bildirgec.org

dogan626

10 yıl önce üye olmuş, 4 yazı yazmış. 2 yorum yazmış.

Dosya Yüklemede İlk hamle Gmail’den

dogan626 | 07 July 2009 11:47

İlklerle adından hep söz ettiren google, gmail ile çıkış yaptığında kapasitesinin 1gb olması herkesin ilgisini çekmişti. Rakipleri belli bir ücret karşılığı daha düşük saklama alanı sağlarken gmail bunu ücretsiz yapıyordu. Diğer mail sağlayıcıları da ücretsiz ve yüksek saklama alanlarıyla rekabete girmekte gecikmediler. Bundan tabi ki de en karlı kullanıcılar çıktı.

Mail kapasitesinin şimdilerde 2gb üzerinde olası ve dosya gonderiminin yalnızca 10 mb ile sınırlı olması buyuk sorunlar yaratmıyor değil. Gmail işte bu soruna bir nebze de olsa çözüm getiriyor ve sınırı 10mb’dan 25mb’a çekiyor. Tabi rekabet bunu ne kadar yukarı çeker bilinmez.

Ancak diğer mail sağlayıcıların dosya paylaşımı hala 10mb la sınırlı olması gmail’den 10 mb üzerinde dosya alımını engelliyor. Bu problemin de çok yakında aşılacağından eminim.

Brüno – Bir Gay’in Dramı

dogan626 | 04 July 2009 12:49

Sacha Baron Cohen yine yapacağını yaptı. Ali G’de rapçi, Borat’ta Kazakistanlı bir televizyoncu olarak karşımıza çıkan Cohen bu sefer de eşcinsel bir modacı olarak karşımızda. Da Ali G Show isimli televizyon programında yarattığı karakterlerden biri olan Brüno, 10 Temmuz’da Avrupa’da, 14 Ağustos’da da ülkemizde vizyona girmeye hazırlanıyor.

MTV ödül töreninde Eminem’in uzerine yaptığı inişle skandal yaratan Cohen, yeni filminin reklam için birbirinden ilginç fotoğraflar da yayınlıyor. Hatta bir lise futbol takımıyla çektirdiği fotoğraflar okul müdürünün işinden olmasına sebep olmuş.

Film, dizinin bittiği yerden devam ediyor. Avusturyalı bir modacı olan Brüno hala kendi kurgusal şovu olan “Funkytime with Brüno” için çalışmaktadır.

Oldboy yeniden mi çekiliyor?

dogan626 | 02 July 2009 13:07

İnternete yeni sızan bir bilgiye göre Kore’li yönetmen Chan-wook Park’ın baş yapıtı Oldboy (İhtiyar Delikanlı) Hollywood’da yeniden çekiliyor. Steven Spielberg tarafından çekilecek filmin baş rolünde Will Smith’in yer alacağı da söylentiler arasında.

Dreamworks filmin haklarını edinme aşamasında Futabasha (Çizgi roman şirketi – Oldboy’un manga yayıncısı) ve Show East (Oldboy’un sinema haklarını bulunduran şirket) ile bazı sorunlar yaşasa da bu sorunların aşılacağına inanıyorum. (Watshmen’de de buna benzer sorunlar yaşanmıştı)

Her ne kadar yeniden çekim yolda olsa da heyecanlanmak için biraz erken. Çünkü %100 doğru olmamasına karşın Show East şirketinin battığı ve CEO’sunun kayıplara karıştığı öğrenildi. Bu da yetmezmiş gibi ortak yapımcı Big Egg şirketinin kapanması sıkıntı yaratıyor. Big Egg şirketi haklarını Dreamworks’e devretmiş olsa da hala hukuki problemler devam ediyor. Bu problemleri çözmek için Dreamworks büyük çaba içerisinde. Sorunların kısa bir sürede aşılacağına inanıyorum. (ümit ediyorum)

Year One – Bir İlk Çağ Komedisi

dogan626 | 02 July 2009 09:16

Year One
Year One

Ghostbusters serisiyle buyuk başarı yakalayan Harold Ramis şimdi mükemmel bir komediyle karşınızda: Year One
Başrollerde Tenacious D, School of Rock ve King Kong filmlerinden tanıdığımız ünlü komedyen Jack Black ve Superbad ve ardından Juno’yla tanıdığımız genç oyuncu Michael Cera yer almakta.

Yasak elmayı yiyerek lanetlenen Zed (Jack Black) köyden kovulur. Yanına Oh (Michael Cera)’u da alarak büyük bir yolculağa başlar. Sene yalnızca 1’dir. Evet yanlış duymadınız sadece 1. Birçok insanla tanışacak olan Zed ve Oh maceradan macera atılmaya başlar. Tabii başlarına gelmeyen de kalmayacaktır.