bildirgec.org

nexus hakkında tüm yazılar

Google Nexus 7 Tablet

shane | 25 June 2012 12:23

Google‘ın yeni tableti Nexus 7, 200 $ gibi bir fiyatla yakında piyasaya çıkmayı bekliyor. Asus‘tan çıkan Nexus 7‘nin özelliklerinden bazıları, 1.3Ghz quad-core Tegra 3 işlemci, GeForce 12-core GPU ve 1GB’lık RAM (8GB ve 16GB depolama seçenekli), NFC, Google Wallet ve Android Beam. Ekran, IPS display ve 178 derecelik açıya sahip, çözünürlük 1280. 1.2 megapixel kamera ve 9 saatlik pil gücü de mevcut. 8GB’lık model 199 $, 16GB’lık olan ise 249 $.

Bu yeni cihaz, Android‘in yeni versiyonu olan Jelly Bean‘in kullanıldığı ilk zamazingo.

Nexus 2: Samsung Nexus S by Google

FAYA85 | 01 November 2010 13:30

Nexus 2 (s) 1.sine benzemiyor
Nexus 2 (s) 1.sine benzemiyor

Google Android yazılımıyla girdiği telefon pazarına daha önce htc’ye yaptırdığı nexus one ile iphone’ların rakibi olmaya çalışmış fakat başarısız olmuştu.Günümüzde iphone 4 çılgınlığı almış başını gidiyorken bu kez google dünya devi Samsung ile birlikte çıkaracağı nexus two ile hem iphone hem de kin ile başarız olup windows mobile 7‘yi piyasaya sunan rakibi microsoft‘a cevap vermeye hazırlanıyor.

Nexus 2 1.sızan resim
Nexus 2 1.sızan resim

Google bu kez işi şansa bırakmak istemiyor ve 4-inch AMOLED ekranı 1.2 ghz çift çekirdek işlemcisi Gingerbread (Android2.3) işletim sitemiyle tablet pcleri aratmayacak bir cep canavarı yaratmak peşinde.
Kaynak
Nexus 2 yoksa nexus S mi güncelleme Link 1 and 2

Apple tablet yapar da Google yapamaz mı!

lityumiyon | 17 April 2010 14:02

Dünyanın ileri gelen teknoloji markalarından Apple, geçtiğimiz günlerde son harikası(!) iPad’i duyurdu, hem de ne duyuru…

Google GPad
Google GPad

iPhone‘u biraz büyütüp müdavimlerine iPad olarak sunan Apple istediğini yine almış görünüyor, ilk günden uzun kuyruklar oluşturan 1 milyonu aşkın insan iPad sahibi olmanın sevincini yaşadı, ilerleyen günlerde ortaya çıkan sorunlar ise Apple’ın üzerine kara bir bulut gibi çöktü…

Devlerin Savaşında 1GHZ’lik Dev: HTC Desire

geceyazankedi | 21 March 2010 17:43

Akıllı telefonların ilk çıkışının üzerinden çok zaman geçti, moda oldular bir ara silinip gittiler ama şimdi piyasanın en büyük devler savaşını yaptıkları zamanları yaşıyoruz. iPhone, HTC, Samsung gibi modellerin yanında Nokia yarışı bırakmamak için çırpınıyor. Ancak tüm bu olanları geride bırakmayı iddia eden tasarımsa tasarım, özellikse özellik diyen HTC Desire geliyor. Ancak HTC’nin kavgası Google Nexus One üzerinden yürümekte, en büyük rakibi olarak kabul ettiği bu cihaz ciddi anlamda tanıtılan modellerin en iyisi.

Google’ın Korkusu

angelsdemos | 25 January 2010 12:24

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, 2010’da bununla yetinmeyip farklı alanlarada yayılmaya çalışıyor.

Nexus one ile cep telefonu piyasasına adım atan Google, aynı zamanda Android adlı mobil işletim sistemini yapmıştı. Internet tarayıcısı olan Chrome oldukça yaygınlaşıyor aynı zamanda Chrome OS işletim sistemi üzerindeki çalışmalar da sürüyor. Google Wave, Google Docs araçları ise oldukça benimsenmiş durumda. Peki durum iyi gibi gözükürken nedir Google’ın korkusu?

Google‘ın nexus one‘ı çıkarması Android mobil işletim sistemini sattığı birçok firmaya rakip olduğu anlamına geliyor. Peki Google neden sadece arama motoru ve birkaç servis dışına çıkıp her alana yayılmak istiyor?

Sonunda Nexus One görücüye çıktı…

admin | 10 January 2010 14:51

web meets phone sloganıyla piyasaya sürülen
Google’ ın tasarlayıp geliştirdiği ve Android işletim sistemini kullanan nexus one mountain view’deki merkezinde gerçekleştirilen basın toplantısı ile resmen duyuruldu.

Nexus One
Nexsus One

HTC ve Google işbirliğinden doğan bir ürün olan nexus one, google’dan aldığı gücü her haliyle belli eden oldukça iddialı bir akıllı telefon olarak çıkıyor karşımıza.

Google ayrıca ürünü için tasarladığı tanıtım sitesinde Nexus One’ ın flash ile tasarlanmış görünümü ile telefon işlevi hakkında detaylı bir fikre sahip olabiliyorsunuz.

Google’ın yeni telefonu Nexus One ile iPhone 3GS karşılaştırması

admin | 08 January 2010 12:18

Nexus One vs iPhone 3GS
Nexus One vs iPhone 3GS

google sonunda yeni süper telefonunu tanıttı.
kaliforniya’da yapılan bu tanıtımı milyonlarca kişi canlıyayından heyecanla izledi. google’ın yeni telefonu nexus one apple’ın iphone’nunun tahtını sarsacak gibi duruyor. fakat hangisi daha iyi sorusunu bu iki telefonu karşılaştırarak bulacağız.

[1] boyutu ve ağırlığı

nexus one’ın boyutu 119×59.8×11.5 mm, ağırlığı 130gr. diğer taraftan iphone 3gs’nin boyutu 115.5×62.1×12.3 mm ve ağırlığı 135gr.
kazanan: eşitlik. i̇kisi arasında dikkate alınmayacak boyut ve ağırlık farkları var. yani bu iki telefon neredeyse aynı ölçü ve ağırlığa sahip. i̇kisi de hafif ve ikisini de dar bir kot bile giyseniz cebinizde taşıyabilirsiniz.

[2] ekran:

Nexus One vs iPhone 3GS
Nexus One vs iPhone 3GS

nexus one’da 3.7 inçlik ekran, iphone’da ise 3.2 inçlik ekran bulunmakta. büyüklüğün daha iyi olması her nekadar göreceli bir kavram olsa da aynı boyuttaki iki telefondan ekranı daha büyük olan kanımca tercih sebebidir.

Google Artık Cepte

angelsdemos | 30 December 2009 12:14

Google kurulduğundan beri birçok ilke ve birçok projeye imza attı. Kendi web tarayacısını bile yarattı. Şimdilerde ise beklenen işletim sistemini tamamlamaya uğraşıyor. Fakat tüm bunların yanında cep telefonunu da yaptı. Nexus One‘ı bize sunuyor.

2010’da piyasaya sürülecek olan telefon, Tayvanlı cep telefonu üreticisi HTC tarafından Google için üretilecek. İçinde Android yüklü olması beklenen telefon Google kullanıcıları için özelleştirilmiş olarak gelecek.