bildirgec.org

oled hakkında tüm yazılar

Geleceğin Notebook’u: Feno !

nazrdogan | 05 May 2011 13:25

feno laptop
feno laptop

Niels Van Hoof tarafından tasarlanan bu notebook oldukça güzel bir görünüme sahip. Bu notebook, macbook air’in yarısı kadar ama aynı zamanda katlanabilir oldugundan 17inch bir OLED ekrana sahip.

Huawei’den mobil hotspot

sCoRPionTR | 04 August 2010 17:07

Huawei, E5 modeli hotspotun yakaladığı başarıdan sonra özelliklerini biraz daha geliştirilmiş model olan E583C’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

E583C, 3.5G HSPA ağından aldığı verileri WiFi ile 5 cihaza üzerinde USB yuvası ile de 1 cihaza dağıtabiliyor. Yani toplamda 6 cihaz E583C üzerinden internete ulaşabiliyor.

E583C Windows, Mac ve Linux platformlarını destekliyor ve sorunsuz bir şekilde bağlantı sağlıyor. WiFi özelliğine sahip olan tüm cihazlar sorunsuz bir şekilde E583C’ye bağlanıp internete ulaşabiliyor.

Dell Thunder Android Phone

mcosar | 17 May 2010 12:55

Dell, Lightning modelinden sonra 2011’de piyasaya sunacağı ikinci telefon modeli ise Thunder (Gök Gürültüsü).

Dell Thunder, tasarım olarak Lightning modelinin benzeri ancak QWERTY klavyesi bulunmayan Thunder, Android 2.1 işletim sistemi bulunmakta ve 4.1 inç büyüklüğünde 800 x 480 çoklu dokunmatik OLED ekrana sahiptir. 1 GHz Qualcomm Snapdragon QSD8250 işlemci, 8 megapiksel çözünürlükte kamera ve Flash 10.1 desteği de sağlaması beklenmektedir.

iPhone 4G Geliyor

angelsdemos | 18 March 2010 11:08

Apple, iPhone serisinin son telefonu olan iPhone 4G‘yi yakında çıkaracak. Hakkında birçok dedikodu dolaşan bu telefon hakkındaki spekülasyonlar gün geçtikçe yani çıkış tarihi yaklaştıkça artıyor. Kullanıcıların aklında tek bir soru var “Yeni iPhone nasıl olacak?

iPhone 4G, kamera bakımından şimdiye kadarkilerden daha iyi olacak. Optik tarayıcıları OmniVision firması tarafından üretilecek olan kamera 5 Megapiksel olacak. OmniVision firması iPhone 3GS‘in de kameralarını ürettiği için dedikoduların gerçeklik payı oldukça yüksek.

fütürist dizüstü bilgisayar: rolltop

admin | 08 January 2010 17:12

rolltop ruloya benzeyen bir tasarımı ile genellikle suşiye benzetiliyor.
rolltop ruloya benzeyen bir tasarımı ile genellikle suşiye benzetiliyor.

orkin desing‘ in sıradışı tasarımı gelecekte nasıl bilgisayarlar kullanacağımız konusunda öngörü.
İlk bakışta göze çarpan özellikleri ile 17 inç esnek-düz OLED ekranı ve touch kontrole sahip olması. rolltop’ u daha yakından tanımak için üç boyutlu tanıtım filmini seyredebilirsiniz.

Su Geçirmez OLED Ekran!!!

omeroguz | 24 November 2009 15:47

Japonlar durmuyor yola devam diyor. işte teknolojilerinin yeni mucizesi. Fazla detay olmasa da su geçirmeyen Organik LED üretildi. Daha önce su geçirmez portatif TV, su geçirmez MP3 çalar da yapılmıştı. Bu teknoloji saatlerde cep telefonlarında ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılabilecek.

inpulse

dkare | 21 October 2009 15:56

RIM, OLED ekranlı yeni kol saati ile blacberry’ye eşlik ediyor.

Inpulse olarak adlandırılan bu kol saati ile Blackberry’ye gelen mesajlarınızı ve çağrılarınızı eş zamanlı olarak görebileceksiniz. Tüm bunları Bluetooth üzerinden yapacak olan kol saatinin fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok.

Sallanan sandalye teknolojiyle buluştu

mrtlms | 20 October 2009 15:21

Murakami Chair
Murakami Chair

Rochus Jacob tarafından tasarlanan sandalye (koltuk da denebilir) üzerindeki OLED lambayı yakmak için sallanırken ürettiği kinetik enerjiyi kullanabiliyor. Dahası, gündüz kullanılmayan enerji bir bataryada depolanabiliyor.

Ürünün DesignBoom Green Life dizayn yarışmasında birincilik ödülünü paylaştığını da ekleyelim.

kaynak