bildirgec.org

ikon seti hakkında tüm yazılar

yepyeni 24 adet ücretsiz ikon seti [arşivlik]

xerre | 22 November 2010 12:43

günümüzde ikonlar, kişisel çalışmalar olsun web tasarımı olsun birçok yerde yoğun bir şekilde kullanılmakta. İkonların bu denli yoğun bir şekilde kullanılmasının başlıca nedeni boyutunun küçük olması ve oldukça fazla çeşidinin rahatlıkla bulunabilmesidir.

bu durumda ise asıl önemli olan tasarımınıza uygun olan en doğru ikonu bulmanızdır. bu bildiride çalışmalarınıza uygun ikonlar bulmanıza yardımcı olacağını düşündüğüm 24 adet ücretsiz ikon setine yer vereceğiz.

Web Tasarım Kaynakları #16

siriusbee | 25 August 2010 16:52

Her web tasarımcının işini kolaylaştıracak ve hızlandıracak ücretsiz web tasarım kaynakları serisine 16.sı ile devam ediyorum. Bu defa çeşit ve sayı olarak çok zengin bir içerik bekliyor sizi.

Seriyi takip edenlerin bildiği üzere, ücretsiz yazı tipi, ikon seti, psd dosyası, web template, wordpress teması, photoshop fırçaları, photoshop gradient, action ve pattern paketleri gibi kaynakların yanında wordpress teması, magento teması, portfolyonuz için website şablonu gibi hazır template’ler de bulunuyor bu bölümde.

Web Tasarım Kaynakları #14

siriusbee | 23 July 2010 13:18

Düzenli olarak hazırlamaya çalıştığım ama zaman zaman (özellikle de şu sıralar) ihmal ettiğim web tasarım kaynakları serisinin 14.bölümünü nihayet yayınlayabildim.

Bu bölümde de yine tamamını ücretsiz olarak indirebileceğiniz, web tasarımı esnasında işinizi kolaylaştıracak ve hızlandıracak birbirinden kullanışlı kaynaklar bulunuyor.

yazı tipi, ikon seti, psd dosyası, photoshop fırça ve doku seti, wordpress teması, vektörel grafikler, butonlar, arabirim setleri gibi bir çok ücretsiz kaynağı aşağıdaki kaynak linkinden indirebilirsiniz.

Quicksand Yazı Tipi

Code Bold Yazı Tipi


Days Typeface Yazı Tipi


Pixelophilia İkon Seti

Web Tasarım Kaynakları #12

siriusbee | 01 July 2010 16:25

Klasik haline gelen web tasarım kaynakları tam gaz devam ediyor. Serinin 12.bölümünde de yine her web tasarımcının işini hızlandırabilecek çok kullanışlı ücretsiz kaynakları bir araya getirdim.

yazı tipi, ikon seti, photoshop fırçaları, pattern setleri, psd dosyaları, vektörel setleri, hazır site şablonları gibi bir çok kaynağı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bakalım 12. web tasarım kaynaklarında neler var?

Zagfont – Yazı Tipi

30 adet ücretsiz font

Web Tasarım Kaynakları #11

siriusbee | 14 June 2010 14:37

Yaklaşık 2 hafta önce 10.sunu yayınladığım web tasarım kaynaklarına bu hafta da 11.si ile devam ediyoruz.

Yine özenle seçtiğim, her web tasarımcının ihtiyaç duyacağı ve işini kolaylaştıracağı kullanışlı web tasarım kaynaklarını bir araya getirdim. Bu haftaki bölümde de yine; ücretsiz yazı tipleri, ikon setleri, photoshop fırçaları, photoshop dokuları, pattern ve gradient paketleri, vektörel setler, psd dosyaları ve web template gibi bir çok ücretsiz kaynak bulunuyor.

Bloglara özel 5 ikon seti

siriusbee | 17 May 2010 15:12

bloglarının daha özel bir görünüme sahip olmasını isteyenler için ücretsiz 5 ikon setini paylaşmak istedim. Zaman zaman her blog kullanıcı bu tarz ikon setlerine ihtiyaç duyabiliyor. Arşivinize katmakta fayda var.

Çok şık, profesyonel ve konsept tasarımlara sahip bu ikonları png formatında ve farklı büyüklüklerde ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bazılarının psd ve vektörel dosyalarını da indirerek üzerinde istediğiniz değişikliği yapma imkanınız var.

Web Tasarım Kaynakları #9

siriusbee | 04 May 2010 14:00

Düzenli olarak hazırladığım web tasarım kaynakları serisine, yine birbirinden güzel ve kullanışlı ücretsiz kaynaklar ile oluşturduğum 9. bölümle devam ediyorum.

Bu bölümde de ücretsiz yazı tipi, ikon seti, photoshop fırçası, photoshop action, doku, pattern, psd dosyası, buton seti, website şablonu, vektörel grafik seti gibi her web tasarımcının elinin altında bulunması gereken kaynaklar bulunuyor.

Playtime – Yazı Tipi

Rounded – Yazı Tipi

Monoplatio – Yazı Tipi

Iconic – Vektörel ikon seti

E-commercial – İkon Seti

Web tasarımcılar için PSD dosyaları ile birlikte dev ikon seti

siriusbee | 29 April 2010 22:29

Web tasarımcıların mutlaka arşivinde bulunması gereken mükemmel bir ikon seti Addictive Flavour. 48 x 48 px ölçülerinde piksel tabanlı tasarımı ve tam 750 adet ikonu ile ücretsiz olarak indirebileceğiniz dev bir arşiv.


Oliver Twardowski
tarafından web tasarımcılar için özel olarak tasarlanan ikon setindeki bütün ikonların psd dosyalarını da ücretsiz olarak indirip, ikonların nasıl tasarlandığını görmeniz ve üzerinde değişiklik yapmanız mümkün.

Web Tasarım Kaynakları #8

siriusbee | 26 April 2010 18:58

Ücretsiz web tasarım kaynaklarına 8.si ile devam ediyorum. Yine her zamanki gibi bu hafta da web tasarımcıların işini kolaylaştıracak ve hızlandıracak her tarzda ücretsiz tasarım kaynağını bir araya getirdim.

yazı tiplerinden, ikon setlerine, photoshop fırçalarından, psd dosyalarına, vektörel grafiklerden website şablonlarına kadar aradığınız bir çok şeyi bulabilirsiniz.