bildirgec.org

rapidshare dosya indirme hakkında tüm yazılar

Firefox için rapidshare eklentisi, Rapidshare downloader

guttsay | 15 October 2009 12:37

internette rapidshare ile ilgili program ararken çok işime yarayan bir firefox eklentisine denk geldim. eklentinin ismi rapidshare downloader.

bu eklenti ile rapidshare linklerini sıralayıp indirebilirsiniz. geri sayımları ve indirmeler arası beklemeleri program kendisi yapıyor.

Jdownloader

aksuck | 16 January 2009 17:03

hazır konu hortlamışken, biraz jdownloader’dan bahsedelim. efendim jdownloader çirkin ama işlevsel olarak harika hazırlanmış java tabanlı bir indirme yöneticisidir. kendisini bu kadar vazgeçilmez yapan ise “free user”ların kabusu, “premium”cuların göz bebeği rapidshare a güzel bir ince ayar vermesidir. sadece rapidshare değil diğer tüm file hosting servisler için de biçilmiş kaftandır. kafa karıştırmadan ne nasıl anlatalım:

öncelikle jdownloader programını burdan indirelim. indirdikten sonra klasörden programı açalım. gerekli ilerlemeleri yapalım. daha sonra büyük ihtimal güncellemeler ile ilgili birkaç soru soracaktır. güncelleyelim, geri kalmayalım. geri kalan birkaç ufak ayarı dilimiz döndüğünce anlatayım.

  • ince Ayarlar (F11):

Tabii ki bütün ayarlara değinmeyeceğim. sadece işimizi görecek kullanışlı ayarlara parmak basmak istiyorum.
Üzerinde durulması gereken en mükemmel özelliği modeme kendi kendine reset atabilmesi. Rapidshare free user’lar bunu gayet iyi bilirler. Bir diğer özelliği rapidshare geri sayım sayacını da ortadan kaldırıyor. siz sadece linkleri panoya kopyalıyorsunuz. o kendisi hallediyor. linkleri otomatik algılaması için

işaretli olması gerekiyor. böylelikle herhangi bir linki kopyala dediğimizde jdownload aktif hale geliyor.

Modemin her indirme sonunda reset atmasını istiyorsak birkaç ayar yapmamız lazım. Alıntı yaptığım sırayla bu