bildirgec.org

memory hakkında tüm yazılar

Projektörlü Mini Tablet

nazrdogan | 05 February 2011 19:48

memorykick vision
memorykick vision

Bu yıl bir çok tablet pc, piyasaya çıktı ve çıkmaya da devam edecek ama eminim ki herkes aynı tabletleri görmekten bıkmıştır. Memorykick firmasının duyurduğu bu ürünü diğerlerinden ayıran çok önemli bir özelligi bulunuyor.

Samsungdan 20nmlik 64Gb NAND Flash (3-bit)

FAYA85 | 14 October 2010 12:21

Samsung 3-bit, 20nm 64Gb NAND Flash
Samsung 3-bit, 20nm 64Gb NAND Flash

Samsung Electronics Co Ltd, gelişmiş bellek teknolojisinde dünya liderliğini 3-bit 20nm (Nanometre) 64GB depolamaya sahip NAND flash üretimiyle pekiştirdi .Yeni üretilen bu nand flaşlar sayesinde iphone 4, ipad gibi teknolojik cihazların kapasitesi daha da gelişecek ayrıca yeni yonga USB flash sürücüler (UFDs) ve Secure Digital (SD) bellek kartları gibi yüksek yoğunluklu flaş çözümlerinde kullanılabilir.

Ayrıntılı bilgi için burayaveya burayabakabilirsiniz.

zeka ve algılamanızı geliştirmek istemez misiniz?

biSGen | 25 November 2009 19:13

zeka ve algı geliştirici oyunlarla / etkinliklerle aranız nasıldır? Seviyorum diyorsanız bu siteyi ( http://www.lumosity.com ) de seveceksiniz.

Sitede beyin/zeka/algı gelişimi için 40 değişik bölüm var ve her bölüm 5 oyundan/etkinlikten oluşuyor. Site ingilizce ve bazı oyunlar/etkinlikler için üyelik şartı koşuyor. ki zaten üyelik de ücretsiz.
iyisi mi birkaç imaj yükleyeyim de ne demek istediğimi daha iyi anlatayım.

sitede bir puan sistemi var. Kendi günlük gelişiminizi / performansınızı gösteriyor anladığım kadarıyla.

ilgilenenlere “Zeka ve algılama geliştirilebilir mi?” sorusu hakkında Tübitak‘ın sitesindeki şu yazıyı da okumalarını tavsiye ederim.

Xp’de Flash Diski ram olarak kullanmak

bestamikuru | 15 May 2009 18:45

Vista’da flash diskinizi ram olarak kullanmaya izin veriyor ve sistemdeki programların daha hızlı acılıp daha iyi calışmasını sağlıyor.

Bunuda XP’de yapmak mümkün oluyor program yardımcılığıyla eboostr programıyla Flash diskinizi ram olarak kullanmaya izin veriyor makinanızda performansı artırıyor.

Eboostr programı bu konuda cok iyi bir sonuç veriyor.

İndirip deneyebilirsiniz.

beyniniz kaç yaşında? : oyun

biSGen | 01 October 2008 10:16

ilgili sayfaya gidin. “start” yazan yere basın. sayaçtan (3-2-1) sonra ekranda rakamların yerlerini ezberleyip, en küçükten başlayarak en büyüğe doğru yuvarlakları tıklayın.
Oyunun sonunda beyninin kaç yaşında olduğunu bilgisayar size soyleyecek. eğlenceli ve hafıza geliştirici bu oyunu çocuklar için de faydalı buldum ve paylaşmak istedim. Sitede ayrıca buna benzer pek çok oyun bulabilirsiniz.
Ben ilk oyunumda 21 yaptım sonra da bir daha yapamadım 🙁

En iyi 10 ‘how-to’

Gambler13 | 23 August 2008 17:11

Bu sitede en iyi 10 ‘nasıl yapılır’ tarzı video sıralanmış. A23 tip bir bataryadan sekiz saat pili elde etmeden, macbook memory değişimine kadar ilginç videolar var.

App-Stick: USB ‘de taşınabilir, 350+ Ücretsiz Program

filezza | 22 July 2008 22:59

usb flash bellek programları
usb flash bellek programları

App-Stick, USB flash bellekler aracılığı ile her zaman yanınızda olacak, ücretsiz programların listelendiği bir dizin sitesi.

Site de, 13 kategori (ses ve görüntü, grafik, güvenlik, internet, programlama, sistem araçları, gizlilik…) başlığı altında toplanmış, şu an için 350’den fazla program (Skype, Filezilla, Firefox, Opera, Audacity, VLC, Winamp…) yer alıyor.

App-Stick: USB ‘de taşınabilir, 350+ Ücretsiz Program

App-Stick sitesine gitmek için buraya tıklayabilir, ayrıca Favoriler sayfasından en çok tercih edilen programları görebilirsiniz.