bildirgec.org

popularite hakkında tüm yazılar

Facebook popüleritesi kayıp mı oluyor?

admin | 02 August 2010 13:20

Facebook taplumumuza girdiği ilk günlerdeki etkinliği kaybolmuş gibi.İnsanlar sanaldan sıkılıyor sanırım ”nerde o eski günler”anti sanal propagandası umarım tutar bir hevesti geldi geçti diyebiliriz umarım.Bu çıkarımımın nedeni tabiki ilk olarak;
.Toplumsal gözlemlerim.
İnsanlar kesinlikle facebookta hatta genel olarak internet dünyasında fazla zaman harcamıyorlar.
.Ne tür bir arayış içerisine girdik?
Bu konuda subjektif cevaplar alabiliriz;örneğin ben sanal dünyayı sadece ansiklopedi olarak kullanmayı dilerdim ve içerisine girdiğim arayış sanal dünyanın artık harf ve rakam çorbası halinde olmasından dolayı realde bulduğum gerçek üstü muhabbetler ve somut eylemlerin verdiği haz.
Sizdende bu yazıya yorumlarınızı ve katkılarınızı bekliyorum zira gerçekten hemfikirmiyiz sanal hayatlan bakalım…

Pagerank sorgula gelecek PR öğrenme PR check

NLPMaster | 08 July 2010 17:00

google Pagerank sorgulamaile pr öğrenme sayfası arayanlara pr sorgulam sayfasından haber vereyim istedim.
Prcheckyaparak pagerank sorgula diyebilirsiniz. Dilerseniz çoklu pr sorgulamayapabilir birden çok sitenin pr derecesini öğrenebilirsiniz.
Gelecek pagerank sorgulamaile gelecek pr derecenizi öğrenebilirsiniz.
pr öğrenme yani pagerank öğrenme sitesi burada:
PRcheck.com

Farmville’in önlenemez yükselişi

tenedian | 29 December 2009 14:33

Hepimiz ucundan kıyısından Facebook‘taki Farmville hastalığına bulaştık. Gerçi Farmville Facebook’a muhtaç olmadan da oynanabilen bir oyun, ama popülerliğini bir Facebook uygulaması olduktan sonra pekiştirdi.
Genellikle zaman öldüren bir uygulama olarak kabul ediliyor. Ama dünyadaki hızla artan popülerliğine bakılırsa dünyaca vakit öldürüyoruz.
İşte kanıtlardan biri: Farmville, yılların oyunu Scrabble‘a fark atmış durumda.
Google trends sonuçları:

Scrabble vs Farmville
Scrabble vs Farmville

Bu yetmez derseniz son günlerin en popüler anahtar sözcüğü olması beklenen “New Year” karşısındaki pozisyonu:

haftanın sözü-7-

| 23 March 2009 13:12

www.yildiraycicek.com
www.yildiraycicek.com

Bu hafta sonu seçim günü. Aylarca ütülenen kafalarımızın son günü.

Liderler, kendilerini destekleyen halkın temel isteklerini çözemedikleri ve o istekleri anlayamadıkları zaman popülariteleri ve etki güçleri azalır ve hatta biter. İşte bu durumda, yahu sen şusun büyük düşün, sen busun büyük düşün diyerek, insanların bu sefer düşüncelerine (bıyık altında küçümseyerek) hükmetmeye çalışırlar. NAFİLE…

Geçmek istediğiniz kapının farkındayız. Bizi tanıyamayan, anlayamayan, isteklerimize ve ihtiyaçlarımıza uyumlu olamayan yanlış akıl hocalarına ihtiyacımız yok; şüpheler inançlara zarar verir. Şüpheliler listesinde olup da, güven eksikliklerinizi insanlara büyük düşün diyerek kapatamazsınız.

Sözüm liderlere; “ Küçük planlar yapmayın, büyük düşünün.”

Pele’nin Keşfi: Erdem Yener

cellatlina | 09 November 2008 19:07

Her ne kadar resmi web sitesindeki forumda “sakallarını kesmesin aman ha” muhabbetleriyle , endam ediliyor olsa da,yine resmi web sitesinin giriş sayfasında bizde “karşımıza karizma göstermek için çıkmış” gibi bir his yaratsa da,popüler olana yaklaşması işbu haliyle kaçınılmaz gibi gözükse de,malum reklamdaki (dankek-pele mevzuu ) oyunculuğu ile gözlerimizi gülmekten yaşartmış olan ademoğlu “ERDEM YENER” ilk müzik albümünü çıkarttı.Albümün adı “KİRLİ”.
Popüler olandan yahut popüler olacağı muhtemel olan işlerden -neden bu kadar kaçtığım ayrı bir sorundur ama- kaçamadıklarım oluyor.Zira Erdem Yener son derece anlamlı bulduğum şarkı sözleri yazıyor:
Bu kadarı var bana hayatta,yetinirim belki”

