bildirgec.org

kiefer sutherland hakkında tüm yazılar

At Close Range (1986)

elizabethtaylor | 09 November 2011 13:16

Amerikan yönetmen James Foley‘i “Confidence”, “Perfect Stranger”, “Glengarry Glen Ross” gibi yapımlardan tanıyoruz. Foley’in çekmiş olduğu sinema filmi “At Close Range“, 1986 senesinde vizyona girdi. Senaryosu Elliott Lewitt ile Nicholas Kazan tarafından yazılan filmde iki Oscar Ödüllü Amerikan aktör Sean Penn, Oscar Ödüllü Amerikan aktör Christopher Walken, aktris Mary Stuart Masterson, usta aktör Kiefer Sutherland, Millie Perkins, Tracey Walter, Candy Clark, Stephen Geoffreys ve Crispin Glover gibi isimler rol alıyor. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde Altın Ayı adayı olan filmin orjinal süresi 112 dakikadır.

Paradise Found (2003)

queennothing | 08 November 2011 22:24

Yönetmen Mario Andreacchio‘nun yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Paradise Found“, 2003 senesinde vizyona girdi. Fransız Post-Empresyonist ressam Paul Gauguin‘in yaşamını anlatan filmin başrolünde “24” adlı diziden ve onlarca sinema filminden tanıdığımız usta aktör Kiefer Sutherland rol alıyor. Almanya doğumlu aktris Nastassja Kinski, İngiltere doğumlu aktör Alun Armstrong, Chris Haywood ve Nicholas Hope’un da rol aldıkları yapımın orjinal süresi 93 dakikadır. Ortalama 10 Milyon Dolar ile tamamlanan filmin çekimleri Avusturya ve Cezayir’de yapıldı.

Woman Wanted (2000)

elizabethtaylor | 23 September 2011 23:34

“24” adlı TV dizisi ve onlarca sinema filminde rol alan Kiefer Sutherland‘in Alan Smithee ile birlikte yönettiği sinema filmi “Woman Wanted” (Aşk Üçgeni), 2000 senesinde gösterime girdi. Joanna McClelland Glass’ın romanından uyarlanan filmde Sutherland’in yanı sıra Oscar Ödüllü Amerikan aktris Holly Hunter, Altın Küre Ödüllü Amerikan aktör Michael Moriarty ve Carrie Preston rol alıyor. Orjinal süresi 110 dakika olan film, Slamdunk Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’nü, Ajijic Uluslararası Film Festivali’nde de Özel Ödül’ü kazandı. Baba oğul ve güzel bir kadın arasında gelişen çekişmeli durumu anlatan yapım, romantizm severler için tavsiye edilebilir.

Ölümü yaşayanlar; Flatliners (1990)

queennothing | 22 June 2011 21:14

Amerikan yönetmen Joel Schumacher‘in yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Flatliners“, 1990 senesinde çekildi. Senaryosu Peter Filardi tarafından yazılan filmde Altın Küre Ödüllü aktör Kiefer Sutherland, Oscar Ödüllü Amerikan aktris Julia Roberts, Kevin Bacon, Hope Davis, Oliver Platt ve William Baldwin gibi isimler rol alıyor. Ortalama 26 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle çekilen bilim-kurgu/ korku filmi “Flatliners” (Çizgi Ötesi), En İyi Ses Efekti dalında Oscar adayı olurken, En İyi Bilim-Kurgu Filmi ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dallarında Satürn adayı oldu. Film, ülkemizde ‘Çizgi Ötesi’ adıyla 1991 başında vizyona girdi. Ölümden sonra yaşam olup olmadığı üzerine çekilen filmlerin aksine “Flatliners”, ölüm anının nasıl bir şey olduğunu bilmek isteyen bir grup doktor adayının heyecanlı ve tehlikeli maceralarını anlatıyor.

Dead Heat (2002)

queennothing | 22 February 2011 23:10

Sinemacı Mark Malone‘nin dördüncü yönetmenlik deneyimi olan “Dead Heat“, 2002 senesinde vizyona girdi. Donald Sutherland‘ın oğlu olarak bilinse de başta “24” dizisi olmak üzere pek çok yapımla başarısını kanıtlamış olan aktör Kiefer Sutherland‘ın başrolünde yer aldığı aksiyon komedisinde Radha Mitchell ve Anthony LaPaglia da rol alıyor. Eleştirmenler ve sinema severler tarafından pek beğenilmeyen filmin tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Pally LaMarr, Boston’da görev yapan bir polistir. Kalp rahatsızlığı sebebiyle emekliye ayrılmak durumunda kalan Pally, üvey kardeşi Ray’ın ısrarı üzerine bir yarış atı satın alır. Atlardan anladığını düşünen Ray bu sefer yanılmıştır ancak ikilinin baş etmesi gereken daha büyük bir sorun vardır.

The Sentinel (2006)

queennothing | 09 April 2010 14:35

Amerika doğumlu aktör/ yönetmen Clark Johnson‘un Gerald Petievich‘in (Amerikan Gili Servisi üzerine yazan romancı) romanından uyarladığı sinema filmi “The Sentinel” (Fedai), 2006 senesinde vizyona girdi. İzleyenler, filmi biraz gerçek dışı ve boy gösterisi olarak tanımladıysa da Kiefer Sutherland ve Michael Douglas‘ın başarılı performanslarını görmezden gelmek mümkün değil. Eva Longoria Parker ve Kim Basinger de filmde yer alan diğer isimler.

