bildirgec.org

marka hakkında tüm yazılar

Patentler petrolün yerini alacak mı?

makustalih | 02 March 2012 18:06

Uzun zamandır internet üzerinden takip ettiğim teknoloji haberlerinde en çok konuşulan konulardan biri “Patent” konusu. O kadar çok konuşulup yazılıp çiziliyor ki, bir çok haber sitesinde yeni bir patent üzerine mahkeme haberi görmek işten değil. Firmalar için durum da çok farklı değil, artık patentler teknoloji firmaları için vazgeçilmez en önemli alan olmuş durumda. Petrolün ilk icadında petrol için gösterilen ilgiye benzer bir ilgi şimdi patentlere gösteriliyor. Patent tarihi çok eski olmasına rağmen eskiden daha az sayıda ve belli ülkelerden yapılan başvurular uluslar arası araneya kayıp, uluslar arası araneda mahkemeler başlayınca işin seyri değişmiş durumda.

Bence patent konusunda geçtiğimiz günlerde iki önemli kırılma noktası yaşandı. Birincisi Google’ın Motorola’yı satın alması. ikincisi ise Çin ile Amerika arasında gitgide artan patent gerginliği.

2011 logo trendleri

412 | 05 May 2011 12:32

Logolar bir markanın en önemli unsurlarından biridir. Logolar markayı en iyi şekilde ifade etmelidir. Bu yazıda LogoLounge sitesinin 2011 yılının logo trendlerine yer vereceğiz.

Sanat adına neler yok ki?…

bithikotsis | 09 April 2011 14:57

Dışarıdan katılımcıların da içeriğine katkı sağladığı çok geniş kategorileri olan bir site var karşımızda.

Ziyaretçiler için, yaratıcı ve en iyi uslüpteki tasarımcıların, fotoğrafçıların ve film yapımcılarının bazılarından ilham verici projeler görebiliyoruz.

Mesela 3d dijital fotoğraflar mı istediniz?

Buradan görebilirsiniz.

Araç resimleri mi istediniz? Onlar burada

Artık Windows Cep Telefonlarında

keremx | 04 April 2011 17:56

Artık Windows Cep Telefonlarında
İlk cep telefonu markam NOKİA idi. Sonraki birkaç cep telefonumu da Nokia’dan tercih ettim. Ancak zamanla ilgi ve ihtiyaçlarım değişti. Şimdi İphone marka telefonları tercih eder oldum. Nokia hala ülkemizde cep telefonu pazarının lideri. Ancak sürekli kan kaybediyor. İphone başta olmak üzere insanlarımız Samsung, LG gibi markalara yönelir oldu.

10 yıl öncesinde bilgisayar denince aklıma sadece Microsoft ve Bill Gates gelirdi. Ancak şimdi Google ve Apple gibi çok güçlü markalar bilgisayar ve internet pazarına hakim olmaya başladılar. Hızla gelişen bilgisayar dünyasında Microsoft’un geri kaldığı bir çok konu var.

YKM İNDİRİM GÜNLERİ

gezginciyim | 23 December 2010 13:44

İnternetten sık alış veriş yapanlar, indirimli ürünlere ulaşmak isteyenler, perakende sektörünün liderlerinden YKM internet sitesini yeniledi ve %50 ye varan indirimler tüketicileri bekliyor.

teknoloji devlerinin isim hikayeleri!

gogool | 14 November 2010 17:37

milyon dolarlar kazandıran dev bilişim devlerinin ve web sitelerinin isimleri nasıl bulundu. teknololi dünyasının önde gelen şirketlerinden apple ,asus ve internet dünyasının devleri google, yahoo gibi şirketlerin bu isimleri nasıl bulduğunu öğrenmek istermisiniz. işte size bu devlerin isim hikayeleri…

dev arama motoru google

dev şirketin ilk ismi BackRub. Sırt masajı anlamını taşıyan BackRub kurucular tarafından fazla parlak olmadığı düşüncesiyle 100 sıfır taşıyan Googol sayısını düşünerek bu isimde karar kılıyorlar. Google’a dönüşmesinin sebebi ise Googol kelimesinin yanlış telaffuz edileceği veya bu alan adının alınmış olmasından dolayı seçtikleri düşünülüyor.

ünlü markaları Amerikadan ucuza alın!

misterial | 11 November 2010 23:29

Hani hepimizin severek giydiği markalar vardır ya, işte o markaları üretildiği yerden almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. sistem basit; üye oluyorsunuz,ufak bir ücret karşılığı size amerika da bir adres veriliyor,sanki siz bu adresteymişsiniz gibi gösteriliyor,daha sonra istediğiniz ürün kargoyla o adresten alınıp,Türkiye ye getiriliyor. peki neden bu internet sitesini öneriyorum? çünkü ups gibi uluslararası kargo şirketleri taşıma işini çok pahalıya yapıyorlar. işte bu internet sitesi taşıma ücretlerine belirli kıstaslar getirerek sizi bu yükten kurtarıyor ve taşıma kısmını en uygun fiyatlarla yapıyor. Yurtdışından alışveriş meraklılarına duyurulur.