bildirgec.org

ikonlar hakkında tüm yazılar

2010’un En İyi Ücretsiz İkonları

admin | 29 December 2010 18:00

Yılbaşına günler kala ve 2010’u geride bırakırken her yıl olduğu gibi arkamızda bırakılan yılın özellikleri sıralamaya ve en iyiler listelerini yapmaya başlarız. Aşağıdaki yüzlerce ikonu sizin için derledik. 2010 yılının en iyi ücretsiz ikonları :

Nixus

Vector Social Media Icons

Sosyal Medya İkon Setleri

angelsdemos | 30 November 2010 09:24

Web sitelerimizi renklendiren ve tam olarak tasarımı oturtan ikonlar artık web tasarımdaki vazgeçilmezlerden biridir. Sosyal medyanın günümüzde popülerleşmesiyle ise sosyal medyaya özel ikon setleri hazırlanmaya başlandı. Aşağıdaki ikonların tümünü web sitenizde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Farklı tarzlarda 350 tane sosyal medya ikonu:

Sketchy Social Media Icons

Isometrica (Volume 1): A Free Social Media Icon Set

Picasso: A Free Social Media Icon Set

yepyeni 24 adet ücretsiz ikon seti [arşivlik]

xerre | 22 November 2010 12:43

günümüzde ikonlar, kişisel çalışmalar olsun web tasarımı olsun birçok yerde yoğun bir şekilde kullanılmakta. İkonların bu denli yoğun bir şekilde kullanılmasının başlıca nedeni boyutunun küçük olması ve oldukça fazla çeşidinin rahatlıkla bulunabilmesidir.

bu durumda ise asıl önemli olan tasarımınıza uygun olan en doğru ikonu bulmanızdır. bu bildiride çalışmalarınıza uygun ikonlar bulmanıza yardımcı olacağını düşündüğüm 24 adet ücretsiz ikon setine yer vereceğiz.

kendi yaptığım sosyal medya ikonları

bidusun | 20 July 2010 19:33

merhaba 🙂 photoshop bilgim sıfır. bu nedenle fireworks ile iyi geçinmeye çalışıyorum. uzun zaman önce kullanmaya başladığım bu web tasarım arcını oyuncağa çevirdim. bu nedenle bir sürü saçma çalışma çıktı ortaya. bu da onlardan biri. beğenilir mi bilmiyorum, ama en azından “bir türk gencinin yaptığı sosyal ikonlar” olarak tarihe geçer.

Bi Düşün sosyal medya ikonları:

bidusun.com sosyal medya ikonları
bidusun.com sosyal medya ikonları

İndirmek için..

Muhteşem Minimalist ikon setleri

angelsdemos | 30 June 2010 09:28

Tasarımda ikon ögesi oldukça önemlidir. Tasarımın daha renklenmesi ve bazı bölgelere dikkat çekme gibi birçok farklı yapıda kullanılan ikonlar renkli tasarımlarda olduğu gibi minimalist tasarımlarda da oldukça önemlidir. Arşivlerinizde saklayabileceğiniz veya web sitelerinzde kullanabileceğiniz Muhteşem Minimalist ikon setleri;

Default Icon

eps, png, gif formatlarında siyah ve beyaz 110 tane ikon bulunmakta. Ikonların boyutları : 16×16, 24×24, 32×32, 48×48, 64×64, 128×128, 256×256. Ayrıca bu ikon arşivi creative commons sertifikasına sahip.

bwpx.icns

250 tane 18×18 boyutunda arka planı beyaz olan minimal ikon bulunmakta. Ayrıca bu ikon arşivi creative commons sertifikasına sahip.

80’lerin Moda İkonları

AlperBlog | 26 April 2010 12:31

Uzun dalgalı saçlar, mix kasetler, BMX, tekerlekli paten ve kaykaylar 1980’li yılların şüphesiz en popüler simgeleriydi.11 adet ikonun bulunduğu pakete buradan ulaşabilir ve tasarım projeleriniz için kullanabilirsiniz.