mükemmel site bilgileri

bakiyyebemolu | 14 November 2007 18:11

greatdb siteler hakkında merak ettiğiniz bazı bilgileri inceleyebileğiniz bir site. yalnız benim kötü anlatımımdan “o da nesiymiş?” diye düşünmeyin. sitebilgi, PopUri.us, social meter gibi bir site.
yazlnız ilgili sitenin bu yazıyı konu olmasını gerektiren neden ise daha farklı. greatdb’yi del.icio.us‘ta gördüm ve her blogcu gibi ilk olarak kendi sitemi inceledim. bildiğiniz gibi del.icio.us’ta öyle her önüne gelen siteye yer verilmiyor, sitenin/sayfanın belirli bir popülerliğe erişmesi, belirli kişi sayısı tarafından sık kullanınlara eklenmesi gerekiyor. ancak greatdb’nin bu basit iki kıstası nasıl taşıdığına pek aklım ermedi.
öncelikle sistem oldukça yavaş işliyor. az önce adı geçen sitelerden bilgi almak isterseniz günün yoğunluğuna göre birkaç saniyede gerekli verileri alabiliyorsunuz. ikinci ve önemli nokta ise sitedeki bilgilerin büyük bir bölümümün yanlış ve eksik olması. tükçe yazmama ve hatta yazım kurallarına özen göstermeme rağmen -ikincisinin etkisi olmadığını biliyorum :)- site dili ingilice olarak görüntülendi. meta name=”language” content=”Turkish” / kodunu da kullanıyorum. pagerank güncellemesi yakın sayılabilecek bir zamanda yapıldı fakat biçok ölçüm sitesinde görülebiliyor. burada ise Unknown olarak geçiyor. alexa verilerini pek anlamış değilim. en çok kullanılan anahtar kelimelerde “çin” sözcüğü geçiyor. konum dahilinde olmaması sebebiyle çin hakkında hiçbir yazı yazmadım, adının bile geçtiğini hatırlamıyorum. site önzilemesinde ise 1 ay önceki ekran görüntüsü duruyor.buradan çıkarılacak sonuç(lar):

  • internetin pek adaleti yok; herkes, her şey popüler olabilir, pekala para kazanabilir.
  • türkçe -ingilizce dışında bir dil olarak da genişletebiliriz- içeriğe sahip siteler üzerinde ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın kullandığınız dil bile botlar tarafından anlaşılmayabilir.
  • sonuçlar sadece benim siteme özgü, gereksiz sıkıntı yaratıyorum.

en yararlı rss aggregator web sayfaları

esraustun | 02 November 2007 15:10

Bildiğiniz gibi rss aggregator’lar belli konuları birarada güncel olarak izlememize yarayan çok yararlı web sayfaları. Eğer videolu güvenilir kaynaklardan haberleri takip etmek istiyorsanız detectnews, web ve blog dünyasında en popüler olanlar için popurls, daybox, viralbabble; internette blog gelişimine yön veren para kaynakları için detectmoney size yardımcı olacaktır.

Burada ise çok ayrıntılı bir liste var.

Siteniz Hakkında Bilgi Edinin

Rafy35 | 02 August 2007 15:10

Sitebilgi.net
Sitebilgi.net

eburhan tarafından yapılmış güzel ve sade bir istatistik sitesi SiteBilgi.Net.
web sitelerinin popularitesini ölçmeye yarayan bu servis oldukca kullanışlı,ajax kullanılmış ve gereksiz bilgilerden arındırılmış.

ve isterseniz tarayıcınıza da bir düğme ekleyip istediğiniz sitenin popularitesi kısa sürde ölçebilirsiniz.
bu servisi ayni ip’den günde sadece 50 kez kullanabilirmuşuz.ama isterseniz artırabilirsiniz:=)
Ve kolay erişim linki bulunuyor
http://www.sitebilgi.net/?url=http://www.bildirgec.org gibi
bildirgec.org‘un popularitesi:
Google PageRank: 5
Alexa Sırası: 5,826
Google Backlink: 4,450
Yahoo Backlink: 9,700
Live Search Backlink: 5
Altavista Backlink: 141,000
Technorati Sırası: 3,551
Del.icio.us linkleri: 184