bildirgec.org

kalp çarpıntısı hakkında tüm yazılar

El Aynası

mavilikler | 28 June 2011 09:13

Yaşlanmak buydu işte! Bir kapıyı açıp girmek ve bir gölge gibi süzülmek içeriye… Gülüşün, bakışların oradaki yüzlerden tekinde bile bir yansıma bırakmadan; aynasız kalarak oradaki sandalyelerden birine ilişivermekti.

Oturur oturmaz çantasına saldırdı ve el aynasını çıkarıp büyük bir susuzlukla yüzünü seyretmeye başladı. O ayna günlerce çıkmazdı o köşedeki yerinden. Gözler kendisine bu kadar küskün değildi o zamanlar. Kendinden izleri bol bol görebiliyordu her yerde. Bir gülüşte, fazla uzayan bir bakışta saçlarının evden çıktığı kadar mükemmel göründüğünü keşfedebiliyordu.

HİÇ YAŞANMAMIŞ GİBİ

mavilikler | 13 August 2010 17:40

Geldin nihayet. Kapıyı açtın anahtarınla… İçeri girdin. Aynı koridorda ilerledin ağır ağır.

Hiç şaşırmadın her şeyin bu kadar aynı olmasına. İstediğin an kaldığın yerden devam edebilirdin çünkü. Onca zaman hiç geçmemiş gibi aradan, daha dün ayrılmışsın gibi açıp kapıyı girebilirdin içeri.

Odanın kapısından girdin. Fasulye ayıklıyordum ben. Televizyon açık… Bir kadın feryat figan bağırıyor ekrandan. Canını acıtan biri var çünkü. Susmak bilmiyor.

Ben hiçbir şey söylemiyorum ama. “O kadar zaman nerdeydin?!” bile demiyorum. Sen kapıda dikilmiş, benden bir şeyler söylememi bekliyorsun. “Onca gün hiç yaşanmadı.” dememi… “Çocuklar her zamanki gibi kavga ettiler kahvaltıda. Okula geç kalacaklardı nerdeyse. Küçüğün ayakkabısı delinmiş. Bütün gün top koşturmaya ayakkabı mı dayanır?” Böyle şeyler söylememi istiyorsun sana. Henüz dün kapıdan çıkmışsın gibi…

sürüngen

anti prenses | 14 November 2008 15:56

gerçekten korktugu neydi,ucurumdan asagı dustugunde parcalanan bedenının nehirin soguk sularıyla bırlıkte kaybolup gitmesimi,yoksa sadece düşmek miydi onu korkutan.

düşme hisssi

ayakları yere saglam basarken hem de guvendeyken…
sonunda sadece bır adımlık yer kalıp duz bır duvara donusen bu yola gelırken farketmemısmıydı sonunun ucurum olabılecegını?
bır adım daha atarsa dusecektı.

dusme hıssı-kalp carpıntısı

geri adım attı.asagı bakmamalıydı.
bır adım daha,bır tane daha…
dızlerının uzerıne cokebılecegı kadar yol acıldıgında kendını yere attı ve surunerek uzaklastı ordan.

aşk aşk aşk…

obukan | 21 February 2003 14:39

GÖZLERİNİ KAPATIP ANILARA DALDIĞINDA

KULAKLARINDA SEVGİ SÖZCÜKLERİ ÇINLADIĞINDA

KALBİN GÖĞSÜNÜ PARÇALARCASINA ATTIĞINDA

SAKIN AMA SAKIN UNUTMA Kİ O AN SENİNLE TEK BİR VÜCUT OLMUŞUZDUR.

Böyle güzel bir aşk istiyorum yine..