Photoshop ile ikon tasarım dersleri

angelsdemos | 13 April 2010 12:33

ikonlar, web sitenizin görselliği için oldukça önemlidir. Ikonlar ile basit ve minimalist gözüken web sitenizi canlandırabilir, ziyaretçilerinizin ilgisini farklı ikonlarla çekebilir ve tasarımınıza ağırlık verdiğinizi vurgulayabilirsiniz. Birçok web tasarımcı hazırlanan ikon setlerini kullansalarda bazıları ise daha özgün olmak için kendi ikonlarını hazırlıyorlar.Aşağıdaki dersler ile benzer çalışmalar yapabilir veya tekniğinizi geliştirerek kendi ikonlarınızı oluşturabilirsiniz. İşte Photoshop ile yapılan muhteşem ikon tasarım dersleri;

Design a Vintage Radio Icon in Photoshop
(Photoshop ile Vintage Radyo ikonu Tasarımı)

Simple Coffee Cup Icon Photoshop Tutorial
(Photoshop ile Basit kahve fincanı ikonu tasarım dersi)

e-ticaret siteleri için ikon setleri

angelsdemos | 22 March 2010 15:59

ikonlar, web tasarımının olmazsa olmazlarıdır.Eğer web sitenizde görselliğe önem veriyor minimalist tasarımların dışında örnekler veriyorsanız tasarımınızı kullandığınız birçok ikon ile pekiştirebilirsiniz.Görselliğin artması kullanıcıları etkiler ve dolayısıyla kullanıcı sayınız artar.E-ticaret sistemleri için hazırlanmış olan aşağıdaki ikon setlerini ücretsiz olarak kullanabileceğiniz gibi dilerseniz arşivlerinizde saklayabilirsiniz ;

Chalkwork Payments
(Chalkwork ödeme ikonları)

CSS Globe e-commerce icons
(CSS Globe e-ticaret ikonları)

Money Back Guarantee Icon Set
(Para iadesi ikon seti)

Free eCommerce icons
(Ücretsiz e-ticaret ikonları)

Web Sayfa Yerleşimleri (Layouts) İçin: EZ-CSS

algoz | 22 February 2010 19:07

Web sayfalarınızın yerleşim düzenleri (Layouts) + için kullanabileceğiniz EZ-CSS, bu işlemi Table yerine CSS (div) ile yapabilmeniz için geliştirilmiş ve dosya boyutu sadece 1kb olan bir CSS çatısı (CSS framework).


Çoklu sütun ve sıra oluşturabilme, farklı genişlik ve yüksek değerleri kullanabilme ve web sayfalarına kolayca ekleyebilme gibi daha birçok özelliği, avantajlar/özellikler listesinde barındıran EZ-CSS’yi farklı projeleriniz için kullanabilirsiniz.

EZ-CSS’nin ana sayfasına buradan ve farklı örneklerin bulunduğu demo sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

farklı sosyal paylaşım ikonları

pldesign | 15 February 2010 12:12

sosyal paylaşım sitelerinin birbirinden güzel ikon paketleri.

güneş tarzı sosyal paylaşım ikon paketi
güneş tarzı sosyal paylaşım ikon paketi
……………………….o……………………….
sosyal paylaşım ikon paketi
çerçeveli sosyal paylaşım ikon paketi
……………………….o……………………….
3d sosyal paylaşım ikon paketi
3d sosyal paylaşım ikon paketi
……………………….o……………………….
3d sosyal paylaşım ikon paketi
3d sosyal paylaşım ikon paketi
……………………….o……………………….
sosyal paylaşım ikon paketi
sosyal paylaşım ikon paketi
……………………….o……………………….
vektör çizim sosyal paylaşım ikon paketi
vektör çizim sosyal paylaşım ikon paketi
……………………….o……………………….