bildirgec.org

oliver platt hakkında tüm yazılar

Ölümü yaşayanlar; Flatliners (1990)

queennothing | 22 June 2011 21:14

Amerikan yönetmen Joel Schumacher‘in yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Flatliners“, 1990 senesinde çekildi. Senaryosu Peter Filardi tarafından yazılan filmde Altın Küre Ödüllü aktör Kiefer Sutherland, Oscar Ödüllü Amerikan aktris Julia Roberts, Kevin Bacon, Hope Davis, Oliver Platt ve William Baldwin gibi isimler rol alıyor. Ortalama 26 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle çekilen bilim-kurgu/ korku filmi “Flatliners” (Çizgi Ötesi), En İyi Ses Efekti dalında Oscar adayı olurken, En İyi Bilim-Kurgu Filmi ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dallarında Satürn adayı oldu. Film, ülkemizde ‘Çizgi Ötesi’ adıyla 1991 başında vizyona girdi. Ölümden sonra yaşam olup olmadığı üzerine çekilen filmlerin aksine “Flatliners”, ölüm anının nasıl bir şey olduğunu bilmek isteyen bir grup doktor adayının heyecanlı ve tehlikeli maceralarını anlatıyor.

Year One – Bir İlk Çağ Komedisi

dogan626 | 02 July 2009 09:16

Year One
Year One

Ghostbusters serisiyle buyuk başarı yakalayan Harold Ramis şimdi mükemmel bir komediyle karşınızda: Year One
Başrollerde Tenacious D, School of Rock ve King Kong filmlerinden tanıdığımız ünlü komedyen Jack Black ve Superbad ve ardından Juno’yla tanıdığımız genç oyuncu Michael Cera yer almakta.

Yasak elmayı yiyerek lanetlenen Zed (Jack Black) köyden kovulur. Yanına Oh (Michael Cera)’u da alarak büyük bir yolculağa başlar. Sene yalnızca 1’dir. Evet yanlış duymadınız sadece 1. Birçok insanla tanışacak olan Zed ve Oh maceradan macera atılmaya başlar. Tabii başlarına gelmeyen de kalmayacaktır.

Frost/Nixon

queennothing | 10 February 2009 16:04

19691974 yılları arasında iki dönem başkanlık yapan, adı söylendiğinde hala “Watergate Skandalı“nı hatırlatan ve 8 Ağustos 1974 tarihinde istifa mektubunu imzalayarak ‘oval ofis‘i terkeden ‘idealist‘ bir başkan: Richard Nixon.

Lyndon Baines Johnson‘dan sonra Beyaz Saray’ı (White House) sahiplenen 37. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Richard Nixon, iki dönem başkanlık yaptığı ülkesini ‘Watergate Skandalı‘ ile derinden sarstı.
Başkanlık dönemi bitince 1972’de yapılan başkanlık seçimleri, Nixon’ı farklı bir yol izlemeye yöneltti; rakibi Demoktarik Parti’nin tüm dökümanlarının yer aldığı ve seçimle ilgili görüşmelerin yapıldığı Watergate Binası;’na dinleme cihazları yerleştiren Nixon, olayın ’74 yılında patlak vermesiyle istifa etti. Önceleri örtbas etmeye çalışan Nixon, ‘Başkan yaparsa kanundışı sayılmaz‘ mantığındaydı. Olay ortaya çıkınca istifa etmeyi tercih etti.

X-Men: First Class (2011)

kafkaesk | 14 September 2008 11:59

X-Men Origins: Wolverine (2009) filminin fragmanının internete düştüğü ve bizi (görece) türlü heyecanlara gark ettiği şu günlerde,
comingsoon.net
‘in haberine göre 20th Century Fox yeni bir X-Men filmi için kolları sıvamış. 2006-2007 yılları arasında, Jeff Parker tarafından yazılan ve Roger Cruz’un çizimlerini yaptığı X-Men: First Class çizgi roman serisinin bir uyarlaması olması beklenen filmde, bu seriye sadık kalındığı takdirde kahramanlarımızın gençlik yıllarına gideceğiz. Oyuncu kadrosu, senaristi ve yönetmeni henüz açıklanmamış olmasına rağmen X-MenFirstClass.com sitesinin foxmovies.com’a yönlendirilmiş olması bir dedikodudan fazlasıyla karşı karşıya olduğumuza bir işaret.