David Breckinridge ve Pete Garrison, uzun dönem Gizli Servis’te birlikte çalışmış olan iki yakın arkadaştır. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nı ölümden kurtaran Pete, zamanla yükselmiş ve Başkan’ın baş koruması olmuştur. Öte yandan, Başkan’ın karısı First Lady Sarah Ballentine ile duygusal bir ilişki yaşayan Pete, eski arkadaşı David ile adeta düşman olmuştur.Tüm bunlar normal seyrinde ilerlerken, Beyaz Saray, Başkan’a gelen ölüm tehditleriyle sarsılır. A.B.D. Başkanı’nı öldüreceğini söyleyen bir adamın Beyaz Saray’a yaptığı aramalar, tuhaaf bir şekilde Pete’ye yönelir ve baş koruma Pete, ‘suikastçı’ ilan edilir.

Güncel Haberler

queennothing | 24 February 2010 18:59

  • Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu. Gözler Oscar‘da.
  • Daha önce “24” adlı TV dizisinin, sinema filmi haline getirileceğini duyurmuştuk. Bir süre önce yapılan duyuruya göre, başrol oyuncusu ve yapımcısı Kiefer Sutherland hasta olduğu için filmin çalışmaları durdurulmuştu. Ancak bugün, Kiefer’in iyileştiği haberi geldi. Film çalışmaları 1 Mart gününden itibaren başlıyor.
  • Bollywood yönetmeni Ram Gopal Varma, 2008 senesinde çektiği korku filmi “Phoonk“un devamını çekecek. Ancak yönetmen, yeni filmi için oldukça iddialı bir konuşuyor. Zira Varma, yeni filmini sinemada tek başına izleyen kişiye 10.000$ vaat ediyor.
  • Beyoğlu Alkazar Sineması, 1 Mart 2010 tarihinde kapanıyor.
  • Amerikan aktör Andrew Koenig‘in 14 Şubat’tan beri kayıp olduğu bildirildi.

River Queen (2005)

queennothing | 27 November 2009 10:37

İlk olarak Toronto Film Festivali’nde gösterimi yapılan 2005 çıkışlı “River Queen“, Yeni Zelanda – İngiltere ortak yapımı. Yeni Zelandalı yönetmen Vincent Ward‘ın yazıp, yönettiği yapımda, İngiltere’den iki oyunca Samantha Morton ve Kiefer Sutherland başrolleri paylaşıyor. 15 milyon dolar gibi bir bütçeyle çekilen filmde, Yeni Zelanda’dan Cliff Curtis ve Temuera Morrison yer alırken, Oscar adaylığı bulunan İrlandalı aktör Stephen Rea da rol almakta.

1860’tan beri süregelen kabile savaşları, oğlu Boy’un hem anne, hem babası olan genç Sarah’nın 7 senelik acısıyla beslenecekti.
Karşı kabileden olan büyükbabası tarafından alıkonan 6 yaşındaki küçük Boy, tam 7 sene boyunca annesii Sarah’dan ayrı kalır. Savaşçı yetiştirilen küçük Boy, yıllar sonra ölümcül bir hastalığa yakalanan büyükbabasını iyileştirmesi için getirilen gözleri bağlı bir kadınla geçmişi hakkında konuşur.

24: Redemption (2008)

queennothing | 12 November 2009 16:29

24” adlı TV dizisinin 6 ile 7. sezonu arasındaki uzun sessizlikten sonra, dizinin sadık izleyicileri için sadece TV’de yayınlanmak üzere “24: Redemption” adında bir film çeken yapımcılar, bir buçuk saatlik yapımda ‘Jack Bauer’ karakterinin Amerika topraklarını terketmek zorunda kaldıktan sonra Güney Afrika’da yaşadığı süreci ve o esnada gerçekleşen çocuk katliamını konu alıyor.
Kiefer Sutherland‘in başrolünde yer aldığı filmde Robert Carlyle, Jon Voight, Cherry Jones, Bob Gunton, Peter MacNicol gibi isimler de rol alıyor

Daha önce işlediği suçlar yüzünden (işkence, zorla alıkoyma, tehdit, devlet kurumlarına ve emirlere karşı gelme) Amerika Birleşik Devletleri tarafından yargılanmak üzere tutuklanacak olan Jack Bauer, ülkesine yıllarca hizmet verdikten sonra teslim olmayı reddederek, kaçak olarak ülke ülke dolaşır. Son durağı Güney Afrika olan ve yerleşik hayat kavramını aklından tamamen silen Jack, yaşadığı kasabada eski arkadaşı Carl Benton’un kurduğu okula da yardım etmektedir. Kasaba yaşayan çocuklarla yakın ilişki kuran Jack, kurduğu düzenin Amerika’dan gelen bir görevlinin elindeki teslim olma çağrısıyla bozulması karşısında, çareyi ülkeyi terketmekte bulur ve toparlanmaya başlar.

Dark City – Karanlık Şehir

Redingot | 29 September 2008 09:03

Dark City - Karanlık Şehir
Dark City – Karanlık Şehir

Film, Alex Proyas‘ın yönetmenliğini yaptığı, 1998 yapımlı bir bilim kurgu filmi.

Rufus Sewel, başrol aldığı filmde John Murdoch karakterini oynuyor.

John Murdoch, bir amnesia hastasıdır ve geçmişe ait hiçbir şey hatırlamamaktadır. Bir otel odasının küvetinde uyanır, kendisinin doktor olduğunu söyleyen Dr. Daniel Schreber (Kiefer Sutherland) tarafından aranır ve ondan yardım alacağını öğrenir. Artık kendisini olayların içinde bulur. Birçok cinayetin suçlusu olduğunu öğrenmiştir ve birileri onun peşindedir.

Şehrin karanlık sokaklarında dolaşırken yabancıları (uzaylıları) görür ve onlar bir çeşit deneyin peşindedir. Kendisinin de deneyin bir parçası olduğunu anlar ve gecenin hiç bitmediğinin farkına varır.