bildirgec.org

icon set hakkında tüm yazılar

2010’un En İyi Ücretsiz İkonları

admin | 29 December 2010 18:00

Yılbaşına günler kala ve 2010’u geride bırakırken her yıl olduğu gibi arkamızda bırakılan yılın özellikleri sıralamaya ve en iyiler listelerini yapmaya başlarız. Aşağıdaki yüzlerce ikonu sizin için derledik. 2010 yılının en iyi ücretsiz ikonları :

Nixus

Vector Social Media Icons

Sosyal Medya İkon Setleri

angelsdemos | 30 November 2010 09:24

Web sitelerimizi renklendiren ve tam olarak tasarımı oturtan ikonlar artık web tasarımdaki vazgeçilmezlerden biridir. Sosyal medyanın günümüzde popülerleşmesiyle ise sosyal medyaya özel ikon setleri hazırlanmaya başlandı. Aşağıdaki ikonların tümünü web sitenizde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Farklı tarzlarda 350 tane sosyal medya ikonu:

Sketchy Social Media Icons

Isometrica (Volume 1): A Free Social Media Icon Set

Picasso: A Free Social Media Icon Set

harika icon setleri (.psd kaynak dosyaları ile)

webking | 09 August 2010 15:39

Hemen hemen her webmaster yurtdışı vea yurtiçinde, profesyonel veya amatör web programla ve tasarım işi ile uğraşan kişinin yoğunlukla hissettiği ihtiyaçlarından biri “icon” adını verdiiğimiz küçük simgelerdir. Bu simgeler menülerde, favori sayfalarda ve web sitesi tasarımı yaparken bir çok yerde kullanılır. Ancak internet üzerinde bulduğumuz icon veya simgelerin hemen hepsi .gif, .jpeg, .tif veya .bmp vb. sabit resim formatlarındadır ve bu nedenle de size özel bir şekle dönüştürelemez veya üzerinde oynama yapılamaz. Size aşağıda da örneklerini görebileceğiniz gibi photoshop’ta rahatlıkla açıp üzerinde her türlü değişikliği yapabileceğiniz bedava .psd kaynak dosyalarının arşivlenmiş bir paketini sunuyorum.
Bu paketi buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
Harika web siteleri için bol bol kullanmanız dileğiyle..

Bloglara özel 5 ikon seti

siriusbee | 17 May 2010 15:12

bloglarının daha özel bir görünüme sahip olmasını isteyenler için ücretsiz 5 ikon setini paylaşmak istedim. Zaman zaman her blog kullanıcı bu tarz ikon setlerine ihtiyaç duyabiliyor. Arşivinize katmakta fayda var.

Çok şık, profesyonel ve konsept tasarımlara sahip bu ikonları png formatında ve farklı büyüklüklerde ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bazılarının psd ve vektörel dosyalarını da indirerek üzerinde istediğiniz değişikliği yapma imkanınız var.

Web tasarımcılar için PSD dosyaları ile birlikte dev ikon seti

siriusbee | 29 April 2010 22:29

Web tasarımcıların mutlaka arşivinde bulunması gereken mükemmel bir ikon seti Addictive Flavour. 48 x 48 px ölçülerinde piksel tabanlı tasarımı ve tam 750 adet ikonu ile ücretsiz olarak indirebileceğiniz dev bir arşiv.


Oliver Twardowski
tarafından web tasarımcılar için özel olarak tasarlanan ikon setindeki bütün ikonların psd dosyalarını da ücretsiz olarak indirip, ikonların nasıl tasarlandığını görmeniz ve üzerinde değişiklik yapmanız mümkün.

tasarımlar için temel ikonlar

bakiyyebemolu | 20 April 2010 10:20

tasarım yaparken hem tasarımın şık görünmesini sağlamakk, hem de simgelerle anlaşılabilirliğini arttırmak için ikonlardan faydalanırız. site tasarımında ekstra ikonların dışında genel itibariyle kullanılan ok, konuşma balonu, rss, iletişim gibi temel ikonlara başvurulur. istediğinizde elinizin altında olması gereken uygulamalar için temel ikon setleri:

Basic Set 2

iconSweets

Mini Icons

Free iphone toolbar icons

Glyphish

Splashy Icons

Token

Basic Set

WooFunction

Vaga

Pixelated

Nixus

FAMFAMFAM – Mini

Free web development icons #1

Free web development icons #2

Tango

Led Icon Set

FAMFAMFAM – Silk

Photoshop ile ikon tasarım dersleri

angelsdemos | 13 April 2010 12:33

ikonlar, web sitenizin görselliği için oldukça önemlidir. Ikonlar ile basit ve minimalist gözüken web sitenizi canlandırabilir, ziyaretçilerinizin ilgisini farklı ikonlarla çekebilir ve tasarımınıza ağırlık verdiğinizi vurgulayabilirsiniz. Birçok web tasarımcı hazırlanan ikon setlerini kullansalarda bazıları ise daha özgün olmak için kendi ikonlarını hazırlıyorlar.Aşağıdaki dersler ile benzer çalışmalar yapabilir veya tekniğinizi geliştirerek kendi ikonlarınızı oluşturabilirsiniz. İşte Photoshop ile yapılan muhteşem ikon tasarım dersleri;

Design a Vintage Radio Icon in Photoshop
(Photoshop ile Vintage Radyo ikonu Tasarımı)

Simple Coffee Cup Icon Photoshop Tutorial
(Photoshop ile Basit kahve fincanı ikonu tasarım dersi)