bildirgec.org

masaüstü hakkında tüm yazılar

Türkiye’nin ilk masaüstü takvim uygulaması

seyfx | 23 July 2012 11:01

Belki de bir asırdır duvarlarımızı süsleyen takvimleri bilmeyeniniz yoktur. Şimdi bu takvimlerin masaüstü uygulaması yapılmış durumda. Uygulamayı sitesinden indirip bilgisayarınıza kuruyorsunuz ve bildiğiniz masaüstü programı şeklinde çalışıyor. Takvim uygulamasında bulunduğunuz şehiri sabitleyebiliyorsunuz ve namaz vakitleri için alarm kurabiliyorsunuz. Bir yıl içerisinde istediğiniz günün ve şehrin namaz vakitlerini görebiliyorsunuz. Ayrıca ön yaprak ve arka yaprak özelliği de bire bir orjinal haliyle olmuş. Bildiğimiz takvim kültürün dijital ortama yansımış olması gerçekten beni çok sevindirdi.

Windows’ta masaüstü klasörünün yolunu değiştirme

risingson | 16 July 2012 10:03

Merhaba arkadaşlar!

Herkesin bilgisayarı zamanında çökmüş ve herkes kafasını masaüstü yedeği almadığı için duvarlara vurmuş olabilir. Ben bu yazımda sizlere bu sorunun çözümünü anlatacağım… Masaüstü klasörü bildiğimiz gibi sistem kurulu diskin(c) içinde oluyor. Biz kayıt defterinde ufak 2 değişiklik yaparak masaüstü klasörünü d,e,f,g…vs. gibi herhangi bir diske taşıyabiliriz. Şimdi nasıl olduğunu görelim…

Öncelikle hedef diske ‘Masaüstü’ diye ya da içinizden ne geliyorsa bir klasör oluşturalım ve masa üstümüzdeki tüm dosyaları oluşturduğumuz klasöre atalım. Sonra kayıt defterini açıp (bilmeyenler için: kayıt defteri başlat->çalıştır kısmına regedit yazarak açılıyor) aşağıdaki değişiklikleri yapalım.

Alien Ware Oyun için Yaratılmış

gulbin ayvalik | 25 June 2012 15:03

Amerikan bilgisayar firması Dell ile bağlantılıdır.Yüksek performanslı bilgisayarlar üretmektedir. Bu bilgisayarları tercih eden kullanıcıların genel amacı bilgisayarın güçlü donanımı sayesinde kusursuz bir oyun zevki vermesidir

Kasanın İçi
Kasanın İçi

Bilgisayarın Örnek Sistem Özellikleri :
ntel® Core™ i7 processors
16GB 1600Mhz Quad Channel memory*
1.25GB GDDR5 NVIDIA® GeForce® GTX 690 Ti video card*
2TB RAID 1+0 performance hard drive
High-performance CPU liquid cooling unit
Optional Alienware ALX chassis with active venting

Kasa Rengi Ayarlama Menüsü
Kasa Rengi Ayarlama Menüsü

Bilgisayarınıza “GamePad(Oyun Kumandanız)” inizle Hükmedin..

oGuZz Z | 12 May 2011 13:36

Artık her bilgisayar oyununu gamepad ile oynamak mümkün.. hatta günlül bilgisayar kullanımlarında,masaüstü işlemlerinde,video izlerken,FPS türü oyun oynarken vb. işlemlerde Oyun kumandamızı kendi yaptığımız ayarlarda rahatlıkla mouse ve klavye yerine kullanmamız mümkün bir çoğumuz FPS türü oyunları konsol ile oynamak istemişizdir fakat gerek oyun ayarları gerek oyun kumandamızın yetersizliğinden bir çok kez sorun yaşadık tüm bu sorunları bir program yardımı ile kaldırmak mümkün .. XPadder denilen program GamePad’imizi mouse ve klavye yerine kullanmaya yarıyan bir program
indirme linki : Xpadder 5.3 indir

Kısaca kendi hazırladığım Resimli anlatımı alttarafta inceliyebilirsiniz..

1.aşama
1.aşama

Yeni Masaüstü uygulamaları

akbelen79 | 03 March 2011 12:57

Ben geçen gün oturdum bilgisayarımın başına. Dedim ki kendime . Artık şu bilgisayarın masaüstü şekillerini zenginleştireyim. Araştırdım , soruşturdum. Masaüstünü zenginleştirmek için windows 7 widget kullandım.
Bilgisayarınızda geçmişinize daha hızlı erişimi sağlayan bir özelliği sayesinde daha önce taşıdığımız veya kopyaladığımız bir belgeyi hemen bulabiliyoruz. Clipboard Manager isimli bu uygulamayı şu linkten bulabilirsiniz.
İlginizi çekecek bir uygulama daha var ki ben kullanıyorum ve tavsiye ederim. Çok güzel bir masaüstü TV uygulaması özellikleri: bir çok kanal kapama ayarı işte linki.

Hammerhead HMR989

hjusthanging | 24 February 2011 14:19

Yukarıda resmini gördüğünüz bir uzay gemisi, uçak veya füzyon reaktörü değil. O bir kasa. Evet bilgisayar kasası, hem de en havalısından.

Yarış arabaları tasarımcısı ve mühendis olan Matthew Kim tarafından tasarlanan Hammerhead HMR989, sizi bilmem ama benim bu zamana kadar gördüğüm en güzel bilgisayar kasası.

Bu Adam Ne İzliyor?

konami | 09 January 2011 16:38

Sony, vaio F serisi notebooklarını tanıtmak için güzel bir sitehazırlamış. Eğlenceli sitede videodaki karakterin ne izlediğini tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Sorular çok zor değil. 5 farklı soruya cevap verdikten sonra formu doldurarak sony vaio f serisi bir notebook kazanmaya hak kazanıyorsunuz. Siteye bu adresten ulaşabilirsiniz.

DÜNYA YANIBAŞINIZDA

admin | 24 December 2010 16:10

Bilgisayar kullanırken dünya coğrafyasının sürekli göz önünde bulunmasını isterseniz, masaüstünüzde kullanabileceğiniz çok çeşitli dünya haritaları var