bildirgec.org

mynoteit hakkında tüm yazılar

Unutmamak için not alın!

Atomic Bomb | 20 September 2009 17:20

Bilirsiniz, not almak önemlidir. Hele unutkan biri veya aklınızda tutamayacağınız kadar bilgi taşımak zorunda iseniz. Gün içinde not almayı gerektirecek çok şey yaşayabilirsiniz. Telefon numaraları, adresler, buluşmalar, evden istenilenler… Ne derler: Akıl defter değil! İşte bu yüzden size sadece kendi bilgisayarınızdan değil, dünyada internete bağlı her yerden ulaşabileceğiniz 7 site önereceğim.

Bildirgeç’te gezinirken bu bildirime denk geldim, yorumlarda da belirttiğim gibi, ordaki bir link beni bu yazıyı yazmaya itti. Biraz araştırma yaptım ve istediğim tarzda siteler keşfettim.

1. Google Notebook

Evet, Google her şey yapar da bu hizmetten eksik kalır mı? Kalmaaz. Türkçe dil seçeneği olan bu Google hizmeti ile birden çok not defteri oluşturabilirsiniz. Bu not defterine not alabilir, bu notları düzenleyebilir, yorum yapabilir, bunlar internette yayınlayabilirsiniz. Bu bir Google hizmeti olduğu için Google’ın diğer hizmetleriyle birlikte kullanabiliyorsunuz. (örn: Google Docs) Detaylı bilgi için: Buraya.

2. mynoteIT

Bu site öğrencileri hedeflemiş ve biraz daha kapsamlı düşünülmüş. Notlarınızı ders ders ayırabilirsiniz. Ödevlerinizi ve yapılacaklarınızı not edebilirsiniz, bilgisayarınızdan dosya upload edebilirsiniz. Diğer kullanıcıları arkadaş olarak ekleyebilir, sık kullanılanlar listesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca kullanıcıların bir de profil sayfası var. Bu profil sayfasının amacı, aynı okuldan, kurstan kişileri birbirine bağlamak.

mynoteIT: Öğrencilere bir kıyak

ErrorLog | 12 April 2008 15:58

mynoteIT
mynoteIT

MynoteIT öğrenciler için geliştirilmiş web tabanlı bir uygulama. web 2.0 uygulaması olarak nitelendirilebilecek bu sistem, öğrencilere bir çok olanak sunuyor.

mynoteIT
mynoteIT

kendinize sınıflar oluşturuyorsunuz. bu sınıflar içine öğrenciler ve notları, çeşitli dosyalar yükleme imkanı sunuyor (istediğiniz sınıfa).

MynoteIT:Ders Notlarınızı Paylaşın

kahpecuce | 03 December 2006 13:02

Öğrenci olanlarımız bilir, sınav zamanı yaklaştığında lafı edilen tek şey derslerde tutulan notlardır, yalnız kimse bunları paylaşmak istemez. Web 2.0 dendi deneli her şey için bir hizmet sunmaya hevesli girişimciler bu kez de MynoteIT‘yi karşımıza getirmişler.

MYnoteIT, arkadaşlarınızın paylaşımcı olduğunu varsayarak (ne?!) hazırlanmış bir dersnotu paylaşım sistemi. Özelliklerinden biraz bahsedecek olursak:

  • Forum hizmeti
  • Cep telefonuyla notlarınıza erişim
  • ofis belgelerinizi, resim ve sesli dosyalarınızı saklama imkanı (derste ses kaydı alın!)
  • yapılacaklar listesi
  • yerimi listeleri
  • gruplar
  • not çizelgesi

Tabii yukarda bahsettiğim gibi, bunların hepsi paylaşımcı arkadaşlarınızın olacağı varsayımıyla hazırlanmış.