bildirgec.org

pilli network hakkında tüm yazılar

Pilli’ye Bir Öneri

ozanTi | 04 November 2009 19:38

Yaklaşık 10-11 aydır bir Pilli okur-yazarıyım. Halimdende gayet memnunum.Oturmuş harika bir sistemi olan Pilli Network ödemeler ve okunma oranları konusunda da çok iyi bir iş çıkarıyor ve bu konuda da hassaslar.

Neyse zaten Pilli’yi bilen biliyor, övme kısmını bi kenara bırakayım 🙂 Benim önerim şu:

Bir yarışma düzenlensin ve bu yarışmanın bir konusu olsun. Aynen Blog action Day örneğinde olduğu gibi. Bu yarışmaya katılan yazılar öncelikle Hafif’te yayınlansın ve yazarlarına kazandırmaya devam etsin. Devamında da halk oylaması gibi bir şeyle oylamaya açılsın ve birinci olana bir ödül verilsin.

put.io

wanadooo | 26 October 2009 16:48

Bundan yaklaşık 1,5 sene önce (28 Şubat 2008) yine bu ortamda, Türkiye’den dünya çapında uygulama çıkar mı? isimli bildiriyi yazıp cevap aramıştık. işte bugün, bu sorunun -belki de- cevabını verebiliriz. pilli‘nin yeni ürününü, net ortamıyla -özellikle sosyal medya ( friendfeed, twitter, facebook) ile- haşır neşir iseniz çoğu yerde duymuşssunuzdur, yeni girişimlerinin adı: put.io.

Dünya üzerindeki bir takım insanların alışkanlıklarını değiştirmeye aday olabilecek, yepyeni bir proje bu. peki nedir bu put.io?
yazmaya başlayalım:

  • öncelikle fikir çok başarılı ve çok süper bir uygulama.
  • torrent, audio, video, rapidshare adreslerini kendi üzerine indirerek, online olarak kullanabilmenizi sağlıyor.
  • Her kullanıcıya -şimdilik- 50 gb alan veriliyor.
  • Put.io ile indirdiğiniz bir DivX videoyu bilgisayarınıza hiç indirmeden ve kalite kaybı olmadan online olarak izleyebilir, aynı şekilde indirdiğiniz müzik dosyalarını tarayıcınız üzerinden dinleyebilirsiniz.
  • en dikkat çekici özelliklerinden birisi de, verilen rss adreslerinin içerisinde geçen torrent, video ve ses dosyalarını otomatik olarak indirebilmesi.

alternatif bildirgec tasarımı, sorun ve istekler

bakiyyebemolu | 06 October 2009 16:56

bildirgec için ne yazabilirim diye düşünürken; birkaç saatlik boş vaktin, biraz da can sıkıntısının etkisiyle bildirgec için ne tasarlayabilirim diye düşündüm.

pilli’ye 2007’den bu yana üyeyim ve bu süre zarfında sinepil ve kodaman hizmete girdi (bir ara da sebzeler lafı dolandı). son iki sitenin haricinde kalan 9 siteden hafif dışında tasarım yenilemesine gidilmedi bildiğim kadarıyla. ancak boş da durulmadı; kazanç görüntülemedeki yenilik ve iyileştirmeler, yorum skorlama uygulaması, yazı taslak hazırlama şu an için aklıma gelenler. tabii iyi düşünülmüş pilli ilan sistemini de unutmamak gerekir. ayrıca bir dönem oldukça sık yaşanan sunucu kesilmeleri ve bakım çalışmalarıyla da artık pek karşılaşılmıyor diyebiliriz. ama bildirgec’in tasarımının yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum.

az önce de belirttiğim gibi vakit geçirmek ve bu vesileyle hazır yakalamışken pilli yöneticilerine bazı sorun ve isteleri bildirmek istedim.

bildirgec
bildirgec

dileyenlerin buradan (küçük jpg) ve buradan (png) inceleyebileceği bu amatör tasarımı pilli’nin diğer sitelerini de (hafif hariç) göz önünde bulundurarak yaptım. biraz bahsedecek olursam; iki adet kağıt dokusu var. üst menü normal bir kağıttı ama ben biraz renk düzenini değiştirdim. yine üst menüde kullandığım font handvetica. diğer bölümler bildiğimiz arial. logo için ise Bitstream Vera Serif yazı tipini kullandım ve bildirgec logosunu vektörize edip biraz oynadım. iki adet vektör ikon ise arşivimdeydi, adres hatırlayamıyorum.

Pilli Ormanı Neden Olmasın?

rebirth | 08 September 2009 14:52

Ulus olarak orman yangınlarıyla mücadele ettiğimiz şu günlerde ekran başında olan bitene seyirci kalmak yerine, yanan ormanlarımızın yerine yenilerini koymak birçoğumuzun aklından geçiyordur şüphesiz.

