bildirgec.org

okul öncesi hakkında tüm yazılar

Çocuklar için bilgisayar destekli eğitim siteleri – 1

0770 | 23 September 2010 14:18

Çocukların artık okula başlamadan bilgisayar kullanmaya başladığı günümüzde, bu durumu avantaja çevirmek anne babaların elinde. Güvenlik için filtre kullanmak yetmez, aynı zamanda çocukların bilgisayar ve internet başında geçirdikleri zamanı, mümkün olduğu kadar onların yanında olarak, daha kaliteli hale getirmeliyiz. Anne babalar, çocuklarıyla beraber şu sitelerde hem keyifli vakit geçirip hem de çocuklarının eğitimine biraz daha destek olabilirler.

1.Iknowthat :

iknowthat
iknowthat

Sınıf seviyesine göre kategorilendirilmiş, etkileşimli aktivitelerin yer aldığı siteye üyelik ücretli ancak ücretsiz aktiviteler ve demolar da bulunuyor.

Çocuklar için Televizyon Kumandası

zabun | 15 December 2009 23:03

Çocukları televizyondan uzak tutmaya çalışsakta bir şekilde onunla tanışıyor ve müptelası oluyorlar. Çocuklar televizyon başında televizyonda istenmeyen görüntüleri görmek durumunda kalabiliyorlar. Okul öncesi çocuklar için tasarlanan Comfy iMote uzaktan kumanda ile çocukların izlediği kanalları sınırlandırmak mümkün. iMote kumanda çocukların seveceği renklerde ve basit şekillerle tasarlanmış. Üzerinde televizyonu açan, sesi ayarlayan ve kanalları değiştiren 7 tuş bulunuyor. Programlanabilir iMote kumandayla çocuklar, binlercesi arasından izin verilen kanallarakolay ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorlar. Seçilen 5 TV kanalı haricinde, tüm diğer kanallara iMote ile erişim mümkün değil. Atanan 5 kanal tuşu üzerine yapıştırılan, TV kanallarının logolarının bulunduğu 100’den fazla renkli çıkartma ile kumandayı kullanmak kolaylaştırılmış.

[craziestgadgets] [thinkgeek]

çocuklar için ( okul öncesi ) etkinlik videoları/ aktiviteler

biSGen | 05 February 2009 20:48

özellikle okul öncesi eğitimde işinize yarayacağını düşündüğüm bu site ( activitytv )’de origami, müzik, paper craft, eğlence, sihir, el sanatları, dans, bilim,çizim ve daha birçok etkinlik örneği / etkinlik videoları var.

ingilizce olan sayfada kategoriler hemen üstte… sağ üst köşede de etkinlik/aktivite arama motoru (Find an activity!) mevcut… sitede çocuklar için oyunlar da var.

Türkiye’de müzik eğitimi ve drama eğitimi:Mahiye Morgül

biSGen | 05 July 2007 22:05

Merhabalar size Türkiye’de çocuk gelişimi ve yaratıcı drama
konularında emektar birini ve onun sitesini tanıtmak istiyorum. İstiyorum çünkü çocuk gelişimini ve çocuk gelişiminde dramayı önemsiyorum. Mahiye Morgül öğretmenimiz isterseniz “> kendisi tanıtsınkendisini.Hazırladığı sitede ana başlıklar şöyle :
1. bölüm de hazırladığı kitaplarla ilgili küçük tanıtım yazıları bulabilirsiniz.
Çocukluk Çağı Müzik Eğitimi,
Müzik Çalışalım,
Oyunlu Şarkılar,
Eğitimde Yaratıcı Dramaya Merhaba
, Müzik Nasıl Öğretilir

İndigo Dergisi, İkinci Sayısıyla Yayında!

indigoturks | 15 November 2005 17:25

İndigo Dergisi Kasım Sayısı:

www.indigodergisi.com

Geçen ay yayına giren internet dergimiz büyük ilgi ve beğeniyle karşılandı. Okuyucularımızın samimi destekleriyle hızla büyüyeceğimize ve sosyal sorumluluk alanındaki vizyonumuzda ilerleyeceğimize yürekten inanıyoruz. 2.Sayımızda dikkat çeken konularla, röportajlarla, makale ve köşe yazılarıyla huzurunuzdayız.

Kasım sayımızdan bazı başlıklar:

“İstanbul’un Sokak Hayvanları Sorunu Beş Yılda Halledilir” “Müzik, Yeni Çağın Şifa Kaynağı” “Doğal Bir Tedavi Yöntemi: Homeopati” “Okul Öncesi Döneminin Önemi” “İstanbul, Göztepe Parkı’na Cami Projesi” “Otistik Çocuklar İçin Bir Yaşam Köyü” “Atıklar Biyodizel Yakıta Dönüştürülebiliyor” “Eğitimde Akustik Koşullarının Önemi” “Hayat Üçgeni: Deprem ve Korunma” “Yeni Çocukların Bilimi” “Daniel Jacob ile Eğitim Üstüne”