bildirgec.org

pilli ilan hakkında tüm yazılar

pilli ilan’da vahşi indirimler

hafifuyku | 09 January 2009 23:16

Eskiden kriz olduğunda “krizi reklamla aştık” diye demeçler veren şirket yöneticileri gazetelerin ekonomi sayfalarına manşet olurdu. Şimdi o kutlu yöneticilere sesleniyoruz: pilli ilan‘ın indirim şablonunda büyük bir değişiklik yaptık.

  • 3 ila 6 gün arası ilan verenlere %2 değil %10
  • 7 ila 14 gün arası ilan verenlere %5 değil %15
  • 15 ila 29 gün arası ilan verenlere %10 değil %25
  • 30 günün üzerinde ilan verenlere %35 İNDİRİM!!!

Bu hesapla bildirgec‘te 8. veya 9. alanı bir hafta kapatmak 89.25 TL, 15 gün kapatmak 168.75 TL, bir ay boyunca kapatmak 292.5 TL‘ye maloluyor.

Pilli Network Mazisi – Görmeyenler,bilmeyenler…

JaAaa | 17 October 2008 16:41

Bildirgeç kimimizin vazgeçemediği,internete ilk girdiğimizde hemen koştuğumuz,sabahları kahve yudumlarken okuduğumuz,hiç bi yerde olmayan yazıları ilk ben yazayım benim faydam dokunsun diye alel acele yazı yazdığımız nacizane bir site.

Açıldığından beri tüm herkese faydalı olan,bilmediğini öğreten bu sitenin hiç geçmişini düşündünüz mü? Eski tasarımını,yazılarını,yazarlarını,nüfusunu.. Tabi herkes merak eder bunları.Bende bir nezde de olsa bilmeyenler için bunları yazmak istedim.

________-Başlıyoruz-________
Bildirgec.org:30 Ocak 2002 görüntüsü3 Aralık 2003 görüntüsüTüm zamanlar..
Zamazing.org:10 Ağustos 2006 görüntüsü4 Mart 2007 görüntüsüTüm zamanlar…
3ayak.org:17 Mart 2006 görüntüsüTüm zamanlar
22dakika.org:13 Ağustos 2006 görüntüsüTüm zamanlar
Yenimecra.org:16 Ekim 2006 görüntüsüTüm zamanlar…
Sinepil.org:sinepil listelenmiyor nasıl olsa hepimiz açılışını biliyoruz sitenin (:
Hafif.org:7 Mayıs 2001 görüntüsü 24 Mayıs 2002 görüntüsü26 Kasım 2003 görüntüsüTüm zamanlar..
Ucandaire.org:20 Kasım 2006 görüntüsü20 Ocak 2007 görüntüsüTüm zamanlar…
10marifet.org:Bende sorun oldu açılmada ama siz buradan tekrar deneyebilirsiniz.

Hemen şaşırmayın ilk hallerini görünce şöyle bir kafanızı sallayın silkelenin,kendinize gelin.Pilli network’un 20-30 yıl sonraki hallerini görmek dileklerimle,Hoşçakalın..
Unutmadan söyleyelim Pilli’yi buralara kadar getiren herkese teşekkürler..

PCNET Ağustos 2008 Sayısı ve Pilli Network Haberi

admin | 08 August 2008 08:16

Bilgisayar ve internet dergisi olan PC Net‘in Ağustos 2008 (Sayı 131) dergisinde A. Kıvanç Tanrıkulu’nun hazırladığı Online Reklam Sistemleri kapak konulu yazısında Türkiye’deki internet reklamcılığı üzerinde duruluyor ve bu reklamcılık pastasından pay almanın yöntemleri sunuluyor.

Yazıda, içeriğini kullanıcılarının oluşturduğu Blogger, Blogcu ve Pilli Network‘ten de bahsediliyor. Pilli Network’ün düzgün bir Türkçe ve samimiyetle yazan herkesi bünyesine kabul etmesi ve yazılan yazılardan elde edilen gelirin yüzde yetmişinin daima yazan kişiye kaldığından da bahsediliyor. Sayfa 49’da karşımıza çıkan bu yazının olduğu yerde bir de bildirgec.org’a ait resim görüyoruz.