Ekşi Sözlük yazarlarının bireysel gayretleriyle başlatılan “Ekşi Sözlük Ormanı” projesi, daha sonra ekşi sözlük yönetiminin de destek vermesiyle resmi bir projeye dönüşmüştü. TEMA ile yapılan yazışmalar kısa sürede sonuç vermiş ve internet sitesi üzerinden bağış yapılabilir duruma gelmişti.

200.000’lik pilli artık daha da güçlü

xerre | 11 December 2008 18:07

Türkiye’nin önde gelen, üyelik esaslı ve içeriğini üyelerinin oluşturduğu siteleri bünyesine barındıran Pilli Network 200 bininci üyesini önümüzdeki günlerde kaydetmeye hazırlanıyor.

Pilli network, içeriğini üyelerinin belirlediği ve elde ettiği reklam gelirlerinin %70’ini, yazılarının tıklanma oranına göre, içeriği oluşturan üyeleri ile paylaşan siteler topluluğu.
2007 haziranda 100 bininci üyesini kaydeden pilli, aradan geçen yaklaşık bir buçuk yıl içinde daha büyük adımlar attı.
taze açılan ve çiçeği burnunda olan siteler:

sinepil.org
pilli ilan
kodaman.org

ve bunların yanında bildirgeç ağırlıklı olmak üzere birçok sitede kullanıcılardan gelen istek,şikayet ve öneriler doğrultusunda kullanıcıları düşünen, onların işini kolaylaştırmaya yönelik yapılan değişiklikler.

Yeni sitemiz: Kodaman.org

JaAaa | 13 November 2008 05:40

Pilli.com ve Nokta.com‘un ortak ürünü olan Kodaman.org yayında. İlerde web geliştiricileri için önemli bir yer tutacağı benziyor.Henüz tam olarak hangi içeriği yazacağımız hakkında bilgi veren Neler yazabilirim? sayfası düzenlenmemiş olsada sitedeki yazılar az da olsa bize neler yazabileceğimiz hakkında bilgi veriyor.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz. Tüm Pilli camiasına hayırlı olsun.Teşekkürler Pilli..
Henüz Pilli Network’e üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Sosyal imleme sitelerinden para kazanın..

JaAaa | 12 November 2008 09:10

Bildirgeç’te şu sıralar çok duyduğum günlük site kazancı neden düştü cümlesi bu yazıyı yazmamda kaynak oldu.
Bildiğiniz gibi şu sıralar imleme siteleri çok revaçta.Peki biz bunu kendi tarafımıza nasıl çekeriz.Tabiki imleme sitelerine yazılarımızı ekleyerek.

İmleme sitelerine eklerken;

  • Başlığı mutlaka orjinal başlıktan farklı tutun.
  • Etiketleri aynen yazmayın değiştirin.
  • Birçok imleme sitelerine aynı işlemi tekrarlayın.

Yabancı imleme siteleri;

Pilli Network Mazisi – Görmeyenler,bilmeyenler…

JaAaa | 17 October 2008 16:41

Bildirgeç kimimizin vazgeçemediği,internete ilk girdiğimizde hemen koştuğumuz,sabahları kahve yudumlarken okuduğumuz,hiç bi yerde olmayan yazıları ilk ben yazayım benim faydam dokunsun diye alel acele yazı yazdığımız nacizane bir site.

Açıldığından beri tüm herkese faydalı olan,bilmediğini öğreten bu sitenin hiç geçmişini düşündünüz mü? Eski tasarımını,yazılarını,yazarlarını,nüfusunu.. Tabi herkes merak eder bunları.Bende bir nezde de olsa bilmeyenler için bunları yazmak istedim.

________-Başlıyoruz-________
Bildirgec.org:30 Ocak 2002 görüntüsü3 Aralık 2003 görüntüsüTüm zamanlar..
Zamazing.org:10 Ağustos 2006 görüntüsü4 Mart 2007 görüntüsüTüm zamanlar…
3ayak.org:17 Mart 2006 görüntüsüTüm zamanlar
22dakika.org:13 Ağustos 2006 görüntüsüTüm zamanlar
Yenimecra.org:16 Ekim 2006 görüntüsüTüm zamanlar…
Sinepil.org:sinepil listelenmiyor nasıl olsa hepimiz açılışını biliyoruz sitenin (:
Hafif.org:7 Mayıs 2001 görüntüsü 24 Mayıs 2002 görüntüsü26 Kasım 2003 görüntüsüTüm zamanlar..
Ucandaire.org:20 Kasım 2006 görüntüsü20 Ocak 2007 görüntüsüTüm zamanlar…
10marifet.org:Bende sorun oldu açılmada ama siz buradan tekrar deneyebilirsiniz.

Hemen şaşırmayın ilk hallerini görünce şöyle bir kafanızı sallayın silkelenin,kendinize gelin.Pilli network’un 20-30 yıl sonraki hallerini görmek dileklerimle,Hoşçakalın..
Unutmadan söyleyelim Pilli’yi buralara kadar getiren herkese teşekkürler..