olması nedeniyle ayrı olarak bir dilital fotoğraf makinası almak yerine cep telefonuyla fotoğrafçılık yapmayı tercih edenler de var.

şimdi ister cep telefonuyla olsun ister dijital fotoğraf makinasıyla olsun çektiğiniz fotoğraflarınıza rötuş yapmak için photoshop gibi ağır yazılımları yüklemeye gerek kalmadan internet üzerinden bu işi yapabilirsiniz. bunun için google‘ın web tabanlı fotoğraf düzenleme sitesi olan picnik.com var hemde ücretsiz.

Rachel McAdams

queennothing | 26 October 2009 13:46

Hemşire Sandy ve şoför Lance’nin kızı olarak 17 Kasım 1978 tarihinde Kanada, Ontario’da (St. Joseph Hastahanesi) dünyaya gelen Rachel Anne McAdams, henüz 13 yaşındayken okulun düzenlediği Shakespeare Tiyatro Kampı’nda hatırı sayılır derecede başarılı bir performans sergiledi. Yaz tatillerini kardeşleriyle (Kayleen ve Daniel) birlikte fast-food mekanlarında çalışarak geçiren Rachel, Toronta’da ikamet eden York Üniversitesi‘nde ‘tiyatro’ bölümünden mezun oldu.
İrlanda kökenli Rachel, ilk film deneyimini 2001 senesinde T.J. Scott‘un yönetmenliğini yaptığı “Shotgun Love Dollls” (‘Beth‘ karakteriyle) adlı bilim-kurgu yapımıyla edindi. Aynı yıl “The Famous Jett Jackson” adlı TV dizisinin 3. sezon 19. bölümünde (‘Hannah Grant‘ karakteriyle) konuk oyuncu olarak yer alan Rachel, 1 sene sonra, 5 sezonu tamamlayan “Earth: Final Conflict” adlı TV dizisinin 5. sezon 12. bölümüne (‘Christine Bickwell‘ karakteriyle) konuk oldu.
Aynı sene Graeme Campbell‘in yönetmenliğini yaptığı “Guilt By Association” (‘Danielle‘ karakteriyle), Paolo Virzi‘nin yönetmenliğini yaptığı “My Name Is Tanino” (‘Sally Garfield‘ karakteriyle), Barbara Willis Sweete‘nin yönetmenliğini yaptığı “Perfect Pie” (’15 yaşındaki Patsy‘ karakteriyle) ve Tom Brady‘nin yönetmenliğini yaptığı “The Hot Chick” (‘Jessica‘ karakteriyle) adlı yapımda yer aldı.

Atlara alerjisi olan ve her yere bisikletle giden Rachel, 2004 senesinde kariyerinin en önemli iki yapımında yer alarak oyunculuktaki başarısını kanıtlamış oldu; Mark Waters‘ın yönetmenliğini yaptığı Tina Fey, Lindsay Lohan, Amanda Seyfried gibi isimlerle birlikte “Mean Girls” (‘Regina George‘ karakteriyle) ve Ryan Gosling ile “The Notebook” (‘Allie Hamilton‘ karakteriyle). Gosling ile aynı hastahanede doğan Rachel, 2004 sonuna doğru aktörle bir ilişki içerisine girdiğini duyurdu.

Wes Craven’la havada gerilim: ”Red Eye” (Gece Uçuşu)

gorcun | 30 July 2009 15:34

Red Eye
Red Eye

Korku üstadı Wes Craven’in 2005 yılında çektiği çok fazla ses getirmemiş bir film ”Red Eye” (Gece Uçuşu). Aslında yönetmenin adı ve başarılı oyuncularıyla da ilgi çekebilecek film, belki de isimlerin yarattığı beklentiden dolayı gerilim sinemasında özel bir yer edinemiyor. Genç ve güzel otel müdürü Lisa Reisert (Rachel McAdams), gece yapmak zorunda olduğu bir uçak yolculuğu öncesi hava alanında Jack (Cillian Murphy) adında genç bir adamla konuşur. Uçağa gitmek üzere ayrılan Lisa, uçağa girip yerine oturduğunda ilginç bir tesadüfle karşılaşır. Havaalanında konuştuğu genç adam, uçakta yanında oturmaktadır.Uçak havalandıktan sonra da devam eden ikilinin konuşması gittikçe daha ilginç bir hal alacaktır.

Red Eye
Red Eye

Genç adam, aslında Lisa’nın otel müdürü olduğunu bilen ve otelinde kalan bir politikacının (Jack Scalia) odasının değiştirilmesini isteyen bir suikastçıdır. Ayrıca Lisa’nın söyleneni yapması ve sesini çıkarmaması için, babasının da (Brian Cox) tehlikede olduğunu söyler. Soğukkanlı davranan Lisa, hem politikacının hem babasının hayatını kurtarmak için planlar yapar. Ama karşısındaki suikastçı son derece zeki, tehlikeli ve kaybetmeye tahammülü olmayan biridir.