bildirgec.org

jedit hakkında tüm yazılar

Açık Kaynak Kodlu Web Tasarım Programları

angelsdemos | 30 January 2010 10:35

Web tasarımcılara yönelik birçok yazılım bulunmakta. Fakat açık kaynak kodlu olanlar ücretsiz olarak yayınlanır. Ekonomik koşullar ele alınınca programları ücretsiz olarak kullanmak daha olağan gözüküyor. İşte açık kaynak kodlu 6 muhteşem uygulama;
Aptana Studio

Aptana, ücretsiz ve açık kaynak kodlu ayrıca eklenti desteği bulunan gelişmiş bir web editörüdür. Eklentileri ile özelliştirebildiğiniz bu uygulamanın HTML, CSS, Ajax, JavaScript, PHP, RadRails, Adobe AIR ve Apple iPhone desteği bulunmakta.

jEdit

Mac, Windows ve Linux üzerinde çalışabilen bu uygulama web tasarımcıları için hazırlanan bir metin editörüdür. HTML, XML, CSS, JavaScript gibi birçok dil desteği bulunmakta.

Web Tasarımcıları İçin 30 Açık Kaynaklı Uygulama

pinkfloyd | 31 March 2009 18:55

Bir web tasarımcısı olarak size yardımcı olabilecek pek çok açık kaynaklı yazılım bulunmaktadır. açık kaynaklı projeler sırf ücretsiz oldukları için mükemmel olmakla kalmaz, ayrıca onlara katkıda bulunan azimli geliştiriciler de ilgili yazılımları mükemmel kılarlar. Günümüzün zor ekonomik koşullarında harcamalarınızı mümkün olduğu kadar kısabilmek her zaman kullanışlıdır ve bu sebeple açık kaynaklı alternatifler de her zaman göz atılmaya değerdir.

Bu yazıda web tasarımcıları için 30 adet son derece kullanışlı uygulamayı bulacaksınız. Listede kaynak kodu düzenleyicilerinden WYSIWYG düzenleyicilerine, grafik tasarım yazılımlarından görev yönetim yazılımlarına kadar pek çok faydalı yazılımı bulacaksınız.

Kaynak Kodu ve WYSIWYG Düzenleyicileri

1. KompoZer

KompoZer
KompoZer

KompoZer tam özellikli bir web yayımlama uygulaması olup bütünleşik FTP istemcisi, sekmeli kullanıcı tasarımı ve tüm önemli işletim sistemleri için destek barındırmaktadır.

2. Bluefish Editor

Bluefish
Bluefish

Bluefish Editor, web tasarımcıları ve programcıları için geliştirilen hafif ve hızlı bir düzenleyicidir. Uygulamanın HTML belgeleri için sunduğu sihirbazlar, mükemmel proje yönetim özellikleri ve kaynak kodlarını yenileri ile değiştirmek için güçlü ara ve değiştir seçeneği gerçekten kullanışlı.

Popüler Programlama Araçları

positive | 22 June 2007 16:57

Ücretli Yazılımlar

Adobe

Dreamweaver: Adını duymayan kalmamış olsa gerek. Çıktığı tarihten bu yana pek çok kullanıcı kazanan yazılım, web editörleri arasında belki de en popüleri ve en çok kullanılanı. Saymakla bitmeyecek özellikleri nedeniyle daha uzun süre gündemden düşecek gibi görünmüyor. Deneme sürümüne buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışı fiyatı 399$