bildirgec.org

iron man 2 hakkında tüm yazılar

“Iron Man 3″ten şahane haberler!

queennothing | 27 February 2011 12:56

Iron Man devam ediyor! İlk filmi Jon Favreau tarafından çekilip, 2008 senesinde vizyona giren Iron Man’in ikinci filmi, yine Favreau tarafından çekildi ve 2010 senesinde vizyona girdi. Hakkında uzun süre konuşulan üçüncü filmi hakkında yeni haberler geçtiğimiz günlerde sinemaseverlerle paylaşıldı.

Dağıtımı Paramount Pictures tarafından yapılacak olan filmin yönetmeni, sinema kariyerindeki tek yönetmenlik deneyimi “Kiss Kiss Bang Bang” olan Shane Back. Aynı zamanda Lethal Weapon Serisi’nin senaristi olan Amerika doğumlu Black’in görüş açısı, Iron Man fanatikleri için merak konusu iken filmin gösterim tarihi 3 Mayıs 2013 olarak belirlendi.

Gişelerde Iron Man 2, Robin Hood’u Geçti

Hamachi | 18 May 2010 15:16

Yönetmenliği birinci filmde olduğu gibi yine Jon Favreau tarafından üstlenilen “Iron man 2” 53 milyon dolarlık hasılatı ile gişelerde ikinci haftasında diğer tüm rakiplerini geride bıraktı. Sonuç olarak 2008’e de damgasını vuran film, sempatik süper kahraman karakterini başarılı bir şekilde canlandırarak dikkatleri üzerine çeken oyuncu Robert Downey Jr. ile Amerika’da gösterime girdiği hafta yine birinci olmuş ve haftalarca yükselen hasılatı neredeyse 212.2 milyon doları bulmuştu. Yine 2008 yılında adından epey bahsettiren filmlerinden biri olan Karayip Korsanlarını da arkasında bırakan film bu yılda birinciliği kaptırmayacak gibi görünüyor.

“Iron Man 2: War Machine” oyunu ilk trailer videosu çıktı!

queennothing | 09 February 2010 10:00

Yine bir Marvel örneği olan yapımın ilk fragmanı daha önceden çıkmıştı. Artık 7 Mayıs’ta ülkemizde vizyona girecek olan “Iron Man 2“yi hepimiz merakla bekliyoruz. Biz bekleyeduralım, bir kaç gün evvel oyunseverleri sevindirecek bir haber geldi. Filmin “War Machine” adını taşıyan oyunundan ilk trailer video internet ortamında yayınlandı. Videoyu izlemek için buraya, buraya, buraya ya da buraya tıklayın.

Iron Man 2 fragmanı yayınlandı

mit1980 | 18 December 2009 11:20

Marvel Comics‘in merakla beklenen filmi Iron Man 2‘nin ilk fragmanı dün akşam itibari ile yayınlandı. Tony Stark rolünde yine Robert Downey Jr.’ı izlediğimiz filmde diğer rolleri Samuel L. Jackson (Nick Fury), Scarlett Johansson (Black Widow), Don Cheadle (War Machine), Gwyneth Paltrow (Pepper Potts) ve Mickey Rourke (Whiplash) paylaşıyor. Özellikle War Machine karakterini görmek benim için büyük sürpriz oldu ve beni oldukça heyecanlandırdı. Fragmanı izlemek için burayatıklayabilirsiniz. İyi seyirler…

Güncel Haberler

queennothing | 02 December 2009 12:31

Her yeniliği ayrı bir bildiri içerisinde incelemektense, hepsini aynı çatı altında toplamak daha derli toplu ve okunaklı görünüyor.
İlk haberimiz, yaklaşan 2009 Oscar Ödül Töreni’nden. Henüz Oscar adayları açıklanmadı, ama ‘En İyi Film’ kategorisinde artık 5 değil, 10 filmin yarışacağı daha önce bildirilmişti. Geçtiğimiz günlerde jüri üyeleri, Oscar’a bu sene 5 adet animasyon yapımın aday olacağını (daha önceden üçtü) ve aday olması muhtemel 20 filmi açıkladı. “Up“, “9“, “Coraline“, “Fantastic Mr. Fox” gibi yapımların aday adayları listesinde yer alması kimseyi şaşırtmamıştır.
Gecenin sunucularını da açıklayan jüri üyelerinin açıkladığı diğer iki önemli şey ise, ‘En İyi Kısa Animasyon’ aday adayları ve “Capitalism: A Love Story” bulunmadığı için oldukça tepki alan “En İyi Belgesel” aday adayları. Bu arada, kısa animasyonlardan hakkında çok konuşulan “The Cat Piano“yu buradan izleyebilirsiniz.

