bildirgec.org

michelle williams hakkında tüm yazılar

Machete Kills’den haberler..

cherry blossom girl | 24 April 2012 14:29

Özellikle Sin City ile birçok sinemaseverin favori yönetmen listesine girmeyi başarmış Robert Rodriguez‘in, 2013’de vizyona girmesi beklenen son filmi Machete Kills ile ilgili söylentiler, filmin çıkış tarihi de yaklaştıkça, artmaya başladı. Danny Trejo’nun oynayacağı net olan filmin kadrosuna (söylentilere göre tabii) Mel Gibson ve Michelle Williams da eklenmiş. Kaynak

Şantaj; Deception (2008)

queennothing | 16 June 2011 21:53

Marcel Langenegger’in ilk yönetmenlik deneyimi olan “Deception“, 2008 senesinde gösterime girdi. Senaryosu Mark Bomback tarafından yazılan film, 25 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle Amerika ve İspanya’da çekildi. Dilimize ‘Şantaj’ olarak çevrilen “Deception”da İngiliz aktör Ewan McGregor, Avustralya doğumlu aktör Hugh Jackman, iki defa Oscar’a aday gösterilen Amerikan aktris Michelle Williams, Amerikan aktör Bruce Altman, Karolina Muller ve Andrew Ginsburg gibi isimler rol alıyor. Türü için erotik gerilim diyebileceğimiz yapım,bir muhasebe elemanının avukat arkadaşıyla telefonlarının karışması sonucu kendini bir seks kulübünde bulması ve bu kulüpte çalışan genç bir kıza aşık olmasıyla şekilleniyor. Aldatmacalarla dolu olan “Deception“, önemli bir yapım değilse de seyretmeye değer olduğunu söyleyebiliriz.

Çift olabilmek üzerine; Blue Valentine (2010)

queennothing | 03 January 2011 10:39

13 yaşından beri sinemayla içli dışlı olan Derek Cianfrance‘nin ilk uzun metraj sinema filmi diyebileceğimiz “Blue Valentine“, 2010 senesinde çekildi. Kanadalı aktör Ryan Gosling ve Amerikan aktris Michelle Williams‘ın başrollerini paylaştıkları filmde John Doman ve Mike Vogel de yer alıyor.
Modern zamanlarda kadın-erkek ilişkilerine değinen film, Dean ile Cindy’nin arasındaki değişim sorununu gözler önüne sererken, ayna işlevi gören ince mesajlarıyla seyircisini de unutmadığını göstermek istiyor. Senaryosunu Cianfrance, Joey Curtis ve Cami Delavigne’nin yazdıkları, Dean ile Cindy çiftinin ilişkisini ta en başından bu zamana dek gösteren yapım, seyircisine izlemeye değer bir 2 saat sunuyor.

Evli bir çift olan Cindy ve Dean, zaman geçtikçe özel şeylerin yerini alan alışkanlıklar, değişmeyen şeyler ve belki de en önemlisi azalarak bitmeye başlayan heyecan sebebiyle ters düşmeye başlamış, anlaşmazlıklar gün geçtikçe yerini kavgaya bırakmıştır.
Evlendikten sonra değişim ve gelişimini sürdürmeye kararlı olan Cindy’nin planladığı gibi giden hayatına karşın Dean, aynı kalmayı tercih etmiştir.

Shutter Island (Zindan Adası)

agustos | 10 February 2010 14:32

Martin Scorsese’nin yönettiği film Dennis Lehane’ın aynı isimli romanından (2003) uyarlanmış.

1954 yılında Massachusetts’te bir adada, suç işlemiş akıl hastalarının tedavi gördüğü hastanede kilit altındaki kadın katilin ortadan kaybolması üzerine polis müderleri Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) ve Chuck Aule (Mark Ruffalo) adaya gider ve soruşturmaya başlarlar. Ancak olaylar geliştikçe Teddy, adadan canlı ayrılmanın neredeyse imkanısız olduğu fikrine kapılır.

I’m Not There. (2007)

queennothing | 04 February 2010 09:49

Amerikan sinemacı Todd Haynes‘inyönetmenliğini üstlendiği sinema filmi “I’m Not There.” (Beni Orada Arama), 2007 senesinde vizyona girdi.

Başrol yuncu Cate Blanchett‘e ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dalında Oscar adaylığı getiren film, müzik sanatına yepyeni bir tanım getiren folk şarkıcısı Bob Dylan‘ın hayatını konu alıyor. Blanchett’in yanısıra Christian Bale, Heath Ledger, Richard Gere, Ben Whishaw, Marcus Carl Franklin, David Cross, Julianne Moore, Tyrone Benskin, Charlotte Gainsbourg, Bruce Greenwood, Michelle Williams da filmde rol alıyor. Filmin en değerli özelliği, Dylan’ın hayatını bölümler halinde, farklı karakterlerle sunması.

Brokeback Mountain (2005)

turictanyel1 | 03 February 2009 12:32

Cesaret gerektiren filmlerdendir Brokeback Mountain.Yönetmenin bu filmi çekmeye karar vermesi de, seçtiği oyuncuların oynadıkları karakterleri kabul etmeleri de…Bu filmi herkes duydu, kimileri garipsedi kimileri benimsedi kimileri de yorumsuz kaldı.