Pilli Ofisi

admin | 06 August 2008 11:21

başlık biraz(!) petrol ofisini andırıyor kabul ediyorum. O kadar çok şirketin ofisini gördük ama pilli network olarak, günde onlarca bildirinin döndüğü, hararetli tartışmaların yaşandığı (iyi veya kötü), birçok şeyin ilk defa öğrenildiği bu oluşumun ofisini, çalışma koşullarını hep merak ediyordum. Webrazzi (Arda Kutsal) bu merakımı nebze de olsa giderdi diyebilirim. Pilli hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdiği için Arda’ya da teşekkürler.

Hasan (Hafif Uyku) ve Aylin Yalçınkaya (Shane)‘ya buradan selamlar, sevgiler. Cem Başpınar (Aftermath) seni unutmadım elbette 🙂 Kendi adıma konuşmam gerekirse; bu oluşumda yazma fırsatını veren herkese binlerce kez teşekkür ederim. iyi ki varsınız. Sağolun, varolun.

not: Hasan Bey, viewsonic ekrana hasta oldum 🙂
videoda söylendiğine göre bildirgeç’te 5-6 editör varmış. Bunları cem biliyormuş, yaz artık şunları cem. Millet öğrensin bakalım.

50 YTL ile internette ne kadar tanıtım yapabilirsiniz?

hafifuyku | 23 July 2008 13:00

Küçük firmalar, kobiler, yeni bir ürün sunan işletmelerin en büyük derdi tanıtım. Tanıtım yapmadan yeni müşteriler bulmak çok zor. İnternet üzerinden alçak gönüllü bütçeler ile ve metin bazlı reklamlarla tanıtım yapmanın bir avuç yolu var: Google Adwords, Facebook, Doğan Grubu’nun ADNet’i, Mynet’in Adklik’i ve aramıza yeni katılan Pilli İlan. Nokta’nın Virgül’ü de düşük bütçeler ile tanıtım yapabileceğiniz bir alan, ancak metin bazlı reklam alanlarından daha çok banner alanı pazarladıkları için bu deneyin dışında kalıyor.

Sizi pilli ilan ile tanıştıralım

aftermath | 13 June 2008 04:37

Bir süredir üzerinde çok severek çalıştığımız pilli ilan 11 Haziran 2008 tarihinde açıldı. İlk gösterim 12 Haziran 2008 tarihinde gerçekleştirildi. Açılmasının ilk 2 gününde toplam 389,12 ytl‘lik ilan aldı. Sistemi inceleyen arkadaşlarımız neler demiş merak ediyorsanız:

pilli ilan nedir?
pilli ilan, pilli ağına dahil sitelerin okurlarına, ekonomik ve kolay yoldan mesajınızı ulaştırmayı sağlayan bir sistemdir. Reklama büyük bütçeler ayıramayan, banner prodüksiyonü imkanı olmayan, Adwords muadillerini pahalı bulan şahıs ve küçük işletmeler için düşünülmüştür.

Pilli ilan açıldı!

empi4 | 12 June 2008 07:57

bu yazıda bir arkadaşımızın yakında açılacağını belirttiği pilli ilan sitesi yayına girmiş durumda.

bu site sayesinde ister şahıs olarak ister şirket olarak pilli sitelerine ilan verebilirsiniz. ürün tanıtım, web sitesi tanıtım veya eleman arama ilanları vermek mümkün. hizmet bedeli 7 ytl’den başlıyormuş. daha fazla yardım için sitenin yardım bölümüne göz atabilirsiniz.

Pilli ilan sitesi

birool | 06 June 2008 11:03

siberkültür‘de ve webrazzi‘de yazılanlara göre Pilli Network‘e yeni bir site daha katılıyor. Bu site diğerlerine göre biraz farklı. Çünkü içerik eklenen bir site değil bir web uygulaması olacakmış.

Yeni site “Pilli ilan” sitesi. Kısaca şahışlara ve işletmelere pilli sitelerinde ilan verebilmelerini sağlayacakmış.