bildirgec.org

hospital hakkında tüm yazılar

Mikrop öldüren kapı kolu

siyasal | 28 December 2011 12:59

Matt Roberts özellikle hastanelerde kullanılması amacıyla geliştirdiği “Hygiene Handle” isimli kapı kolu mekanizması ile hijyeni artırmayı hedefliyor.
Sistem, kişinin kapı kolunu tutuğu anda eli üzerine 23 ayrı basınç noktasından anti-bakteriyel sıvı püskürtülmesini sağlıyor. Enfeksiyonların azalması amaçlanmış. Nasıl çalıştığını buradaki videodan ayrıntılı bir şekilde izleyebilirsiniz.

kendini yenileyen organ ve dokular

hkmt | 27 March 2008 16:14

kopan parmak uçlarının yeniden geliştiğini ya da bir organının laboratuvarda oluşturulabileceğini ve risksiz bir şekilde nakledilebileceğini düşünebilir misin?bu artık bilim kurgu değil.yenileyici ilacın uygulandığı bölgede gelişme oluyor.vücudun kendi gücünü kendi kendini yenilemek için nasıl kullandığını bilim adamları öğrendiler.3 yıl önce Lee Spievack adlı kişinin parmak uçları bir hobi mağazasına ait uçağın pervanelerine takılarak parçalanmış.peki sonra ne olmuş?

Ameliyathane’den Canlı Yayın

hivaye | 17 January 2007 13:39

Burada Amerika’daki bazı hastanelerin yapmakta olduğu ameliyatlar canlı olarak yayınlanıyor.Bünyeniz kaldırabiliyorsa, arşivde daha önce yayınlanan videoları da bulabilirsiniz.