bildirgec.org

kahpecuce

10 yıl önce üye olmuş, 19 yazı yazmış. 2 yorum yazmış.

Neuromancer Beyaz Perdede!

kahpecuce | 21 May 2007 08:27

William Gibson’ın 1984 yılında yayınlanan efsanevi romanı Neuromancer, 70 milyon dolarlık bir bütçeyle Joseph Kahn adlı yönetmene teslim. Belirtilene göre Kahn’ın daha önce tek bir film yönetmenliği tecrübesi var. Onun dışında -ne kadar ilgili olur bilinmez ama- Britney Spears’ın Toxic klibini yönetmiş.

Doğrusu Neuromancer işlediği temalar gereği, tecrübesiz bir yönetmenin elinde harcanması yüksek bir roman, ama yapabilecek fazla bir şey yok gibi görünüyor. Bekleyip göreceğiz.[kaynak]

ilk iphone

kahpecuce | 28 January 2007 08:06

bugünlerde her yerde apple iphone konuşuladursun, Todd Ogasawara aramış taramış ve ilk/öz/hakiki iphone’un 1985 tarihinde patentlendiğini öğrenmiş. Şimdiki iphone’un atasını görmek isteyenleriniz buraya tıklayabilir.

Google interneti (de) mi alıyor?

kahpecuce | 22 January 2007 09:28

daha önce şu bildiride google‘ın tekkelleşme hareketleri üzerine konuşmuştuk. Fakat Robert X. Cringely google’ın alım-satım yaptığı alanlara göz atmış ve biraz da karamsar bir bakış açısıyla önümüzdeki yıllarda olması muhtemel şeylerden bahsetmiş. Google’ın birçok yerde merkezler oluşturmasını gizliden gizliye başlatılan bir istila olarak görmüş ve “google’a fiil olmak yetmiyor, şimdi de internetin kendisi olmak istiyor.” demiş ve google’ın bunu nasıl yapacağını söylemiş.

Aşık Lucas

kahpecuce | 21 January 2007 12:35

Star Wars’un babası George Lucas’ın fikirlerinin kaynağını gösteren bir video. eğlenceli!

yeni başlayanlar için pilli komünitesi

kahpecuce | 20 January 2007 17:54

Biliyoruz ki pilli ailesine her geçen gün yeni üyeler katılıyor ve üyelerin tüm network sitelerini bir anda tanıması mümkün olamayabiliyor. Bu nedenle, yeni pilli üyelerine yardımcı olacak bu rehberi hazırlamayı uygun gördüm.

Bu rehberde, pilli sitelerini sırayla ele alıp ortalama kullanıcı profillerini çıkarmaya çalışacağız. daha kolay anlaşılması için, bahsedilen kullanıcı tipi resimlerle desteklenmiştir

bildirgeç.org

bilgisayara “seksi” sıfatını yakıştıran insanlardan oluşur. (tercihen apple ürünleri, ne demek istediğimi anlamanız için bu sayfaya göz atmanız yeterli.) çoğu gözlüklüdür. dünyada 10 çeşit insan olduğuna inanırlar. ayrıca, tasarıma gönül vermiş, estetik kaygısı yüksek olan insanlardır.

Performancing Metrics Kapandı

kahpecuce | 12 January 2007 11:01

Performancing, hizmetlerinden biri olan ziyaretçi istatistik sistemi Metrics, için PayperPost ile yaptığı satış anlaşmasını iptal edip, verdiği hizmeti durdurdu ve yakın zamanda da sistemi açık kaynak olarak yayınlayacağını duyurdu.

Bu hizmeti Türkiye için Türkçe olarak birileri vermeye girişse fena olmaz.

google tekelleşirken…

kahpecuce | 08 December 2006 15:29

bir arkadaş google’ın kendi başına açtığı bir dertten sonra “aydınlanarak” bu tekelin nasıl da kendi yan ürünlerini arama sıralamasında kayırıp tekelini sağlamlaştırdığını anlatan ve bundan dert yanan bir makale yazmış. aratmış, taratmış sonuçları da göresiniz diye ekran görüntülerini de sunmuş.

Ve soruyor:
Google kendi ürünlerini tanıtırken AdWords’e, -yani kendine- ne kadar ödüyor da arama sonuçlarında hep en üstte?