bildirgec.org

load hakkında tüm yazılar

+30 jQuery Eklentisi

admin | 06 January 2010 12:18

+30 jQuery Eklentisi
+30 jQuery Eklentisi

jQuery, bana göre ajax kütüphaneleri arasında en kullanışlı ve en kolay geliştirilebilir Ajax kütüphanesidir. İnternette gezindiğim ve takip ettiğim sitelerden, bu ajax kütüphanesi için hazırlanmış birbirinden kullanışlı ve işe yarar eklentilerinden derleme hazırladım.

1- Slide-In Contact Form

Sayfanın üstündeki iletişim butonuna tıklanarak, ziyaretçilerinize kolay ve portatif bir iletişim formu açar. Ziyaretçilerinize istediği an sizinle iletişime geçebilme imkanı sağlıyor.
WEB SİTESİDEMOİNDİR

2- Load Content While Scrolling With jQuery
Hemen hemen her projede kullanışlı olabilecek otomatik içerik yükleme eklentisidir. Web sitenizin sayfası aşağı indirildikce içerikler otomatik yükleniyor.
WEB SİTESİDEMOİNDİR

OpenVZ üzerinde CPU Kullanım Raporu

Victorious | 10 May 2009 12:55

OpenVZ bildiğiniz üzere Parallels firmasının Virtuozzo yazılımının Open-Source hali olan ve Linux altında çalışan bir sunucu sanallaştırma yazılımıdır. Bu sistemi kullanan sistem yöneticilerinin en büyük dertlerinden biri açılan VPS konteynerlerinin anlık olarak Load (CPU Yükü) durumunu rahatlıkla görememeleridir. Bu konuda yaptığım araştırmalarda elle tutulur hiç bir kaynak bulamadığımdan oturup kendim bir bash script yazmaya çalıştım.

Yazdığım scriptin yaptığı şey VPS konteynerlerine tek tek komut gönderip anlık load bilgilerini öğrenip bize listelemektir. Buna ek olarak ana makinenin CPU kullanımına göre ilk 5 process, disk kullanım bilgileri ve makine üzerine yapılan SYN-RECV ataklarının listelenmesi de eklenmiştir.

TinyLoad

eburhan | 15 January 2008 13:26

TinyLoad isimli web aracı ile tek bir hamle ile 10 tane dosya saklama servisine dosya yükleyebiliyorsunuz.

  1. Bilgisayarınızda bulunan ve 100 MB’a kadar olan herhangi bir dosyayı seçiyorsunuz
  2. Bu dosyanın hangi dosya saklama servislerine (RapidShare, MegaUpload, DivShare, …) yükleneceğini işaretliyorsunuz
  3. Ve “Start Upload” butonuna tıklıyorsunuz.

Ayrıca servisin API erişimi de mevcut.