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian“ın devamı olan “The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader“dan ilk ekran görüntüleri yayınlandı. Film 2010’da vizyona girecek.

Gwyneth Paltrow

queennothing | 20 October 2009 09:44

Gwyneth Kate Paltrow, 27 Eylül 1972 tarihinde, aktris Blythe Danner ve 2002 senesinde hayatını kaybeden yapımcı/yönetmen/senarist Bruce Paltrow‘un ilk çocukları olarak Los Angeles, Kaliforniya’da dünyaya geldi. 3 Oscarlı yönetmen Steven Spielberg‘in vaftiz kızı olan Gwyneth 3 yaşındayken erkek kardeşi Jake Paltrow dünyaya geldi. Kaliforniya, Santa Monica’da ikamet eden Crossroads School ve New York’da bulunan The Spence School‘da (kız okulu) eğitim gördükten sonra Kaliforniya Üniversitesi‘nin ‘Sanat Tarihi’ bölümüne giren Gwyneth, 2. sınıfa geçtiğinde okulu bırakmaya karar verdi.
İlk oyunculuk deneyimini 1991 senesinde John Travolta‘nın başrolde yer aldığı “Shout” (‘Rebecca‘ karakteriyle) adlı filmle kazanan Gwyneth, aynı yıl Dustin Hoffman, Robin Williams, Julia Roberts gibi isimlerin rol aldığı, yönetmenliğini vaftiz babası Steven Spielberg‘in üstlendiği “Hook” adlı macera filminde ‘Wendy‘ karakterinin gençliğini canlandırdı. Film 5 dalda Oscar adayı oldu.
1992 senesinde annesi Danner ile “Cruel Doubt” adlı TV yapımında ‘Angela Pritchard‘ karakteriyle yer alan Gwyneth, 1993 senesinde “Deadly Relations” (‘Carol Ann Fagot Applegarth Holland‘ karakteriyle) adlı TV yapımı, Alec Baldwin ve Nicole Kidman‘ın başrollerini paylaştıkları “Malice” (‘Paula Bell‘ karakteriyle) adlı sinema filminde ve Steve Kloves‘in yazıp, yönettiği “Flesh and Bone” (‘Ginnie‘ karakteriyle) adlı sinema filminde rol aldı.

1994 senesinde “Mrs. Parker and the Vicious Circle” adlı biyografik/drama yapımında ‘Paula Hunt‘ karakterini canlandıran genç aktris, 1995 senesinde “Higher Learning“, “Jefferson In Paris” (‘Patsy Jefferson‘ karakteriyle), Morgan Freeman ve Brad Pitt ile “Se7en” (‘Tracy Mills‘ karakteriyle) ve “Moonlight And Valentino” (‘Lucy Trager‘ karakteriyle) adlı yapımda rol aldı.
1996 senesinde Paul Thomas Anderson‘un yazıp, yönettiği “Sydney” (‘Clementine‘ karakteriyle) adlı sinema filminde, “The Pallbearer” (‘Julie DeMarco‘ karakteriyle) adlı yapımda ve ‘En İyi Müzik’ dalında Oscar Ödülü kazanan “Emma‘ (‘Emma Woodhouse‘ karakteriyle) adlı sinema filminde rol alarak sinema kariyerinde üst basamaklara tırmanan Gwyneth, 1997 senesinde toplam 180 dakikalık “Thomas Jefferson” adlı mini dizide seslendirme yaptı. Seslendirme yapan kişilerden biri de, Gwyneth’in annesi Danner idi.