Wo Hu Zang Long
(Kaplan ve Ejderha) (2000), Ice Storm (Buz Fırtınası) (1997), Hulk (2003), Eat Drink Man Woman(1994), Sense and Sensibilit (1995), The Wedding Banquet (1993) filmlerden tanıdığımız yönetmen Ang Lee’ye oscar kazandıran Brokeback Mountain, filminde iki kovboyun birbirlerine besledikledikleri aşkı anlatmış. Konu aşk olunca ve iki erkek arasında yaşanan bir duygudan bahsedince, ortaya sıradışı olduğu kadar cesaret gerektirdiği için anlatması güç olan hatta anlaması da güç olan bir film ortaya çıkmış.
2008yılında hayatını kaybeden Heath Ledger kendini yalnız hisseden, duygularını saklayan, soğuk ve maço Ennis Del Mar, Jake Gyllenhaal ise daha rahat, sempatik bir karakteri Jack Twist‘i canlandırmıştır.

Martin SCORSESE ve Yeni Filmi “ASHECLIFFE” 2009’da Vizyonda…

| 27 December 2008 09:27

Martin Scorsese (17 Kasım 1942), İtalyan asıllı Amerikalı yönetmen, New York Üniversitesi Sinema Bölümünde okudu ve 1963/64 yıllarında “What’s a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This” ve “It’s Not Just You, Murray!” adlı kısa metrajlı filmleri çekti. 1965 ile 1972 yılları arası çektiği filmler: “The Big Shave”(1967), “Who’s That Knocking at My Door?” (1965-1968), “Street Scenes”(1970), “Boxcar Bertha” (1972).
Mean Streets(1973) adlı film, Scorsese’nin Robert De Niro ile birlikte çalışmalarının başlangıcı oldu. Filmin kahramanları, dışlanmış, suç, günah ya da intikam duygularıyla beslenmiş insanları canlandırıyordu. Filmin kurgusunda, Pesimisttik davranış grafikleri sergileniyordu.
Alice Doesn’t Live Here Anymore (Alice Artık Burada Yaşamıyor-1974) adlı filmde bir kadının çiftlik yaşantısına ilişkin çocukluk düşleri anlatılıyordu. Scorsese’nin bu filmindeki gerilimi, kamera ayarlamaları ve zengin montajı göz dolduruyordu.

Taxi Driver (Taksi Şoförü-1975) bu film, küçük yaşlardaki sokak kızını(Jodie Foster) ve onu kurtarabileceğini düşünen bir Vietnam gazisi (Robert De Niro) arasında geçer.
Lisa Minelli ve Robert De Niro’nun başrollerinde oynadığı “New York, New York” (1977) filmiyle Scorsese eski Broadway gösteri dünyasına nostaljik bir yapıt bıraktı. Bu filmin hemen ardından “The Last Walt” 1978 yapımı filmini çekti.
Raging Bull(Kızgın Boğa-1980) adlı filmle Scorsese, getto tarzından çıkarak yeni bir ilgi alanına eğilmiş olur. Bu filmde İtalyan asıllı Amerikalı boksör Jake La Motta’nın yükselişini ve çöküşünü anlatır. Socorsese’in bu filmi 8 dalda Oscar’a aday gösterilir.
The King Of Komedy(Kahkaha Kralı) 1981 yapımı bu filminde Scorsese, televizyon ve eğlence dünyasını alaylı bir tarzda irdeler ve aynı zamanda Amerikan düşünü tahtından indirir. Ardından “After Hours”(Geç Saatlerde-1985) filmini çekti.

Synecdoche, New York

schizophrenia13 | 18 October 2008 11:20

ilk defa 61. cannes film festivalinde boy gösteren, charlie kaufman‘ın yazmakla yetinmeyip yönettiği filmi “synecdoche, new york” tiyatro yönetmeni caden’in new york’un bir kopyasına sahip olma hikayesini anlatıyor.

hikayemizin ana karakterinin çatlak ve çapkınlığına kadın-erkek ilişkileri de karışıyor. spike jonze‘un yapımcıları arasında bulunduğu filmin oyuncuları arasında philip seymour hoffman, catherine keener ve jennifer jason leigh gibi isimler var.

oyuncuları, senaristi ve yapımcısıyla ilgi çekici olan filmin fragmanlarına şuradan ulaşmak mümkün.

Prozac Nation (2001)

queennothing | 15 May 2008 11:40

Planlarının temelini “geçmişe ait her şeyden uzak durmak” üzerine kuran Liz, yalnızca kendinden kaçmak istediğini henüz bilmiyordu.

Elizabeth Lee Wurtzel, 1967 New York doğumlu bir yazardır. Harvard‘da gazetecilik bursu kazanınca kalem gücünü fark eder. Kendisi henüz çok küçükken sürekli kavga eden annesi ve babası boşanmıştır ve Liz, babasıyla yıllardır görüşmemektedir. Harvard’da yatılı kalma fikri onu alışık olduğu evinden ve sorunlu olduğunu düşündüğü annesinden uzaklaştırıp rahat bir yaşam sürmesini sağlayacaktır. Oda arkadaşı Ruby, gazetecilik ödülü, Rolling Stone yazarlığı,ilk cinsel deneyimi, partiler, gerçek aşk, alkol ve uyuşturucu…