bildirgec.org

küp hakkında tüm yazılar

Cube (1997)

queennothing | 02 March 2011 15:37

Splice” ile büyük çıkış yakalayan sinemacı Vincenzo Natali’nin yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Cube“, 1997 senesinde vizyona girdi. Senaryosunu yönetmen Natali ile Graeme Manson ve Andre Bijelic’in birlikte yazdıkları film, 1 Milyon Dolar’dan az bir bütçeyle, Kanada’da çekildi. Filmde Nicole de Boer, Maurice Dean Wint, David Hewlett, Julian Richings, Andrew Miller, Nicky Guadagni ve Wayne Robson rol alıyor.

Quentin, Rennes, Holloway, Kazan, Alderson, Leaven ve Worth, farklı yerlerde yaşayan, birbirinden bağımsız yedi insandır. Bu yedi insan, bir gün uyandıklarında kendilerini birbirine geçmiş küpleri andıran bir yerde bulurlar. Neler olduğunu anlamaya çalışan yedili, hapsedildikleri yerden çıkmaya çalıştıkları takdirde bir çok engelle karşı karşıya geleceklerdir.

Resimden Küp Yapan Action

harko | 10 October 2010 16:58

Photoshop da resimden küp yapan action

Önceki hali
önceki hali
Sonraki hali
sonraki hali

Resimlerden de anlaşılacağı üzere şuradan indireceğiniz dosyayı kullanarak herhangi bir resmi kullanarak küp yapıyor.

Peki indirdiğimiz dosyayı photoshopta nasıl kullanacağız derseniz;

  1. “../Adobe Photoshop/Presets/Photoshop Actions” klasörüne indirdiğiniz dosyayı çıkarın
  2. Photoshop’ u açın
  3. Action paleti ni açın (menü: Window > Actions)
  4. Daire içerisindeki küçük oka tıklayın ve “Load Actions”seçeneğini seçin
  5. Önceden oluşturup içine yüklediğimiz klasörü bulun.
  6. Aynı menüden ‘Button Mode’ seçeneğini seçerek daha kolay erişilebilir bir görünüme geçebilirsiniz
  7. Yüklediğiniz Action (eylemi) kullanmaya hazırsınız.

İyi çalışmalar

rubik küpünden lamba

descorate | 23 October 2009 12:28

Eric Pautz” yıllarca çözmek için savaş verdiğim rubik küpünü dış güzelliğini bozmadan asıl kullanımı dışında daha başka nerelerde kullanılabileceğini göstermeye çalışmış.

Resimlerden de anlaşılacağı gibi daha tasarım aşamasında olan bir proje.

Rubik Lamba, 80’lerden günümüze bir oyuncağın oyuncak olmasından başka nasıl uyarlanabileceğini gösteren, içimde oyuncak kutumu açıp eski oyuncalarımı kurcuklamama neden olacak bir fikir.

4 milyon yıl!

mehmetbastug94 | 19 March 2009 10:24

Bakteri
Bakteri

Size bugün okulda öğrendiğim bir olayı anlatmak istedim:

Geçenlerde amazonlarda yapılan bir çalışmada, arkeologlar yerin 5 km altındaki bir toprak parçasını incelemek üzere labaratuara götürüyorlar…

Bununla bereber sonuçlar insanları gerçekten çok şaşırtıyor… Hayatımızın her yerini sarmış olan bakteriler(yararlı-zararlı), uygun koşullar sağlanamadığı zaman kendi yaşamsal faaliyetlerini aynı bir virüs gibi dondurarak bekleyebiliyorlarmış…

”Küp” serisi

pardus01 | 09 February 2009 16:22

Küp
Küp

Sırasıyla Vincenzo Natali, Andrzej Sekuła ve Ernie Barbarash tarafından yönetilen Küp Kanada yapımı bilim kurgu-korku filmi serisidir. İlk Küp 1997 yılı yapımıdır. 2002 yılında çekilen Küp 2: Hiperküp ve 2004 yılında çekilen Küp Sıfır.

Her film aynı senaryo üzerine kuruludur; Geçmişi, amacı ve kökeni belli olmayan birbiri ile bağlantılı odalar şeklinde mekanik bir küp vardır. Odalarda tavan, zemin ve yanlarda olmak üzere altışar tane birbirinin aynısı kapı vardır. Odalar 2 çeşittir, bazıları güvenli diğerleri ise birbirinden farklı ve diğer odaya geçişi neredeyse imkansız kılan tuzaklarla dolu odalar. Alev makinasından dikenli tellere kadar aklınıza gelebilecek her türlü ölümcül tuzak. Uyandıklarında insanların birarada bulundukları merkez ya da köprü odayı da unutmamak gerek.

Iphone Renkli Küp Çözücü :=)

fistikfistik | 31 January 2009 18:50

Daha evvel bu bildiride renkli küplerin çözülme yöntemlerinden bahsedilse d çözemediğimiz bir küpü kafayı yemeden nasıl çözebiliriz diye düşünürken karşıma bu video çıktı ve sorunlar bir bakıma çözüldü 🙂
Iphone’ların fotoğraf çekme özelliğini kullanarak çözemediğiniz küpün resmini çekebilir, Iphone’un çözümü bulmasını bekleyebilir ve adım adım onunla birlikte hareket ederek kendi küpünüzüde çözebilirsiniz.
Çok adil olmadığını kabul etmekle birlikte işinize yarayacağını tahmin ediyorum.
İlgili application’un ismi ise CubeCheater.

Başarılar 🙂

Glow Brick

emsvizyon | 20 November 2008 19:34

içinde eskilerden kalma 10 mumluk ampül varmış gibi görünen saydam küp dekoratif aydınlatma aparatı, şık ve ilginç bir zamazingo.gerçi aparatın çalışma sistemi daha bir ilginç, gündüz ışığı “depoluyor” gece “salıveriyor” 🙂 pil vs kullanmıyor haliyle…

Alarm Küpü

azmi50 | 08 November 2008 23:38

İşte “adamlar yapıyor abicim” dedirttirecek bir icat daha. Bu bir alarm cihazı. Alarmın sizi uyarması için küp şeklindeki bu aleti üzerinde dakikası yazılı yöne doğru yatırıp bırakmanız gerekiyor, hepsi bu. Bu alet zamanı geldiğinde sizi uyarıyor. Satın almak isteyenler bu adreste bulabilir.