bildirgec.org

ozan güven hakkında tüm yazılar

Dokuz (2002)

queennothing | 11 January 2010 11:41

Ümit Ünal‘ın yazıp, yönettiği 2002 çıkışlı sinema filmi “Dokuz“da Ali Poyrazoğlu, Fikret Kuşkan, Ozan Güven, Serra Yılmaz, Cezmi Baskın, Esin Pervane ve Rafa Radomisli yer alıyor. Yönetmenin ilk yönetmenlik deneyimi olan, sorgu odasında ve genellikle 6 kişi arasında geçen filmin DVD’si 2007 senesinde piyasaya çıktı.

Mahallenin deli kızı ‘Kirpi’, sokaklarda yaşayan, kendi halinde, zararsız bir alkoliktir. Cinayete kuban giden genç kız, polisi ayaklandırır ve yapılan küçük bir arama sonucu sorgulanmak üzere 6 kişi gözaltına alınır; mahallenin ‘serseri delikanlı’sı Tunç, bir kaç sene Amerika’da yaşadıktan sonra oranın kültürüyle ülkesine dönen yaşlı bir adam, mahalle fotoğrafçısı Firuz, içine kapanık ve eski komünistlerden Salim, mahalle sakinlerinden yaşlı bir kadın Saliha ve uzun süredir ortalarda görünmeyen Tunç’un en iyi arkadaşı, Saliha’nın oğlu Kaya.

2010’un İlk Filmleri

widfara | 28 December 2009 16:54

2010 yılının ilk günü cuma’ya denk geliyor. Ve bugün de biri yerli üçü yabancı olmak üzere 4 film gösterime girecek. Bu filmler ve onlarla ilgili kısa bilgiler;

Yahşi Batı
Yahşi Batı

1- Yahşi Batı

Yönetmen: Cem Yılmaz, Ömer Faruk Sorak, Ali Taner Baltacı
Oyuncular: Cem Yılmaz, Demet Evgar, Ozan Güven, Özkan Uğur, Uğur Polat, Zafer Algöz
Tür: Komedi, western(!)
Konusu: Cem Yılmaz’dan bir “vahşi batı” komedisi. Osmanlı’nın vahşi batıya iki kahramanı göndermesini konu alıyor film. Filmde Cem Yılmaz, daha önce de pek çok kez birlikte çalıştığı Özkan Uğur, Ozan Güven gibi isimlerle çalışmış. Kadroya yeni eklenen başarılı oyuncu Demet Evgar filmin artılarından olacak gibi.
Yahşi Batı’nın gişe canavarı olacağı kesin ama başarılı olacak mı hep birlikte izleyip göreceğiz. Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Cem Yılmaz’ın ”Yahşi Batı” filminden fotoğraflar

gorcun | 14 August 2009 09:54

Yahşi Batı
Yahşi Batı

Her filmi olay yaratan Cem Yılmaz’ın yeni filmi ”Yahşi Batı”nın çekimleri son hızla devam ederken filmle ilgili ilk fotoğraflar da yayınlandı. Filmde Cem Yılmaz’ın favori oyuncuları Ozan Güven, Zafer Algöz, Özkan Uğur’un yanı sıra Demet Evgar, Dilek Çelebi ve Ferdi Sancar gibi isimler yer alıyor. Ayrıca Cem Yılmaz’ın sevgilisi Cansu Dere, Uğur Polat, Süleyman Turan ve Yılmaz Köksal gibi isimlerde konuk oyuncu olarak filmde yer alacaklar. Filmin yönetmeni ise ”G.O.R.A”, ”Vizontele” ve ”Sınav” gibi filmlerin yönetmenliğini üstlenmiş olan Ömer Faruk Sorak. Film, 1800’lü yılların sonunda geçiyor ve padişah Abdülhamit’in, Amerika’ya görev için gönderdiği iki kişinin hikayesini anlatıyor. Konusuna bakıldığında daha önceki Cem Yılmaz filmlerinde bilimkurgu, fantastik türlerine ve özellikle Amerikan sinemasına yapılan göndermelerin bu filmde western türüne yapılan göndermelerle devam edeceği görülüyor. Zaten yapılan röportajlarda da bu durum belirtilmiş. Ne yazıkki filmin çekimleri sırasında talihsiz bir olay yaşandı ve atların seyisi Ramazan Eser kaybolduktan bir süre sonra ölü bulundu. Bu üzücü olaydan sonra çekimlere bir süre ara verildi. Buna rağmen filmin yapım aşaması bitirildiği takdirde 2010 yılının başında seyirciyle buluşması planlanıyor. İşte filmden fotoğraflar… Tüm galeri için

Cem Yılmaz evreninde bir gezegen : ”G.O.R.A”

gorcun | 04 May 2009 15:12

G.O.R.A
G.O.R.A

Cem Yılmaz sineması ‘nın ilk örneği olan G.O.R.Afilmi 2004 yılında Cem Yılmaz tarafından yazılıp Ömer Faruk Sorak tarafından çekildi. 5 yıl önce sinemalara gelen bu uzay macerası aslında Cem Yılmaz hayranlarının alışkın olduğu espri ve şakalarının çoğunu içeriyordu. Şovlarında yaptığı uzayla ilgili esprilerden, tiye aldığı insan tiplerine kadar hepsi filmde yer alıyordu.

Film Arif (Cem Yılmaz) adlı karakterin turizm alanında faaliyet gösteren bir tüccarken uzaylılar tarafından G.O.R.A gezegenine kaçırılıp oradan dünyaya dönmek için verdiği mücadelede yaşadıklarını anlatır. Gezegenin etkili isimlerinden Komutan Logar’la girdiği mücadelede birde aşk macerası olan Arif’e kaçırılmış bir Türk olan Bob Marley Faruk(Rasim Öztekin) ve 216adında bir robot (Ozan Güven) yardım ederler. Film Cem Yılmaz’ın mizahına yakışır şekilde absürd ve komik karakterlerle doludur.

G.O.R.A
G.O.R.A

Bob Marley Faruk başlı başına ayrı bir film olabilecek bir karakterken bunun yanısıra yine Cem Yılmaz’ın canlandırdığı erotik film yönetmeni Erşan Kuneri (ünlü aktör Sean Connery ‘nin isminden gelen), Komutan Logar ‘da filmde yer alan ilginç karakterler olarak görülebilir. Arif ‘in aşık olduğu kız Ceku rolünde Özge Özberk, Logar ‘ın yardımcısı Kuna rolünde Şafak Sezer, Garavel rolünde Özkan Uğur , Cezmi Baskın , İdil Fırat, Erdal Tosun gibi daha bir çok ünlü ve başarılı oyuncuda filmde yer alıyor.