bildirgec.org

new year hakkında tüm yazılar

Farmville’in önlenemez yükselişi

tenedian | 29 December 2009 14:33

Hepimiz ucundan kıyısından Facebook‘taki Farmville hastalığına bulaştık. Gerçi Farmville Facebook’a muhtaç olmadan da oynanabilen bir oyun, ama popülerliğini bir Facebook uygulaması olduktan sonra pekiştirdi.
Genellikle zaman öldüren bir uygulama olarak kabul ediliyor. Ama dünyadaki hızla artan popülerliğine bakılırsa dünyaca vakit öldürüyoruz.
İşte kanıtlardan biri: Farmville, yılların oyunu Scrabble‘a fark atmış durumda.
Google trends sonuçları:

Scrabble vs Farmville
Scrabble vs Farmville

Bu yetmez derseniz son günlerin en popüler anahtar sözcüğü olması beklenen “New Year” karşısındaki pozisyonu:

Yılbaşı Ağacını Süslüyoruz

pilli pati | 29 December 2007 12:05


“Şimdi bu yılbaşı ağacı muhabbeti de nereden çıktı?”, efendime söyleyeyim, “Biz bu naneleri kutlamayız kardeşim?” falan gibi ifadeler kullanabilecek bireyler olabileceği gibi; ben yine de bir hoşgörü kıvılcımına tutunaraktan bu seneyi bu ağacı süsleyerek kapatmak istiyorum. Maksat eğlenmek, kesin ola ki subliminal bir mesaj aranmaya! Yine de inançları gereği yazıda rumuzunun geçmesinden hoşlanmayanlar olursa bana mesaj attıkları takdirde yazıyı onların rumuzu olmadan güncelleyebileceğimi hatırlatırım. İlk süsü doğanın kendisi konduruvermiş.

Ben de şunlar gibi ya da bunlar gibi ortaya karışık bir dolu süs atıyorum. Arzu eden herkes, içlerinden geçen ne tür dilekleri varsa, o dileklerini temsilen seçecekleri süsleri alıp ağaca yerleştiriversinler. Ortam şenlensin. Hafif renklensin.

2007′ de neler oldu ?

birool | 27 December 2007 17:05

2007 bitip yeni bir yıla girerken yazılı ve görsel basında 2007’de neler olduğuna dair programlar yazılar bir bir çıkıyor. Pekçoğunu izlmeye fırsatınız olmayabilir. Haber sitelerinde de fazla detaylarda boğulmak istemeyebilirsiniz. Ama 2007 de neler oldu diye şöyle geçen yılın bir muhasebesini yapmak istiyorsanız wikipedia’nın 2007 başlığı altındaki bilgiler size göre, sade ve düzenli.