bildirgec.org

macbook hakkında tüm yazılar

Google Apple’a Laptop pazarında da rakip oluyor!

FAYA85 | 04 February 2011 18:04

google cr-48

Dünyanın önde gelen internet devlerinden Googleyazılım pazarında yakaladığı başarıyı donanım pazarında da göstermek istiyor. Özellikle Android işletim sistemi ve çıkardığı nexus cep telefonlarıyla zirveyi zorlayan Google, Apple’ın iphone’nundan sonra macbooklarına da yeni notebook’u ile rakip olacak gibi görünüyor.

apple, “mac app store”u açıyor!!!

Lorilleux | 17 December 2010 10:00

Görünüşe göre Apple, yine yeni bir dönemin kapısını aralıyor. 10 Temmuz 2008’de açtığı “Application Store” ile mobil cihazlar için yeni bir dönemi başlatan Apple, App Store’u, mac os x işletim sistemi ile çalışan bilgisayarlarına adapte ederek “Mac App Store” adı altında bilgisayarlar için bir online uygulama mağazası açıyor.

Steve Jobs, App Store’un inanılmaz başarısını görmüş olacak ki, neden bilgisayarlarımız bu uygulamadan mahrum kalsın demiş ve Mac App Store‘u açmış. Apple tarafından, 6 Ocak 2011 tarihinde olacağı duyuruldu.

Mac App Store‘a ilk etapta 90 ülkeden erişilebilecek.
Mac App Store‘da; denemelik sürümler, demolar ya da betalar olmayacak. Çalışırlığı onaylanmış tam sürüm uygulamalar olacak. Fiyatlandırma politikası ise App Store ile tamamen aynı olacak. Bazı uygulamalar bedava bazıları ise uygulama geliştiricisinin belirlediği fiyatla satılacak. İlk etapta, bu yaz tanıtımı yapılan Game Center “Mac App Store“da bulunmayacak.

Bütçelere Göre Laptoplar

dunker | 12 December 2010 20:02

Herkese merhaba.Bu yazıda laptop almayı düşünenlere yardımcı olmaya çalışacağım.Bunu yaparken önerdiğim laptopları bütçe gruplarına göre sınıflandıracağım.
Bütçesi 1000-1500 TL Arası OlanlarBir laptop almak için yaklaşık 1000 TL’yi gözden çıkarmış olmak gerekir.Bu bütçeye sahip olan arkadaşlara HP,casper,acer,dell gibi markaları önerebilirim.
Mesela şu ürünleri incelemenizde fayda var.Kendi bilgisayar merkezini kur!

majesty s infinity | 04 October 2010 16:16

Apple aksesuarları öyle çok çözüm sunuyor ki, şaşırmamak elde değil. Bugün tanıtımını yaptığım bu ürün ise adeta kendinize ait bir bilgisayar merkezi tasarlamanıza imkan tanıyor. Fena da yapmıyor!

Dokunmatik ekranlı iMac ve MacBook geliyor

sCoRPionTR | 25 August 2010 13:21

Dokunmatik ekranlar ve dokunarak yönetmeye dayalı işletim sistemleri konusunda çok iyi olan Apple şimdiye kadar dokunmatik ekranlı bir iMac geliştireceğini duyurmamıştı.

Fakat Apple’ın aldığı bir patent yakın zamanda bunu yapabileceğini gösteriyor.

Mac Arşivi Western Digital’den!

majesty s infinity | 19 May 2010 12:15

Mac kullanıcıları için iyi haber geldi. Dev arşivini Mac’i dışında bir yerde tutmak isteyenler için Western Digital bu portatif zamazingoyu üretti ve kullanıcılarının beğenisine sundu. Üstelik bu ürünün özellikleri sizi oldukça şaşırtabilir! Zira Mac için özel olarak tasarlanmış!

Lockerz Çılgınlığı

CptZenci | 03 May 2010 14:59

Bildiğiniz üzere Lockerzdavet sistemiyle üye alan ve üyelerin giriş yapıp video izlemelerine, anketlere katılmalarına ve günlük giriş tıklarına PTZ adı verilen puanları verip bu puanları biriktirerek Macbook, PS3, iPod, iPod Touch, XBOX 360 gibi hediyelerin yanı sıra Paypal hesabınıza para aktarımı yapabileceğiniz bir sistem. Bu sistemin en önemli özelliği dünyada ilk olması.Sistem çok kullanışlı. Her ne kadar 150$ üzeri ödüllerin Türkiye’de gümürkte takılması sorunu olsada. Ucuz ürünler ve paypal para aktarımı gibi seçenekler işe yarıyor.
Nasıl PTZ kazanırım?
-Anket doldurarak.
-Günlük giriş yaparak.
-Video izleyerek.
-Arkadaşlarınızın sizin davetinizle üye olması yoluyla.

Lockerz’a üye olmak isteyen, davetiye bulamayan, sistemi denemek isteyenler, yorumla mail adresi belirtirlerse onlara davetiye atabilirim.

Mac’iniz Kitap Olmuş!

majesty s infinity | 26 April 2010 14:30

Artık Apple ürünleri için öyle aksesuarlar geliştiriliyor ki, bu kadar çeşitliliği bir başka üründe görmek neredeyse imkansız. İşte kitapseverlerin de ilgisini çekebilecek yepyeni bir Mac Aksesuarı daha!