Çocukların artık okula başlamadan bilgisayar kullanmaya başladığı günümüzde, bu durumu avantaja çevirmek anne babaların elinde. Güvenlik için filtre kullanmak yetmez, aynı zamanda çocukların bilgisayar ve internet başında geçirdikleri zamanı, mümkün olduğu kadar onların yanında olarak, daha kaliteli hale getirmeliyiz. Anne babalar, çocuklarıyla beraber şu sitelerde hem keyifli vakit geçirip hem de çocuklarının eğitimine biraz daha destek olabilirler.1.Iknowthat :

iknowthat
iknowthat

Sınıf seviyesine göre kategorilendirilmiş, etkileşimli aktivitelerin yer aldığı siteye üyelik ücretli ancak ücretsiz aktiviteler ve demolar da bulunuyor.

iknowthat - math dojo
iknowthat – math dojo

Okul öncesi seviyesinde şekilleri tanıma, ilköğretim seviyesinde toplama oyunu , kesirler gibi bir çok aktiviteye ulaşabilirsiniz.

iknowthat - fractions
iknowthat – fractions

2. BrainPOP :yaklaşık 10 yıldır sınıflarda, bilgisayar laboratuvarlarında ya da evde kullanmak üzere bilgisayar destekli eğitim materyalleri üreten ve yayınlayan bir web sitesi. Sitenin dili İngilizce, anne babalar yine çocuklarının yanında tercüman olarak bulunmalı 🙂

BrainPOP
BrainPOP

Matematik, fen, dil öğretimi, teknoloji ve sanat konuları ile ilgili bir çok başlığı animasyonlarla anlatan sitede ücretsiz materyaller de bulunuyor. Evde, okulda, sınıfta kullanım için farklı ücretlendirmeler bulunuyor. Siteye lisanslı üye olarak tüm aktivitelerinden yararlanmanız mümkün.3. ABCya! : Yine anasınıfından ilköğretim 5. sınıfa kadar çocukların yararlanabileceği aktivitelerin bulunduğu bir site. Küçüklüğümüzde toplama işlemi yaparken fasulyeler kullanırdık ya, işte öyle bir aktivite.

ABCya! - Grade1 - Addition
ABCya! – Grade1 – Addition