bildirgec.org

html 5 hakkında tüm yazılar

Ücretsiz İlan Verebileceğiniz Script İlan Sitesi

Bayraktar Network | 11 September 2012 17:21

Bütün web arkadaşlarıma beş kademeli bir projenin ilk kademesini tanıtmak istiyorum. İlk kademe script yazarları ve script alacak kişiler için.

Bildiğiniz üzere bir çok webmaster forum sitesinde bir çok script satılmaktadır. Bu durum, hem script yazarlarının müşteriye ulaşmasını hem de script alacakların arayışlarını zorlaştırıyor. Çünkü forum altyapısı sistemi nedeniyle iki üç gün sonra açılan başlık oldukça arka sayfalarda kalıyor.

Proje, sadece scriptlerin yayınlanacağı bir ilan sitesi. Bu siteyi, script alım ve satım alanında; diğer webmaster forumlarının önüne geçiren etken, kategorilendirilmiş olması. Yani scriptini arayan bir kişi kolayca istediğini bulabilmektedir.

html5 ve seo ilişkisi

silver530 | 16 May 2011 09:22

şimdi size önce biraz html5’ten bahsetmek istiyorum. çünkü html5 ve html4 arasında çok fazla fark olduğu söylenemez.

html5
html5

html5 te eski sürümlere göre yeni etiketler görmek mümkün. işte tam bu noktada seo önem kazanıyor. çünkü bu yeni etiketler seo yu etkileyecektir. o nedenle sitenizde bazı kodları güncellemeniz gerekiyor.

Tabletlere rakip telefon: Motorola Droid Bionic

FAYA85 | 09 February 2011 10:19

Motorola Droid Bionic
Motorola Droid Bionic

Dünyanın önde gelen telefon üreticilerinden Motorola ces 2011 fuarında tanıttığı tablet tadındaki yıldızı Motorola Droid Bionic ‘i verizon ile birlikte piyasaya sundu.Verizonun ilk LTE yani 4g telefonu olan cep telefonu4,3 inç QHD (540 x 960) ekranı ile tabletleri aratmıyor ayrıca Adobe Flash ve HTML 5 desteği ile mükemmel bir internet deneyimi sunuyor.

Muhteşem HTML5 Animasyon Uygulamaları

angelsdemos | 25 June 2010 09:41

Html 5, henüz tüm tarayıcılar tarafından desteklenmese ve geliştirilme aşamasında olsa da oldukça etkileyici bir dildir. Eklenen yeni elementler sayesinde klasik web yapısı değişerek tamamen interaktif hale gelmiştir. Artık html ile web sayfalarımızda videolar oynatabiliyor veya farklı animasyonlar yaratabiliyoruz. Aşağıdaki uygulamaları inceleyerek siz de benzer çalışmalarda bulunabilirsiniz. İşte Muhteşem HTML5 Animasyon Uygulamaları;
Tunnelers

Plasma Tree

Bomomo

The Mesmerizer

5 Muhteşem html5 Video Oynatıcı

marfan46 | 15 June 2010 16:21

Bugünlerde herkesin dilinde html5… Html5 web’in geleceği olarak görülüyor. İşte birbirinden muhteşem, tüm çalışmlarınızda kullanabileceğiniz, 5 açık kaynak kodlu html5 video aynatıcı.

1. MediaFront

MediaFront, web için açık kaynak kodlu (GPLv3) bir HTML5 medya oynatıcı.
İndir

2. Projekktor

Projekktor, js destekli yeni bir video ve ses oynatıcı. Tüm tarayıcılarda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz, uyumsuzluk sorunu çıkarmaz. (video/mp4, video/ogg, video/webm, audio/ogg, audio/mp3, image/*)
İndir

jQuery ile Hazırlanan Oyun Uygulamaları

angelsdemos | 31 March 2010 15:22

jQuery ile artık birçok uygulama örneği bulmak mevcut. Klasik uygulamaların dışında animasyonlar ve oyunlar da css3 ve html5 ile artmış durumda. Aşağıdaki uygulamaları doğrudan web sitenize ekleyebilir ve ziyaretçileriniz arasında rekabet ortamı yaratabilirsiniz. İşte muhteşem jQuery Oyun uygulamaları;

Twitch

Twich, pop-up penceleri üzerindeki 9 aşamalı minimal bir oyun serisidir. Her yeni seviyeye geçtiğinizde yeni bir pencere açılarak farklı bir oyun karşınıza gelir. Oyun sadece fare ile oynanır.

Browser Ball

Resimdeki plaj topu ile açılacak yeni pencerede oynayabilirsiniz. Benzer masaüstü uygulamalardan esinlenerek hazırlanmış bu oyun ile ziyaretçileriniz boş vakitlerini sizin sitenizde geçirecekler.

IE9 Test Versiyonunu Deneyin

trampfd | 17 March 2010 19:26

Microsoft tarafından Internet Explorer 9 Preview Release (önizleme sürümü) duyuruldu.
Html5, CSS3, SVG desteği gibi oldukça önemli ve yeni özellikler eklenen internet explorer 9 un javascript motoru da yeniden yazılmış ve diğer tarayıcılara nazaran performans konusunda iyileştirmeler yapılmış.

Acid 3 test puanı: 55/100

SunSpider Javascript Benchmark sonuçlarına göre ise şimdiden Firefox 3.6 ve Firefox 3.7 Alpha 2 sürümünü geçmiş.

Google Chrome 4 yayınlandı

angelsdemos | 28 January 2010 15:38

Google, popüler internet tarayıcısı Google Chrome‘un son sürümünü yayınladı.Bu son sürüm Chrome’un en önemli sürümlerinden biri.Bu sürüm ile eklenti desteği resmi olarak gelmiş oldu.

Fakat Google, eklentilere uzantı demeyi uygun görmüş.Google uzantılarına resmi web sitesinden ulaşmanız mümkün.Chrome 4 ile yeni yer imi senkronizasyon özelliği gelmiş bulunuyor.Bu özellik sayesinde nerede bulunursanız bulunun yer imlerini her bilgisayarda farklı kaydetmek zorunda kalmayacaksınız.Farklı bilgisayarlar arasındaki Chrome’larda senkrronizasyon özelliği bulunmakta.

Firefox 3.6 Hedef Değiştirdi

admin | 20 January 2010 19:31

Mozilla‘nın en önemli hedefi javascript motorunu hızlandırmaktı.Fakat artık işler değişti.Firefox 3.6, Sunspider testinde javascript motorunda 20%’lik artış göstersede önümüzdeki haftalarda çıkması beklenen sürüme yeni teknolojiler eklenmesi birincil öncelikte.

Mozilla açısından bu sürüm diğerlerinden farklı olduğu savunuluyor.Mozilla’nın geliştirme direktörü Mike Beltzner göre geliştiricilere yeni teknolojiler sunmak amaçlanmış.Javascript motoruna ağırlık vermelerinin sebebinin Google Chrome‘un javascript motorunun çok hızlı olmasından kaynaklandığını fakat artık tarayıcı hızları birbirlerine yakın olduğundan farklı alanlarda çalışabileceklerini belirtti.