bildirgec.org

kol hakkında tüm yazılar

Jaco “robotik kol”

neoturk | 05 December 2012 23:16

jaco
jaco

Bir robotik kol sizin çok işinize yaramayabilir ancak tekerlekli sandalyeye bağımlı olarak işinizi görmek zorundaysanız sizi birçok zahmetten kurtarabilir. Kinova firması ürettiği bu jaco adlı her yere monte edilebilir ve hafif robotik kolla özellikle engelliler için hayatı biraz daha kolaylaştıracağa benziyor. Pet su sişelerinin mavi kapaklarıyla alınan tekerlekli sandalyelere $50 000 dolarlık bir modiye yapabilirlerse.

jaco
jaco

Video| Karbon fiber gövdesi sayesinde muadillerine oranla daha hafif , ayrıca 6 açılı dönüş kabiliyeti gerçek bir el ve kol kadar manevra yeteneği kazandırıyor. En güzel tarafı ise su geçirmez olması. daha fazlası

Protez Kol

admin | 30 December 2010 20:23

Stephan Merkle tarafından tasarlanan protez kolu bir bakışta gerçeğinden ayırmak oldukça zor. Engelli kişiler için büyük bir kolaylık sağlayacak bu tasarım estetik kaygıları da gideriyor. Videoyu izlediğinizde gerçekliğe olan yakınlığını daha rahat görebileceksiniz. Tasarım ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

100 Şınav ?

skyhawk | 13 August 2008 23:49

Gerçekten vucunuzu geliştirmek ve en az yüz şınav çekmek istiyorsanız onehunderedpushups sitesindeki 6 haftalık programa uyarak ve günde sadece yarım saatinizi ayırarak bunu başarabilirsiniz.
Altı haftalık programa başlamadan önce kendinizi test ediyorsunuz kaç şınav çektiniz? Test sonucu 8 şınav çektiğinizi varsayalım; Altı haftalık programdaki ikinci sütüna bakın Day 1 (1.Gün) Level 1 (1.Adım) 7 şınav çekin 60 saniye dinlendikten sonra Level 2 (2.Adım) 7 şınav daha 60 saniye dinlenin, 3.Adım 5 şınav ve 4.Adım 4 şınav ve günü bitiriyorsunuz 5 şınav daha (fakat daha fazla yapmanızı önermiyor kaslarınızı zedelememeniz için) 2.gün ve 3.gün ‘de aynı şekilde programa göre devam ediyorsunuz. 3.haftaya başlamadan önce tekrar kendinizi test edin ve 3.haftaya yeni test sonuçlarınıza göre devam edin. Programı düzenli şekilde uygulayabilirseniz 100 şınav çekebilirsiniz. ilgili programın tamamını burandan indirebilirsiniz.

Sprite 3g

rpc | 12 August 2008 17:18

Coca-Cola içecek markalarından biri olan Sprite için yeni ürün Sprite 3g piyasaya sürülmüş. Şu sıra reklamlarda gördüğümüz ürün; enerji içeceği olarak lanse ediliyor.

Henüz denemedim; tadını merak ediyorum doğrusu..

Care-O-bot® 3

neoturk | 15 July 2008 12:06

Care-O-bot® 3
Care-O-bot® 3

Tek kollu canavarı andıran bu robot aslında yeni nesil ev yardımcısı (hizmetçi deyince alınıyormuş:) Care-O-bot® 3 Fraunhofer Institute ve Automation IPA geliştirdiği bu robot 1.45 m uzunluğunda ve tek kolu mevcut (şimdilik). Care-O-bot® 3 farkı sahip olduğu Stereo-vision renkli kamera , lazer tarayıcılar ve 3-B ölçümleme kamerası sayesinde bulunduğu ortamı anlayabilmekte. Kolunda bulunan eklemler sayesinde esnek ve estetik hareket ettirebilen ayrıca üç parmağa sahip elinde cisimlerin sertliğini anlayabilen ve ona göre sıkma kuvvetini ayarlayan algılayıcılara sahip. İş esnasında karşına çıkan engel ve durumlara göre kol haretini de düzenleyebilmekte böylece insanlara daha iyi hizmet sunmakta.

Kendinize Özel Saat

norepinefrin | 02 May 2008 11:30

İstek Doğrultusunda Değişebilir
İstek Doğrultusunda Değişebilir

Bu saatte sadece ana mekanik parça var ve başka hiç birşey yok. Bu sayede akrep ve yelkovan istediğiniz iki çubuk olabiliyor. İsterseniz kalem isterseniz dal parçası…

Ölümü hatırlatan kol saati

karbeyaz | 29 March 2008 17:30

Ölüm kelimesi biraz örkütücü gelebilir ama herkes için kaçınılmazdır. İşte ölümü hatırlatması için tasarlanmış olan bu kol saati, yelkovan üzerinde ”öleceksin”, akrep üzerinde de ”hatırla” yazılarıyla ölümün er ya da geç geleceğini, asla unutulmayacağını gösteriyor. $145 cazip fiyatıyla. Umarım saate her bakışında hayata daha sıkı sarılmanı sağlar.

Cranking MP3 Player

karbeyaz | 27 March 2008 14:24

USB yoluyla bilgisayarınıza takılabilen veya kolumuzdaki enerji ile de adaptöre enerjiyi yükleyerek çalışabilen Cranking MP3 çalar, pil bitti sorununu çözüme kavuşturuyor. Üzerinde bulunan fenerin de ayrı bir renk kattığı MP3 player bir dakika kolda şarj edildikten sonra 10 dakika müzik dinlemenizi sağlayacak. Bu zamazingo sadece $62.77.

Kol-Kum Saati

norepinefrin | 18 March 2008 16:48

Ekran koruyucu olarak dijital bir kum saati kullanan bu saatin tuşuna bastığınızda saati okuyabileceğimiz bir şekilde gösteriyor. Tipi ile tam bir kum saati görüntüsüne sahip olan bu saate bir de hareket sensörü eklense tam olur. Tasarımcısı Pavel Balykins.
Kaynak