bildirgec.org

magazine hakkında tüm yazılar

E Dergi İçin Pratik Sistem

kadircans | 16 August 2010 14:40

issuu
issuu

Evet arkadaşlar haftalardır e-dergi için gerekli script’leri ararken bu siteye rastladım.Bilmeyenler için yazim dedim.Arkadaşlar yapacağımız işlem çok basit PDF dosyasına dergimizi oluşturuyoruz.Bu dosyayı issuu web sitesine atalım.Bu kadar derginiz hazır.Emin olun çok ilginizi çekicek.
PDF dosyası yapamayanlar için tavsiye linkteki program sayesindeword dosyasında hazırladıklarınızı pdf dosyasına çevirebilirsiniz.

Grafik tasarımcılar için dergiler

lok | 15 March 2009 13:04

Intetnet’te gezerken rastladığım sitede grafik tasarımcılar için ufak bir yazı hazırlanmış; birçok trendi içeren, grafik tasarımcılara tasarım bilgilerini arttırma ve yaratıcılık sağlama konusunda epey yardım edecek harika dergiler. Dergilere biraz sonra vereceğim linklerden ulaşmakla kalmayıp bazılarını pdf formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

1.Web Designer
2.Layers Magazine
3.Photoshop Creative
4.I.D.
Devamı için tıklayınız

tasarımcılar için ilham kaynağı olacak ücretsiz online dergiler (42 adet)

xerre | 20 February 2009 16:38

sanat ve tasarım dergileri çoğu tasarımcının el kitabı gibidir. bu dergiler ile tasarımcılar, sadece son trendler ve tasarım endüstrisinden habeleri öğrenmekle kalmazlar ayrıca kendilerine güzel bir ilham kaynağı da sağlamış olurlar.
son trendler ve tasarım endüstrisinden haberleri öğrenmenin yanında çalışmalarına ilham kaynağı olması adına, aşağıda, tasarımcılar için 42 adet ücretsiz online dergi bulunmakta.

ANTI

anti magazinin amacı, online bir dergi olarak göze çarpan bir içerik oluşturmak ve gelecekte bu içeriği dünyanın her yanında sergilemek.

GizMag

muazzam çalışmalar ile dolu olan gizmag dergisi, her üç ayda bir, son konular, sanatsal çalışmalar ve yapılan röportajları da kapsayan ücretsiz bir pdf yayınlıyor.

Tasarımcılar için E-dergiler

Virtus | 18 January 2009 16:06

veer - kasım 2008
veer – kasım 2008

Online basının gelişmesiyle kolaylaşan yayımcılık sayesinde özellikle tasarım alanında oldukça başarılı bir çok e-dergi çıktı. Bu e-dergilerin sayesinde hem dünyadaki trendleri takip edebilme hem de bir çok sanatçının çalışmalarını görme şansına sahip olduk. Bu arkadaşımız da internetteki tasarım içerikli kaliteli e-dergilerden oluşan bir liste hazırlamış. Listede türkiye‘den Bak magazine‘de yer almakta.

digital temple

schizophrenia13 | 16 January 2009 09:42

digital temple #4 issue
digital temple #4 issue

fransızca ve taze” sloganlı elektronik dergi digital temple‘ın muhteviyatını tasarım, sanat, ilüstrasyon, fotoğraf, moda ve resim gibi farklı dallar oluşturuyor. sosyal mecralarda da oldukça popüler olan dergi, sitesinden tv ve müzik yayını da yapmakta.

Smashing Magazine Forum

wrz | 23 December 2008 11:43

Smashing Magazine Forum
Smashing Magazine Forum

Smashing Magazine bloggerların gözde sitesi!Biraz önce farkettim ki forumları da var.Eminim bunu benim gibi bilmeyen bir çok kişi vardır.Forumda grafik tasarımı,ilham,kodlama,chat gibi bir çok aktif bölüm ve muhattapları bulunmakta.Foruma gitmek isterseniz ışınlayalım buradan.